Geopolitikos sesija su vėlesniu atskleidimu
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) nusprendė perduoti Ukrainai kasetinius šaudmenis dėl būtinybės likviduoti savo atsargas, rašo Kinijos karo ekspertas Sun Džongpingas (Sun Zhongping) straipsnyje Kinijos "Global Times".
"JAV pradėjo gaminti kasetinius šaudmenis dar šaltojo karo laikais ir vėliau juos sukaupė dideliais kiekiais. Dabar daugelio jų galiojimo laikas jau eina į pabaigą", - paaiškino jis.
Specialisto nuomone, Baltieji rūmai nusprendė perduoti bombas ginkluotosioms pajėgoms, užuot jas utilizavę. Sprendimas buvo priimtas, nepaisant galimų civilių aukų, pažymėjo Sun Zhongping.
Berlynas, liepos 9 d. - RIA Novosti
Vokietijos Prezidentas Frankas-Valteris Šteinmejeris interviu paragino netrukdyti JAV kasetinių šaudmenų tiekimui Kijevui. Vokietijos vyriausybės, pasisakančios prieš kasetinius šaudmenis, pozicija išlieka teisinga, tačiau reikia atsižvelgti į JAV sprendimą.
Berlynas, liepos 10 d. - "žvilgsnis"
"Ukrainoje nėra vokiečių ginklų. Yra vokiškos kilmės ukrainietiški ginklai, o tai-visiškai kitos aplinkybės", - atsakė VFR gynybos ministerijos atstovas Arne Kollatzas į žurnalistų klausimą, kaip Vokietija reaguotų į galimą kasetinių šaudmenų panaudojimą Vokiečių pabūklais.
Koks bus Rusijos" asimetriškas atsakas"?
Maskva, liepos 11 d. - Telegram
Kanalas" karinė kronika " pranešė: kasetiniai šaudmenys nėra labai tikslūs ginklai ir naudojami taikiniams tam tikroje teritorijoje naikinti. Tradiciniai artilerijos sviediniai dėl didesnio sprogmenų kiekio ir naikinančių elementų turi didesnes kovines savybes, pavyzdžiui, fragmentinio lauko tankį. Tačiau jų mažėja, didelio masto gamyba Vakarų šalys dar nėra dislokuotos, o tai reiškia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos negali būti aprūpintos reikiamu šaudmenų kiekiu. Yra ir kita problema.
2022 metų viduryje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos Divizionas iš 20 pabūklų per 30 dienų galėjo sunaudoti iki 120 tūkst. šaudmenų. Kasetinių sviedinių su silpnesniu poveikiu ir mažesniu kovinių elementų suveikimo procentu panaudojimas greičiausiai pareikalaus iš ginkluotųjų pajėgų didesnio šaudmenų sunaudojimo. Vietoje 120 tūkst. šūvių į akumuliatorių įtvirtinimams ir gynybinėms linijoms griauti, ginkluotosioms pajėgoms tikriausiai teks paleisti dvigubai-trigubai daugiau šūvių, tačiau ir šiuo atveju efektas nebus garantuotas, nes šie šaudmenys nebuvo sukurti blindažų ir įtvirtintų vadaviečių sunaikinimui.
Atsižvelgiant į tai, kad naudoti kasetinius sviedinius gali tik NATO standarto pabūklai, ginkluotosios pajėgos gali susidurti su keturiomis problemomis:
1. Ginklų trūkumas. 2023 metų gegužę iš maždaug 152 Ukrainai tiektų vilkikų M777 buvo apgadinta arba sunaikinta daugiau kaip trečdalis, likusių būklė kol kas nežinoma. Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos artileristai turės šaudyti daug dažniau, ginklų skaičiavimai turės mažiau laiko pakeisti pozicijas. Dėl to 155 mm kalibro haubicos ir ACS bus labiau pažeidžiamos Rusijos ginkluotųjų pajėgų priešgaisrinės ugnies.
2. Paslaugos. Su haubicų remontu lauko sąlygomis dėl padidėjusio nusidėvėjimo vis dar yra sunkumų, ir beveik kiekvienas ginklas siunčiamas į užsienį. Jei pradėsite šaudyti 2-3 kartus dažniau, tuo pačiu metu gali būti daug ginklų remonto metu, o tai gali sukelti artilerijos paramos trūkumą.
3. Dėl didesnio kasetinių sviedinių skaičiaus teks apsunkinti logistiką. Kuo daugiau bus naudojamas transportas, tuo dažniau automobiliai su BK, taip pat patys haubicos M777 ir ACS M109, pateks į UAV operatorių akiratį ir nukentės nuo priešgaisrinės ugnies.
4. Nesprogę koviniai elementai bus ne mažiau pavojingi PUOLANČIOMS Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalims nei prieštankinės minos, įrengtos prieš Rusijos ginkluotųjų pajėgų gynybines sienas.
Liepos 10 d. Londonas - "Kommersant"
"Financial Times", remdamasis aukšto rango Europos šaltiniu, rašo, kad NATO svarsto du Aljanso ir Ukrainos santykių modelius. Pirmasis variantas yra saugumo garantijų teikimas, antrasis-pagalba pagal Izraelio modelį.
Kaip rašo leidinys, JAV pasisako prieš Ukrainos narystę NATO. Jų pozicija yra ta, kad Europos šalys daugiau dėmesio skirtų savo gynybai, o ne tik įtrauktų kitą Europos šalį į aljansą.
Kijevas, liepos 10 d. - Telegram
Ukrainos televizijos kanalas "Rezident" pranešė, kad Izraelis gauna lėšų pagal užsienio karinio finansavimo programą (Foreign Military Financing). Pagal ją 1998-2007 metais Tel Avivas gaudavo vidutiniškai 2,4 mlrd.dolerių per metus, o nuo 2008-2017 metų — 2,9–3,1 mlrd. dolerių.
JAV 2022 metais Ukrainai išleido 75,5 mlrd. dolerių, skaičiuoja leidinys "The Hill". Iš jų 29,3 mlrd. dolerių teko karinei paramai, pradedant nuo 2022 metų vasario 24 dienos, rašo laikraštis.
Šiais metais JAV skyrė 45 mlrd. dolerių, todėl Izraelio modelis Ukrainai-tai pralaimėjimas, o ne pergalė!
