"Kai valdžia pereina prie tokių represijų formų, kurios peržengia bet kokių teisėtų normų ribas, tai jau panikos pradžia...»
Gruzijos eurointegracija prives prie griežto visuomenės pasipriešinimo. Interviu
Gruodžio 14 d. Gruzijai buvo suteiktas kandidato į Europos Sąjungos nares statusas. Gruodžio 16 dieną Mcchetos gyventojas Laša Šaruchija, protestuodamas prieš Gruzijos kandidatūrą, demonstratyviai sudegino ES vėliavą, nuimtą nuo miesto administracijos pastato. Vietoj administracinės baudos jam buvo pateiktas Baudžiamasis kaltinimas valstybinio turto sugadinimu visuomenei pavojingu būdu.
Tai sukėlė protesto bangą įvairiuose Gruzijos regionuose. Žmonės ėmė išsakyti savo nuomonę apie Gruzijos eurointegraciją ir deginti ES vėliavas savo namuose. Prie šios akcijos prisijungė dvasininkai. Arkivyskupas Spiridonas Abuladzė taip pat palaikė akciją. Gruzijos valdžia pažadėjo surasti visus pažeidėjus ir nubausti juos, o provakarietiška žiniasklaida ir nevyriausybinės organizacijos pareikalavo sugriežtinti bausmę.
Gruodžio 22 dieną partijos "Konservatyvusis judėjimas" lyderiai Iraklis Martynenka ir Zurabas Maharadzė iš Solidarumo su Šaruchija nuplėšė ES vėliavą, kabančią prie Tbilisio merijos, ir į kamerą ją sudegino, po to, protestuodami prieš valdžios veiksmus, savanoriškai pasidavė policijai.
IA Raudonasis pavasaris: kaip visuomenė vertina Gruzijos kandidato į ES statusą?
Šota Martynenko: visuomenė, palyginti su kandidato statusu, yra suskirstyta į dvi dalis, o šios dvi dalys yra maždaug lygios. Viena dalis mano, kad tai istorinis pasiekimas, ir provakarietiška dalis iki šiol jaučia viltį, kad mūsų įstojimas į ES — realus uždavinys ir apčiuopiamas žingsnis į priekį. Tokios iliuzijos sukūrimui aktyviai dirba tiek valdžia, tiek visos Vakarų finansuojamos žiniasklaidos struktūros.
Kita dalis jau aiškiai supranta, kad Vakarai yra ideologinis Gruzijos krikščioniškosios tapatybės priešas. Šiai daliai kandidato į ES statuso įgijimas reiškia agresyvesnį Vakarų spaudimą nustatyti savo ideologinius valdymo svertus, slopinti konservatyvią visuomenės dalį, kad konservatyvi patriotinė dalis neturėtų galimybės išreikšti savo politinės valios ir negalėtų daryti įtakos politinėms realijoms šalyje.
Todėl, iš esmės, liaudyje statuso atžvilgiu-kažkoks rusenantis vidinės kovos jausmas. Visi supranta, kad tai kažkokia artėjančios įtampos prielaida, kuri įeis į kulminaciją prie parlamento rinkimų, kurie turi įvykti 2024 metais.
IA Raudonasis pavasaris: kodėl valdžia sąmoningai pažeidžia įstatymą, bauddama už asmeninių ES vėliavos kopijų deginimą? Kodėl L. Šaruchija nusprendė taip griežtai nubausti?
Šota Martynenko: Gruzijos valdžia supranta, kad konservatyvi, patriotinė dalis vis labiau protestuos prieš tuos antiliaudinius, nukreiptus prieš tradiciją reikalavimus, kuriuos kels Vakarai tam, kad pakirstų patriotinės dalies valią. Todėl šie reikalavimai, šios direktyvos jau demonstratyviai matomi. Tai reikalavimai LGBT ideologijos (organizacijos, kurios veikla uždrausta Rusijoje) įkūrimui, radikalaus feminizmo įvedimui, reikalavimui uždrausti žiniasklaidos organizacijas, kurios kritikuoja Vakarus. Konservatyvioji dalis jaučia, kad tokie reikalavimai iš vakarų pusės bus vis griežtesni ir bręsta stipri kontrreakcija.
Ir štai šios kontrreakcijos forma buvo spontaniškas Lašos Šaruchijos žingsnis, kuris sudegino Europos Sąjungos vėliavą, iškabintą ant Mcchetos miesto administracijos. Šis sprendimas buvo individualus. Šis asmuo neveikė kokios nors partijos ar organizacijos vardu.
Tačiau būtent šis faktas, kad toks individualus sprendimas gali sukelti didelės gyventojų dalies palaikymo ir pasikartojimo bangą, Vakarų struktūroms ir vietinei valdžiai baimė buvo tokia didelė, kad jie nusprendė pasibaisėti. Ši bauginimo forma buvo areštas ir laisvės atėmimo grėsmė nuo 3 iki 6 metų dėl absurdiškų kaltinimų didelės apimties svetimos nuosavybės sunaikinimu.