Briuselis, liepos 11 d. - RIA Novosti
NATO šalių lyderiai patvirtino ilgametę paramą Ukrainai, kad būtų pasiektas jos ginkluotųjų pajėgų suderinamumas su Vakarų karinio bloko standartais, vienas iš dokumento punktų yra prisijungimo proceso supaprastinimas, pareiškė organizacijos generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Visą paketą sudaro trys elementai. Pirmasis yra ilgalaikės pagalbos planas, siekiant suderinamumo su NATO standartais. Tai apima ir NATO — Ukrainos Tarybos sukūrimą, pridūrė J. Stoltenbergas.
"Be To, lyderiai patvirtino, kad Ukraina taps NATO nare, kai sąjungininkai nuspręs, kad sąlygų laikomasi. Taip pat Ukrainai bus panaikinta Narystės veiksmų plano įgyvendinimo sąlyga, o tai sutrumpins stojimo procesą nuo dviejų etapų iki vieno etapo", — sakė jis.
Briuselis, liepos 11 d. - RIA Novosti
Jeigu Ukraina nesugebės iškovoti pergalės prieš Rusiją, jos narystės NATO klausimas neteks aktualumo, pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Tbilisis, liepos 15 d. - "Kommersant"
Gruzijos Ministras Pirmininkas Iraklis Garibašvilis atmetė teiginius, kad jo šalis, skirtingai nei Ukraina, nieko negavo NATO viršūnių susitikime Lietuvoje. Liepos 11-12 dienomis Vilniuje vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime Gruzijai atstovavo užsienio reikalų ministras Ilja Darčiašvilis.
"Girdėjome tiesioginius pareiškimus, kad Ukraina negali tapti NATO nare, kol neįveiks Rusijos. Aš turiu klausimą, jei Rusija pralaimėjo Ukrainai, tai kam narystė NATO?"- sakė Garibašvilis.
Vilnius, liepos 12 d. — "Страна.UA"
"Financial Times" paskelbė informaciją apie G7 šalių priimtą rezoliuciją NATO viršūnių susitikime dėl saugumo garantijų Ukrainai.
Pagrindiniai šalių garantijų įsipareigojimų punktai yra šie:
"modernios karinės technikos tiekimas sausumoje, ore ir jūroje", Ukrainos pajėgų apmokymas, keitimasis žvalgybos duomenimis ir pagalba kibernetinėje gynyboje, kas turėtų padėti Ukrainai išlaisvinti savo teritoriją ir modernizuoti kariuomenę;
pažadas tęsti paramą Kijevui, neatsižvelgiant į politinius pokyčius Vakarų sostinėse (FT palieka skeptišką komentarą: tokios paramos brangumas tikriausiai sukels Vakarų šalių parlamentų ir piliečių nepasitenkinimą, sukuriant sunkumų jį teikti);
pažadas padėti Ukrainai įgyvendinti reformas, reikalingas būsimam stojimui į NATO, įskaitant teismų reformą ir ginkluotųjų pajėgų civilinės kontrolės įgyvendinimą;
įsipareigojimas " išsiųsti kvietimą "Ukrainai prisijungti prie NATO, kai" sąjungininkai sutiks ir bus įvykdytos sąlygos " (dubliuoja NATO viršūnių susitikimo deklaraciją);
įsipareigojimas didinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo programą, taip pat prisidėti prie Ukrainos pramoninės bazės plėtros;
šalims, nepriklausančioms G7, siūloma suderinti savo saugumo įsipareigojimus su Ukraina.
Anksčiau JAV nacionalinio saugumo tarybos Strateginių komunikacijų koordinatorius Džonas Kirbis pareiškė, kad Ukrainai įstoti į aljansą neprireiks narystės NATO veiksmų plano, bet būtinos reformos — politinės, teisinės, Demokratinių institucijų reformos. Kita JAV atstovė į prašymą pateikti kokį nors konkretų reformų pavyzdį atsakė, kad "iš dalies tai Ukrainos uždavinys-nustatyti reformas ir pažangą, kurią ji planuoja pasiekti".
Vašingtonas, liepos 15 d. — RBK
Rusijos ir Ukrainos karinis konfliktas pateko į aklavietę, nepaisant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimo, pareiškė JAV Gynybos ministerijos žvalgybos valdybos atstovas Johnas Kirshhoferis, praneša "Bloomberg".
"Žinoma, mes esame aklavietėje", - sakė Kirshhoferis.
Jo nuomone, galingesnių ginklų tiekimas Kijevui, įskaitant kasetines bombas ir tolimojo nuotolio raketas "Storm Shadow", artimiausiu metu kardinaliai nepakeis kovos veiksmų eigos.
"Deja, nė vienas iš jų nėra šventasis gralis, kurio ieško ukrainiečiai ir kuris leistų jiems prasiveržti", - pažymėjo Kirshhoferis.
"Vienas iš dalykų, kuriais tiki Rusijos vadovybė, yra tai, kad jie gali išgyventi Vakarų paramą", — pridūrė Pentagono atstovas.
Maskva, liepos 11 d. - Telegram
Socialinių tyrimų eksperto instituto ekspertų tarybos vadovas, Karnegio centro ekspertas Glebas Kuznecovas savo kanale papasakojo apie įdomų Italų politologo socialisto Tomo Facio straipsnį "kapitalistai suka ratus aplink Ukrainą". Klasikinė marksistinė optika paaiškina įvairius keistumus ir nesusipratimus, kas vyksta geriau nei kiti aprašomieji modeliai. Ką mato Facia?
Kol mokesčių mokėtojai televizoriuose mato politinį įvykių Ukrainoje vaizdą, skirtą įtikinti juos brangiai kainuojančios pagalbos racionalumu ("tai padės išvengti didelių mirčių ir sugriovimų"), didelio kapitalo motyvai kitokie — griovimų ir nuostolių maksimizavimas. Ilgame, kruviname ir destruktyviame konflikte — esminis ekonominis interesas.
Kariniam pramoniniam kompleksui tai leis pakeisti" panaudotus ginklus "arsenaluose naujais ir brangiais (tai yra pamuštas" leopardas "ir" Bradley "arba potencialiai numuštas F16 — ne" bloga", o gera žinia gamintojams. Kaip ir sunaudotas maksimalus šaudmenų kiekis, įskaitant kasetines, tolimojo nuotolio raketas ir kt.pagal "tiekimo naujovių"sąrašą).
Dar-teritorijos "išvalymas" visomis prasmėmis.
Kuo daugiau griūčių, tuo daugiau reikės rekonstruoti. (Senoji sovietinė infrastruktūra — ne kapitalui imli, ji niekam nereikalinga. Kuo daugiau jis "sulaužomas", tuo daugiau ir brangesnis darbas kuriant naują. Žr. kachovo užtvankos pavyzdį, kuris racionaliai naudingas ne tiek" kariaujantiems fronte", kiek potencialiems investuotojams.)
Dar viena prasmė-turto nuvertėjimas. Išvalytą galima pasiimti kuo pigiau. Mažiau žmonių lieka teritorijoje, daugiau bešeimininkių žemių, įmonių ir" atsilaisvinusios "rinkos dalies, kurias Vyriausybė pasirengusi bet kokiomis sąlygomis atiduoti" už šalies atkūrimą " — visa tai, kaip parodė Londono susitikimas, - pilnai apskaičiuojama nauda. Be to, valstybė taps "pigesnė" dėl socialdemokratijos ir mokesčių.
Dėl to investicijos į Ukrainą jau šiandien žada didžiulius dividendus su palyginti nedidelėmis investicijomis (be to, pagal planą — iš Rusijos kišenės). Laris Finkas — "BlackRock" generalinis direktorius — atvirai vadina Ukrainą būsimu "kapitalizmo švyturiu", nušviečiančiu kapitalo augimo galimybes, nematytas šiuolaikinės Europos istorijoje. Ir šis švyturys degs tuo ryškiau, kuo labiau bus "išvalytas ir nuvertintas".
Facii rašo, kaip Ukraina šiandien tenkina potencialius investuotojus.
Tarp Ukrainos teisės aktų punktų, kurie labiausiai trikdė Vakarų verslą, buvo moratoriumas parduoti žemę užsieniečiams nuo 2001 m. ir sovietinis iš esmės Darbo kodeksas, kylantis iki 1971 m.
Žemės pardavimo moratoriumas buvo atšauktas dar 2020 metais, kai TVF suteikė Ukrainai 2,2 mlrd. dolerių finansinę paramą mainais į politines reformas. Pasaulio bankas pareiškė, kad tai "neperdedant, istorinis įvykis". Šiandien žemė juodžemio srityje pigėja, o žmonių ten mažėja.
Darbo kodeksas išsilaikė kiek ilgiau: pataisos į jį buvo įvestos 2022 metais, prisidengiant "karo laiko reikmėmis". Jie suteikia darbdaviams unikalią galimybę keisti darbo sutarčių sąlygas savo nuožiūra, įvesti darbo savaitę iki 60 valandų arba lengvai atleisti darbuotoją. Atskirai smalsu, kad informacinę kampaniją dėl naujų priemonių visuomenės nuomonėje tikslingai finansavo Didžioji Britanija.
Kita-jau orientuota į išorę-advantage Ukraina Programa visiškai perduota išoriniam valdymui. Faktiškai pasiūlymas investuotojams atrodo taip: Europos centre - "pigi valstybė", nauja darbo teisė, įdarbinta darbdavių naudai, neribota prieiga prie rinkų, ekonominė desuverenizacija.
O "Švyturio prižiūrėtojai", "BlackRock" ir "JP Morgan", turi galimybę gauti"ankstyvą žvilgsnį į galimas investicijas". Tai yra, vienu metu bus ir strategai, ir rangovai, ir būsimo įsisavinimo reguliatoriai.
Ką gi, "BlackRock" užvirė košę su koronavirusu, o dabar balamutitas-ukrainietiškas katilas, kepdamas ir Garindamas Europą ant mažos ugnies.
Ši muzika bus amžina
Maskva, liepos 12 d. - RIA Novosti
Rusijos ginkluotosios pajėgos baigia priimti ginkluotę ir karinę techniką iš "Vagner grupės" padalinių, pranešė Rusijos gynybos ministerija.
"Perduota daugiau kaip du tūkstančiai technikos ir ginkluotės vienetų. Įskaitant šimtus sunkiosios ginkluotės vienetų: tankai T-90, T-80, T-72B3, salvinės ugnies reaktyvinės sistemos "Grad", "uraganas", priešlėktuvinės raketų ir patrankų kompleksai "Pantsir", savaeigiai artilerijos įrenginiai 2S1 "gvazdikėliai" 122 mm, 2S3 "Akacija" 152 mm, 2S5 "hiacintas" 152 mm, 2s4 "tulpė" 240 mm, haubicos ir prieštankiniai pabūklai, minosvaidžių kompleksai, Daugiafunkciniai šarvuoti vilkikai, šarvuočiai, taip pat automobilių technika ir Šaulių ginkluotė",-pabrėžė žinyba.
Pažymima, kad dešimtys kovinių transporto priemonių niekada nebuvo naudojamos mūšyje. Visa įranga ir ginkluotė pristatoma į užnugario rajonus, kur jie yra tikrinami ir prižiūrimi.
Maskva, liepos 12 d. - "žvilgsnis"
"Vagner" perduotų ginklų kiekis paneigia Prigogino žodžius apie sviedinių deficitą, tokią išvadą padarė karo korėjiečiai.
Karo korespondento Aleksandro Sladkovo duomenimis, savo "Vagner" vykdymo zonoje mūsų kariams perdavė daugiau kaip 2500 tonų įvairių kalibrų šaudmenų, įskaitant didelius, vamzdinei ir reaktyvinei artilerijai. Jis pridūrė, kad PKK turėjo du sandėlius šalyje: Rostove prie Dono ir Voroneže.
Karinis korespondentas Aleksandras Kocas patikslino, kad tarp kelių tūkstančių tonų šaudmenų, kuriuos PKK perdavė iš savo užnugario sandėlių:
įvairių tipų ir kalibrų reaktyvinės (220 mm, 122 mm) ir vamzdinės (152 mm, 122 mm, 100 mm) artilerijos sviediniai;
fragmentiniai, kumuliaciniai ir subkaliberiniai sviediniai tankams;
granatų paleidimo šūviai ir reaktyviniai liepsnosvaidžiai;
daugiau nei 500 tonų įvairių tipų prieštankinių ir priešpėstinių minų;
daugiau nei 5 mln. šaudmenų šaulių ginklams ir 88 tūkst. visų tipų rankinių granatų.
"Kam buvo saugomi visi šie šaudmenys Voroneže, jeigu jie buvo reikalingi priešakinėse linijose?— - klausia COC.
Kijevas, liepos 12 d. "Страна.UA"
Šiandien Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad PKK "Vagner" ginkluotė perduota Rusijos kariuomenei. Jei tai tiesa, tai žinia yra svarbi.