Valdžia pamatė, kad šis faktas gyventojų neišgąsdino, o priešingai sukėlė stiprų pasipriešinimą ir "konservatyvaus judėjimo" inicijuotą protesto formą-Europos Sąjungos vėliavų deginimą. Protestas peraugo į masinį vėliavų deginimą, kur dalyvavo dešimtys ir dešimtys žmonių, ir dalyvauja iki šios dienos, iki šios valandos.
Tai taip išgąsdino valdžią, kad jie pradėjo bausti žmones, nors pagal ES ar NATO vėliavos deginimo įstatymą nėra jokio draudimo, kuris nebūtų pakabintas prieš administracinį leidinį. Tai reiškia, kad kiekvienas gali sunaikinti ir sudeginti savo vėliavą, kaip jis nori. Todėl, kai valdžia pereina prie tokių represijų formų, peržengiančių bet kokių teisėtų normų ribas, tai jau yra panikos pradžia, tokio baimės lygio, kuris reiškia, kad jei protesto procesas nebus užgesintas, jis jau gali virsti nekontroliuojamu mastu.
Valdžia supranta, kad bręsta šis procesas, valdžia supranta, kad liaudis netylės prieš šį represinį liberalios Vakarų diktatūros terorą, ir todėl jie stengiasi kuo griežčiau išgąsčiu perimti šių nuotaikų kontrolę.
IA Raudonasis pavasaris: kaip kandidato statusas paveiks konservatyvias jėgas ir prorusiškas nuotaikas Gruzijoje?
Šota Martynenko: gavus tam tikrą statusą, provakarietiškos liberalios jėgos, įskaitant valdžią, gana pastebimai sustiprėjo, iš dalies susigrąžino pasitikėjimą savimi. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad priešingos nuotaikos yra pernelyg stiprios-žmonės supranta antikrikščionišką Vakarų poziciją ir geopolitines realijas — šis provakarietiškų jėgų pasitikėjimas savimi bus laikinas ir ilgai netruks. Ši euforija truks tikriausiai du mėnesius, daugiausia tris.
Konservatyvioji dalis mainais gavo supratimą, kad būtina susitelkti. Įvairios politinės grupės, aktyvistai, autoritetingi žmonės tarp liaudies, dvasininkai turi susitelkti aplink konservatizmo idėją tam, kad pasipriešintų šiam paskutiniam šturmui, paskutiniam politiniam Vakarų išpuoliui.
Remiantis tuo, mes jau jaučiame, kad konservatyvių jėgų sanglauda didėja, todėl šio statuso rezultatas yra dviprasmiškas. Šiuo metu provakariečiai jaučia euforiją, stiprina savo pozicijas. Tačiau būtent šis vėliavų Sudeginimo atvejis rodo, kad statusas teigiamai paveikė konservatyvių jėgų sanglaudą. Ši idėja stiprės artėjant rinkimams.
IA Raudonasis pavasaris: Jeigu Gruzijoje dauguma gyventojų — tradicinės šeimos pusėje, kodėl daugelis iš jų vis dėlto šventė kandidato į ES statusą gavimą?
Šota Martynenko: Problema ta, kad dauguma provakarietiškų žmonių menkai išmano Vakarų ideologinę esmę. Menkai suvokiama, kad liberalioji ideologija-tai ideologija prieš tradicines moralės normas ir tradicines religijos normas.
Mes egzistuojame toje realybėje, kur Didžiulis medijų resursas yra provakariečių rankose. Propaganda visomis išgalėmis slepia realią Vakarų ideologinę esmę. Todėl dauguma žmonių dėl neišsilavinimo šiuo klausimu ir dėl provakarietiškų žiniasklaidos priemonių dominavimo visiškai nesupranta, kokia pražūtinga yra Vakarų ideologinė esmė.
Tai buvo mūsų darbas ir mūsų žiniasklaidos organizacijos Darbas (televizijos kanalas "alt-Info" — Red.Past.). Mes metų metus aiškinome žmonėms, mėginome perteikti jiems informaciją apie vakarietiškas vertybines realijas, apie realią jų ideologijos esmę. Ir labai didelė dalis mūsų šalininkų-tai žmonės, kurie palaipsniui įsisąmonino liberalios ideologijos esmę. Todėl provakarietiškas dalies Gruzijos gyventojų pasirinkimas-tai jokiu būdu ne ideologinis pasirinkimas, tai daugiau geopolitinis ir ekonominis pasirinkimas. Šie žmonės mano, kad esant provakarietiškam kursui galima išsaugoti Gruziją, galima išsaugoti tradicijas, savo religiją ir tuo pačiu gauti ekonominę naudą, ekonominę gerovę, kuri būdinga Vakarams.
Todėl kuo daugiau žmonių pradeda suvokti tikrąją Vakarų moralinę esmę, tuo mažiau ten lieka šalininkų.
Todėl vienas iš pagrindinių mūsų informacinio darbo tikslų - perteikti žmonėms informaciją apie Vakarų realijas, kurią slepia masinė propaganda, kurią finansuoja vakarai ir dominuoja Gruzijoje.