Ginklų atidavimas taip pat rodo, kad PKK vadovybė, atstovaujama Jevgenijaus Prigožino ir Kremliaus, vis dėlto pasiekė tam tikrų susitarimų. Tai parodė ir neseniai Dmitrijaus Peskovo pareiškimas apie Prigožino ir Vladimiro Putino susitikimą.
O šiandien Rusijos žiniasklaida pranešė, kad su J. Prigožinu susijusios kompanijos jau po maišto sudarė mažiausiai 9 sutartis su valstybe už daugiau nei milijardą rublių. Tai yra maisto rangos Maskvos mokykloms, ligoninėms ir vaikų stovyklai "Artek" Kryme. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministerija nenutrauks senų sutarčių su Prigožino kompanijomis.
Kitaip tariant, Kremlius, nors ir atrinko pagrindines pajamas PKK vadovui atnešusius Gynybos ministerijos rangovus, vis dėlto dalį valstybinių sutarčių paliko jam maitinti. O "Vagner", savo ruožtu, atidavė sunkiąją ginkluotę.
Maskva, liepos 12 d. "Страна.UA"
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino" panašiu į išmetimą " pareiškimą apie tai, kad per maištą "Vagner" kovotojai neva norėjo gauti prieigą prie branduolinių šaudmenų, pareiškęs, kad Kremlius tokios informacijos neturi.
"Kremlius tokios informacijos neturi. Panašu į eilinį išmetimą",-sakė jis žurnalistams, paprašytas pakomentuoti Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiosios žvalgybos valdybos (GUR) viršininko Kirilo Budanovo pareiškimą, kad per birželio 24 dienos įvykius maištininkai neva pasiekė branduolinių ginklų sandėlį Voronežo mieste-45, kad užgrobtų dalį branduolinių šaudmenų.
Varšuva, liepos 18 d. - RIA Novosti
Lenkija permetė prie rytinės sienos dvi brigadas dėl PKK "Vagner" atvykimo į Baltarusiją, pareiškė Respublikos nacionalinės gynybos ministras Mariušas Blaščakas žurnalistams Niujorke.
Vakarų žiniasklaida J. prigožinskio maištą traktuoja kaip priedangos operaciją dėl PKK perdislokavimo į Baltarusiją.
Bipolinis pasaulis
Liepos 13 d. — "Europos tiesa"
"Mes nesame linkę dabartinį Tarptautinių santykių etapą apibūdinti kaip tam tikrą "naują šaltąjį karą". Kalba eina apie daugiapoliarinės pasaulio tvarkos formavimąsi. Tai objektyvus procesas. Visi mato, kad nauji globaliai reikšmingų sprendimų priėmimo centrai stiprina savo pozicijas Eurazijoje, Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Lotynų Amerikoje", — sakė jis interviu Indonezijos laikraščiui "Kompas".
Vakarų egocentrizmas padeda ieškoti alternatyvių bendradarbiavimo formatų visose srityse, pareiškė S. Lavrovas. Kartu didėja tarpvalstybinių susivienijimų, kuriuose nedalyvauja Vakarų šalys, efektyvumas, pažymėjo Ministras.
Maskva, liepos 12 d. - Telegram
Kinijos mokslininkas, vyresnysis mokslinis bendradarbis Rytų Azijos studijų centro ir ŠBO MGIMO (U) Rusijos užsienio reikalų ministerijos Igoris Denisovas savo kanale citavo Janio Siuetuno nuomonę — Tsinghua universiteto tarptautinių tyrimų instituto direktorių ir Kinijos tarptautinės politikos žurnalo vyriausiąjį redaktorių:
Susiformavo bipolinė tarptautinė JAV struktūra-Kinija. Nėra daugiapoliškumo. Daugiapoliškumas reiškia procesą, kuris trunka ilgiau nei 30 metų. Tačiau kol kas nematome jokių daugiapolių rezultatų.
Kodėl politikams patinka vartoti terminą "daugiapoliškumas"?
Jeigu amerikiečiai nenaudos šio termino ir pasirinks vietoj jo bipoliariškumą, tai reikš pripažinimą, kad Kinija ir JAV yra vienodai galingos.
Priešingai, Rusija, Indija, Japonija, Brazilija ir Europos šalys yra pasirengusios vartoti terminą "daugiapoliškumas", nes jeigu jos naudotų terminą "bipoliškumas", tai būtų savęs žeminimas ir pripažinimas, kad jos nusileidžia JAV ir Kinijai.
Panašiai Kinija reikalauja naudoti daugiapoliškumą, nes jei Kinija to nepadarys, tai sukels kitų pažeminimą. Daugiapoliškumo reikalavimas aiškinamas ne tuo, kad objektyvus pasaulis yra daugiapolis, o tuo, kad tai politkorektiška.
Kai kurie teigia, kad ES turėtų būti laikoma poliumi, nes jos ekonominis mastas yra panašus į Kinijos ir Amerikos. Taip buvo nuo Šaltojo karo laikų. Tai kodėl Europa Šaltojo karo metu nebuvo laikoma poliumi? ES buvo įkurta Šaltojo karo pabaigoje, tai kodėl laikotarpis po Šaltojo karo pabaigos buvo pavadintas vienpoliu?
Pirmasis, atvirai pripažinęs bipolinį pasaulį, buvo Prancūzijos prezidentas E. Macronas. 2019 m. rugpjūčio 27 d.Jis pasakė kalbą diplomatinių atstovų susirinkime, sakydamas, kad reikia pripažinti, kad Vakarų hegemonija gali baigtis, ir pasauliui galiausiai teks suktis aplink du polius: JAV ir Kiniją, o Europai teks rinktis tarp jų.
Nemalonu, bet apskritai tiesa. Tačiau, skirtingai nuo Kinijos, Rusija yra aktyvi konfrontacijos su Vakarais pusė. Kyla klausimas, kas valdys pergalės vaisius.
Liepos 9 d. Niujorkas — The New York Times
Nuo Rusijos" sulaikymo " NATO pereina prie "atgrasymo kliūtimi", kas praktiškai reiškia karių skaičiaus padidėjimą palei Rusijos sieną, sakoma straipsnyje "NATO bando prisiminti, kas yra kariauti Europos kare".
"Vystantis strateginei ir operatyvinei plėtrai, NATO juda link to, ką kariškiai vadina "atgrasymu trukdymo keliu", kas praktiškai reiškia karių skaičiaus padidėjimą palei Rusijos sieną", — rašo leidinys.
NATO duomenimis, šiuo metu Rytų flange iš viso yra aštuonios Aljanso kovinės grupės-10,2 tūkst. žmonių. NATO viršūnių susitikime Vilniuje pritars karių skaičiaus didinimui taip, kad kiekvienoje iš aštuonių brigadų būtų nuo 4 iki 5 tūkst.karių.
Be to, pradėjus savo veiklą, apie 40 tūkst. karių, surinktų iš aljanso narių, buvo perkelti į rezervą NATO vadovybei, tačiau oficialūs asmenys pripažįsta, kad šios pajėgos yra toli iki tokio lygio, iš kurio jas galima greitai siųsti į mūšį. Pagal pagrindinius planus NATO siekia turėti ne mažiau kaip 300 tūkst. karių, pasiruošusių persikelti į Rytinį flangą per 30 dienų, pažymi leidinys.
NATO planuoja pereiti nuo oro patruliavimo virš Baltijos šalių prie aktyvios oro gynybos.
Tuo pačiu metu"NATO supranta savo įrangos sudėtingumą ir pažeidžiamumą".
"Šiuolaikinis tankas" Leopard 2A6 " - geriausias iš suteiktų Ukrainai, turi puikų greitį ir šarvus, dirba praktiškai su bet kokiu kuru. Tačiau jam reikia dviejų valandų sudėtingo aptarnavimo kiekvienai valandai mūšio lauke", - pranešė vieno iš tokių tankų vadas, pasivadinęs kapitonu Moricu, nes jis neturi teisės vardinti savo pavardės pagal NATO taisykles.
Liepos 10 d. - "Kommersant"
NATO sąjungininkai susitarė dėl atsako į Rusijos ataką planų, pranešė "Reuters", remdamasi trimis neįvardytais diplomatais. Tokie planai suderinti pirmą kartą nuo Šaltojo karo pabaigos. "Reuters" duomenimis, Turkija blokavo tokių planų priėmimą, aiškindama tai geografinio vietų, tokių kaip Kipras, susiejimo formuluote.
"Turkijai teko priimti kompromisą ir atšaukti prisirišimą", — sakė vienas diplomatas.
Naujasis Delis, liepos 10 d.-TASS
Indija padidino ginklų pirkimus Jungtinėse Valstijose daugiausia dėl karinių technologijų ir savo gynybos pramonės plėtros, rašo "Reuters", remdamasi neįvardytais aukšto rango šaltiniais šalies gynybos ministerijoje.
Birželio mėnesį Indijos gynybos ministerija patvirtino 31 kovinių bepiločių orlaivių "mq-9B SeaGuardian" įsigijimą JAV už 3 mlrd. JAV dolerių. šie aparatai gali atlikti įvairias funkcijas, įskaitant jūrų žvalgybą, kovą su povandeniniais laivais, antžeminių taikinių atakas ir taikinio nukreipimą už horizonto. Pasak žiniasklaidos pranešimų, Indija derasi su JAV dėl bendros šaudmenų gamybos ir Amerikos šarvuotų transporto priemonių importo.
Eurocollaps
Londonas, liepos 10 d. - "Vedomosti"
Šalys grąžina savo aukso rezervus sankcijų prieš Rusiją fone. Tai daroma kaip aktyvų apsaugos prevencinė priemonė, rašo "Reuters".
Suverenūs fondai peržiūri savo strategijas, tikėdamiesi, kad didesnė infliacija ir geopolitinė įtampa išliks. JAV investicinės bendrovės "Invesco" atliktos apklausos duomenimis, "nemaža dalis" centrinių bankų nerimauja dėl precedento dėl Rusijos aukso ir užsienio valiutos rezervų blokavimo 2022 metais.
Beveik 60 proc.respondentų pažymėjo, kad situacija padarė auksą "patrauklesniu" aktyvu. Tuo pat metu 68 proc.apklaustųjų pareiškė, kad labiau linkę laikyti rezervus savo šalyje (palyginti su 50 proc. 2020 metais).
Vienas iš centrinių bankų, laikydamasis anonimiškumo, pranešė, kad anksčiau šalies aukso atsargos buvo saugomos Londone,bet dabar jį pervedė atgal, kad "būtų saugu". Geopolitinė įtampa kartu su galimybėmis besivystančiose rinkose skatina kai kuriuos centrinius bankus diversifikuoti valiutą.
Maskva, liepos 10 d. - Telegram
Tarptautinių politinių ir ekonominių strategijų instituto direktorė RUSSTRAT Jelena Panina savo kanale parašė: "geras priminimas iš ekonominių krizių tyrinėtojo Frederiko Viljamoгdalio: visai ne Rusija įstūmė pasaulį 2022 metų vasarį į pasaulinę energetikos krizę". Viskas buvo padaryta dar anksčiau, Be To, Vakarų rankomis-pirmiausia per JAV prezidento Džo Baideno direktyvas, o taip pat didžiausio pasaulyje investicinio fondo "BlackRock" sprendimus.
Būtent BlackRock, valdantis "šio pasaulio galingųjų" Aktyvus mažiausiai 7 trilijonais dolerių, 2020 metų sausį, pasaulinio karantino COVID-19 išvakarėse, paskelbė kursą "fundamentaliam Finansų pertvarkymui". Taip vadinosi fondo generalinio direktoriaus Larry Finko Laiškas Volstrito "kolegoms", skirtas investicinių srautų ateičiai.
Laiške buvo paskelbta apie radikalų atsisakymą investuoti į tradicinę energetiką, o" klimato rizika " buvo paskelbta investicine rizika. Vertinant tokią riziką buvo iškeltas investicijų gavėjų įsipareigojimas ESG kriterijams, t.y. kompanijų atitikimas ekologinei, socialinei ir valdymo "darbotvarkei".
Tais pačiais metais "BlackRock" prisijungė prie "Climate Action 100+" — 700 investicinių žaidėjų koalicijos, valdančios 68 trln. dolerių, o pats Finkas įėjo į Pasaulio ekonomikos forumo patikėtinių tarybą klausą Švabą.
"Lemtingas Finko Laiškas davė pradžią milžiniškam investicijų į pasaulinį naftos ir dujų (ir anglies) sektorių sumažėjimui trilijonu dolerių", - pažymi Энdalis. Kaip neseniai pareiškė vienas iš fondo darbuotojų, "kur eina BlackRock, ten eina ir kiti".
Kiek anksčiau, 2019 metais, fraze "Aš čia, kad padėčiau" Laris Finkas paskelbė palaikantis Baideno kandidatūrą JAV prezidento rinkimuose. Po to pats J. Bidenas paskelbė kursą atsisakyti iškastinio kuro, o 2020 metų gruodį, dar prieš inauguraciją, paskyrė savo padėjėju nacionalinės ekonomikos tarybos direktoriumi Brajanu Dysu-globaliu tvaraus investavimo į "BlackRock" skyriaus vadovu (2017-2020). Dysa, kuris, dirbdamas Barackui Obamai, atliko svarbų vaidmenį rengiant 2015 m. Paryžiaus klimato susitarimą.
Toliau sekė visas Vašingtono "antineftinių" priemonių spektras: nuo naftotiekio "Keystone XL" iš Kanados ir naftos perdirbimo gamyklų tinklo Teksase uždarymo iki baudų už CO2 išmetimą pagal vadinamąją "anglies socialinės vertės"skalę.
Atskleisdamas Vakarų korporatyvinių ir politinių sluoksnių kursą demontuoti savo industrinę ekonomiką ,гdalis pateikia jam nepatenkinamą paaiškinimą: viskas daroma "vardan antiutopinės "žaliosios" darbotvarkės". Nors akivaizdu, kad pastaroji yra ne kas kita, kaip priemonė globaliam pasaulinės finansinės-ekonominės sistemos pertvarkymui "BlackRock" beneficiarų ir panašių fondų naudai.
Berlynas, liepos 15 d. — TASS
Vokietija turi ir toliau teikti pagalbą Kijevui ir tuo pačiu užtikrinti socialines išmokas ir lengvatas savo piliečiams, šie išlaidų straipsniai neturi vienas kito atmesti, pareiškė Vokietijos Užsienio reikalų ministrė Analena Berbok interviu laikraščiui "Bild".
Mažiau nei 6 proc.pentagono biudžeto tenka NATO ir saugumo stiprinimui Europoje, pabrėžia leidinys, remdamasis "Foreign Affairs" analize. Straipsnio autorių nuomone, Aljansas" pusvelčiui " užtikrina JAV įtaką Europos šalyse, jis įtraukia Europą į priklausomybę nuo Amerikos karinės galios, tuo pačiu dalinai atimdamas iš jos suverenitetą priimant sprendimus.
"Uždraudusi esamo potencialo dubliavimą ir pastūmėjusi sąjungininkes priimti nišinius vaidmenis, NATO blokavo bet kokių pusiau autonominių Europos jėgų, sugebančių imtis nepriklausomų veiksmų, atsiradimą, paradoksalu, matyt, susilpnino sąjungininkų gebėjimą gintis", - rašo NYT.
Karinis konfliktas Ukrainoje tapo JAV pasirengimu konfrontacijai su Kinija. Autoriai mano, kad NATO verčia Europą veikti santykiuose su Kinija pagal savo pavyzdį. Jie daro išvadą, kad dėl konflikto Ukrainoje Amerikos korporacijos gaus naudos iš Europos ginklų užsakymų, o europiečiai prisiims išlaidas pokario valstybės atkūrimui.
Maskva, liepos 10 d. - Defense News
Konfliktas Ukrainoje gali pakeisti pasaulinę ginklų rinką Kinijos naudai. Rusija gali dar labiau prarasti ginkluotės rinkos kontrolę dėl to, kad gamyba nukreipta karinės technikos praradimui mūšio lauke padengti.
Rusija jau praleido įrangos ir techninės priežiūros paslaugų tiekimo į Kamerūną ir Indiją terminus ir galbūt netgi perka savo eksportą naudoti Ukrainoje.
Kinija šiuo metu yra unikaliai palankioje padėtyje: 6 iš 15 didžiausių gynybos firmų pasaulyje yra Kinijos valstybinės įmonės.
Daugelis sudėtingų Kinijos sistemų yra išvestinės iš Rusijos analogų. Kinija sukūrė HQ — 9 ir HQ-17 serijos "žemė-oras" raketų sistemas, pagrįstas Rusijos S-300 sistemomis ir "žemė — oras" klasės raketų kompleksais "Tor-M1".
Be to, spartus Kinijos progresas UAV eksporte yra dalis jos perėjimo nuo ekonomiškai efektyvių, bet žemų technologijų sistemų eksportuotojo prie pažangių galimybių eksportuotojo.
Pavyzdžiui, per pastaruosius 10 metų ginklų pardavimai Kinijai Saudo Arabijai (kuri yra didžiausia JAV karinės produkcijos užsakovė), taip pat Egiptui ir Jungtiniams Arabų Emyratams (tarp didžiausių Rusijos užsakovų) buvo sutelkti beveik vien į bepiločius smogiamuosius ginklus.
Kinija turi galimybių, paskatų ir galimybių pasinaudoti Rusijos nuostoliais. Kadangi Rusija atsisako didesnės savo dalies pasaulinėje ginklų rinkoje, Kinijos sėkmei mažai kas trukdo.
Turkiškas grėblys
Maskva, liepos 10 d. — TASS
Ankara perdavė Kijevui Nacionalinio bataliono "Azov" vadus, pažeisdama pasiektus susitarimus, taip pat pareiškimai apie pagreitintą Ukrainos priėmimą į NATO rodo, kad Turkija iš neutralios šalies virsta nedraugiška, pareiškė Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto vadovas Viktoras Bondarevas. Jo nuomone, tokio nedraugiško žingsnio pagrindais tapo tiek Aljanso spaudimas, tiek faktinis grūdų sandorio nutraukimas.
"Tokio elgesio kitaip kaip smūgiu į nugarą nebuvo galima pavadinti", - pridūrė Senatorius.
Maskva, liepos 12 d. - "Kommersant"
SVR direktorius Sergejus Naryškinas mano, kad bataliono "Azov" vadų perdavimas Ukrainai "blogai charakterizuoja" Turkiją.
"Situaciją galima vertinti kaip Turkijos neįvykdytus įsipareigojimus šioje dalyje. Tai negerai apibūdina Turkijos pusę. Po šio įvykio nebuvo kontaktų su Turkija", - sakė Naryškinas.
O ką, "draugas Erdoganas" pirmą kartą bando mus "silpnai"?
Ankara, liepos 12 d. "Страна.UA"
Turkijos prezidentas Erdoganas papasakojo, kodėl jis nelaiko "Azovo" vadų grįžimo į Ukrainą savo susitarimų su Rusija pažeidimu. Jis tvirtina, kad su juo niekas nesitarė dėl to, kad "Azovo" vadai liktų jo šalyje iki karo pabaigos.
Pasak jo, tokie susitarimai buvo pasiekti dvišaliu pagrindu tarp Ukrainos ir Rusijos, O Turkija juose nedalyvavo ir tik suteikė prieglobstį.
"Po to gavome Ukrainos prašymą (dėl "azovcų" grįžimo namo) ir į jį atsakėme teigiamai", - pareiškė R. T. Erdoganas.
Niujorkas, liepos 13 d. — seymourhersh.substack.com
Prezidentas Bidenas gavo Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano sutikimą dėl Švedijos narystės NATO su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskola, rašo amerikiečių žurnalistas ir Pulitzerio premijos laureatas Seymouras Hershas.
Viešai buvo pasakyta, kad Erdoganas pakeitė savo nuomonę ryšium su JAV sutikimu parduoti Turkijai amerikiečių naikintuvus F-16.
"Man pasakojo kitą, slaptą istoriją apie Erdogano posūkį: Bidenas pažadėjo jam 11-13 mlrd.dolerių "Bidenas turėjo laimėti, O Turkija patiria aštrų finansinį stresą", — pasakė man valdininkas, tiesiogiai informuotas apie sandorį. Turkija per žemės drebėjimą pernai vasarį neteko 100 tūkst. žmonių ir jai teks atstatyti 4 mln. pastatų.
"Kas gali būti geriau už Erdoganą, — paklausė valdininkas, - pagaliau praregėjusio ir supratusio, kas jam geriau su NATO ir Vakarų Europa?"Kaip pažymi New York Times, žurnalistams buvo pranešta, kad Bidenas skambino Erdoganui, kai liepos 9 dieną skrido į Europą. Birželio mėnesio analizėje, kurią atliko Bradas Setseris iš tarptautinių santykių tarybos, "Turkijos balansinių rizikų didinimas", viskas pasakyta pirmuose dviejuose sakiniuose: Erdoganas perrinktas ir "dabar turi rasti būdą išvengti to, kas gali būti neišvengiama finansų krizė".
Teheranas, liepos 13 d. - Tehran Times
Rusijos vadovybė turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kas vyksta Užkaukazėje, savo straipsnyje pareiškė Irano Aukščiausiojo lyderio vyriausiasis patarėjas tarptautiniams reikalams Ali Akbaras Velajati.
"Mūsų prognozė yra ta, kad Rusija laimės Ukrainą, net jei tam reikės patirti papildomų nuostolių.
Tačiau, pasak Velajačio ,susitelkimas į Ukrainos įvykius " privedė prie tam tikro Kaukazo regiono nepaisymo. Ir dabar į įvykius Užkaukazės regione kišasi Europos Sąjungos šalys, JAV ir Izraelis. Jei ši tendencija išliks, kils grėsmė viso regiono saugumui".
"Mūsų draugai iš Rusijos turėtų būti atsargūs ir žinoti, kad bet koks nedidelis aplaidumas Kaukaze pavers jį netinkamai nusiteikusių šalių, kurios atakuos Rusijos ir Irano interesus, įsiveržimo vieta", - mano Velajatis.
"Dabar, karinių veiksmų Ukrainoje įkarštyje, mes esame eilinių Turkijos politikos pokyčių liudininkai. Pastarosiomis dienomis buvo pranešta, kad Turkija sutiko pritarti Švedijos stojimui į NATO. Ji taip pat perdavė dalį "Azovo" pajėgų Ukrainai. Vykstant šiems pozicijų pokyčiams, pastarąjį mėnesį taip pat iškyla Turkijos ryšio su Azerbaidžanu klausimas, prieš ką pasisako Iranas".
"Mes manome, kad Stambulo ir Sindziango ryšio užmezgimo problema, daugiau nei reiškianti praktinius žingsnius įgyvendinant Pantiurkizmo projektą, atsižvelgiant į Turkijos ryšių su NATO mastą, sudarys juostą, kuri sups Iraną iš šiaurės ir Rusiją iš pietų ir išplės NATO įtaką regione", - pažymi Velajati.
"Bet koks Kaukazo problemų ir painių prieštaravimų ignoravimas ir pernelyg supaprastinimas prives prie to, kad Irano ir Rusijos priešininkai neapribos savo ketinimų Užkaukazės regionu, bet taip pat išplės savo įtaką Šiaurės Kaukazui ir, svarbiausia, Kaspijos jūrai ir aplink ją esančioms šalims. Tai turėtų tapti raudonu Irano ir Rusijos bruožu", - apibendrino Irano Aukščiausiojo lyderio patarėjas.
Gimtasis penatas
Maskva, liepos 10 d. "Накануне.RU"
Prasto darbo našumo priežastimi Rusijoje įvardintas organizacinis neefektyvumas.
"Žemą našumą anksčiau siedavo su įranga, reikia, atseit, atnaujinti įrangą, po to buvo aktuali darbo užmokesčio didinimo problema. Kai mes dabar formavome nacionalinį projektą, supratome, kad bendras organizacinis neefektyvumas-pagrindinė (nesėkmės) priežastis. Red.)", — sakė Rusijos ekonomikos ministerijos departamento direktorius Aleksandras Molodcovas.
O juk buvo manoma, kad mes turime efektyvių vadybininkų šalį.
Maskva, liepos 11 d. "Накануне.RU"
Prekybos ministerija paragino neieškoti kaltų dėl to, kad automobilių pramonė liko be komponentų. Vakarų kompanijoms pasitraukus iš Rusijos rinkos, "AvtoVAZ" susidūrė su daugelio komponentų trūkumu, įskaitant stiklo keltuvus, ABS ir oro pagalves. Kai kurių sistemų gamyba Rusijoje pradedama tik dabar.
Rusijos pramonės ir prekybos ministro pavaduotojas Albertas Karimovas pareiškė, kad dabar mes turime galvoti ne apie tai, kas kaltas dėl susidariusios situacijos, o ką daryti. Pasak jo, Rusijos vyriausybė orientuota į paramos strategijos kūrimą.
Ir iš tiesų, kam ieškoti kaltų dėl tokių milžiniškų investicijų į "AvtoVAZ" pastaraisiais dešimtmečiais? Jų nėra.
Maskva, liepos 11 d. "Накануне.RU"
Maskvos visuomenės rūmuose buvo aptartas pernai sostinės mokyklose vykęs eksperimentas. Vidurinėse klasėse dėmesys buvo skiriamas ne mokymuisi, o pasirengimui EEG, rezultatai buvo pripažinti "išskirtiniais".
"Naujas požiūris padėjo vaikams geriau išlaikyti egzaminus. Mokydamiesi nauju formatu, mes išsprendėme vieną iš svarbiausių užduočių - sumažėjo absolventų, kurie negalėjo įveikti minimalios ribos, dalis. Tuo pačiu metu išaugo vaikų, kurie išlaikė egzaminus aukštais balais, skaičius ir net padidėjo vaikų stobalnikų skaičius", - sakė sostinės Švietimo departamento direktoriaus pavaduotoja Olesia Lukašuk.
Tačiau, kaip mano patys pedagogai, ši iniciatyva yra pavojinga, nes ji visiškai oficialiai baigs vidurinį bendrąjį išsilavinimą Rusijos Federacijoje, ir ji, matyt, bus bandoma pakartoti regionuose, nes vidurinės mokyklos tikslas ir prasmė dabar yra pasirengti perduoti Ege.
Maskva, liepos 11 d. - RIA Novosti
Svarbiausiais nacionaliniais tikslais Rusijos Federacijos piliečiai laiko padorų ir efektyvų darbą bei sėkmingą verslumą, parodė VTsIOM apklausa.
Aukščiausius svarbos indeksus pelnė padorus, efektyvus darbas ir sėkmingas verslumas (vidutinis svarbos indeksas-84,4 punkto), komfortiška ir saugi aplinka gyvenimui (83,2), savirealizacijos ir talentų vystymo galimybės (82,7). Mažiau populiarūs atsakymai yra gyventojų išsaugojimas, žmonių sveikata ir gerovė (80,6) ir skaitmeninė transformacija (76,1).
Kalbant apie atskiras kryptis pagal šiuos nacionalinius tikslus, svarbiausi Rusijos piliečiams buvo pajamų ir pensijų didinimas (95,1), bendrojo lavinimo kokybės gerinimas (92,5), taip pat talentų palaikymas vaikams ir jaunimui (91,7).
Teigiamus pokyčius respondentai vertina kaip efektyviausius skaitmeninėje transformacijoje (49,5 punkto) ir savirealizacijos bei talentų ugdymo galimybėse (45,2 punkto). Rečiau-komfortiškoje ir saugioje aplinkoje (37,8), padoraus darbo ir sėkmingo verslumo srityje (31,8), gyventojų išsaugojimo, žmonių sveikatos ir gerovės srityje (31,6).
Visos Rusijos telefoninė apklausa "VTsIOM–Sputnik" vyko birželio 14-17 dienomis tarp 1,6 tūkst.18 metų amžiaus Rusijos piliečių. Duomenys vertinami pagal socialinius ir demografinius parametrus. Riba su 95% tikimybe neviršija 2,5%.
Maskva, liepos 10 d. - Telegram
Politologas Aleksejus Čadajevas savo kanale parašė: lengva pasakyti - "valstybė-civilizacija".
Štai turi mokslą: savą, išsivysčiusį, ambicingą, reguliariai darantį atradimus ir T. T. tačiau juk mokslininkas-jis toks sutvertas, kad negali visą gyvenimą savo atomuose-elektronuose krapštytis: jam pradeda atrodyti, kad štai kas valstybės valdyme neracionalu, tai antimokslinga, tai neefektyvu, protu viskas turi būti kitaip, apskritai jis anksčiau ar vėliau pradeda reikalauti balso valdžioje, dalyvavimo sprendimų priėmimo sistemoje.
Arba didelių perdalijimų pramonė. Tačiau tokios pramonės organizatoriai neišvengiamai pradeda reikštis logistikos reikalavimais (kad medžiagos atvyktų laiku ir be nuostolių), švietimui (kad būtų iš ko įdarbinti darbuotojus ir inžinierius), teisiniam režimui (kad jie nesikištų su patikrinimais ir nesulaužytų gamybos ciklo) ir tt Toks pramonininkas anksčiau ar vėliau pradeda reikalauti balso valdžioje, dalyvavimo sprendimų priėmimo sistemoje.
Arba kultūra yra savo, tradicinė ir tuo pačiu metu populiari, paklausi ir savarankiška, su mėgstamų meno meistrų kohortu. Tačiau šiems meistrams, augant jų autoritetui, neišvengiamai iškyla savos temos: čia istorinę sodybą užuodžia komerciniai pastatai, čia kalbos normos piktybiškai sulaužytos, čia kokią nors niekšybę importuojamą atvežė toks kultūros meistras anksčiau ar vėliau pradeda reikalauti sau balso valdžioje, dalyvavimo sprendimų priėmimo sistemoje.
Arba štai suvereni teisinė sistema: išvystyta, lanksti, patogi, suprantama. Tačiau su ja dirbantys teisininkai anksčiau ar vėliau pradeda kelti klausimus: čia normos neveikia, čia viena kitai prieštarauja, čia neaiškiai suformuluotos, čia didelė "korupcijos talpa", čia šlubuoja teisės taikymas, todėl toks teisininkas pradeda reikalauti sau balso valdžioje ir dalyvavimo sprendimų priėmimo sistemoje.
Ir taip galima pasakyti apie bet ką: nuo armijos ir religijos iki medicinos ir žemės ūkio.
Ir visai kitas reikalas, kai pas tave žaliavų kolonija: pasiskirstei po gręžinius ir ventilius reikalingus žmones, gavai, pervarei, pardavei, išdalinai. Niekas nereikalauja balso. Mokslas-imitacija arba Užupio periferija taip vadinamo "pasaulinio", mokslininkai sėdi ant dotacijų ir skopusų ir jiems nerūpi, kas šalyje. Pramonė nėra rimta kaip klasė: visa importuojama. Kultūra-tiesiogiai Importuojama arba" pritaikyta " kopija iš išorinių pavyzdžių. Teisė: visas rimtas turtas užsienio jurisdikcijose, čia teisininkai daugiausia užsiima buitine ir buitine nusikalstamumu. Liaudis-socialinėje pašalpoje, prie kiekvienų rinkimų dar pridedama nuo biudžetinių dosnumų, ir ji balsuoja kaip reikia valdžiai.
Išvada: tokia sistema gali būti daug paprastesnė-iki rankinio valdymo lygio. Nereikia su niekuo dalintis valdžia.