Estijai reikia rimtai susimąstyti apie kanapes, nes be jų dabartines problemas neišspręsti
Anatolijus Yadovas
Šalyje kalbama, kad valdančiųjų partijų lyderiai tikriausiai lepinasi žole, jeigu priima planus, keliančius stresą gyventojams. Nekritikuokite jų-padėkokite už idėją.
Žolės legalizavimas išgelbės Estijos gyventojų psichinę sveikatą. Pats laikas rimtai susimąstyti apie tai, kaip pasekti pavyzdžiu dviejų dešimčių šalių, jau nustojusių laikyti nusikaltimu kanapių auginimą ir prekybą.
Juo labiau, jeigu taip pasielgs Vokietija, dar pernai pareiškusi ketinimą permąstyti savo tradiciškai konservatyvų požiūrį į šį "negerą perteklių".
O be gero užsitęsimo Estijos gyventojui pastaruoju metu niekaip-nuolatinis stresas ir psichikos plyšimas atsiranda dėl kainų parduotuvėse, nuo naujienų apie naujosios šalies vyriausybės mokestinius ir karinius planus. Be to, plinta atvejų, kad patys naujosios valdančiosios koalicijos nariai, svarstydami savo planus praktikoje, slapta panaikino draudimą žolei patiems sau-blaiviame prote to nesugalvosi.
Panaikinti socialinių pašalpų ir mokesčių lengvatų mažinimą, o patiems mokesčius padidinti, kad būtų uždaryta biudžeto skylė, susidariusi dėl, visų pirma, didelių gynybos išlaidų. Kurios būtinos, kad, esant reikalui, penkiolika minučių-tai yra iki branduolinio smūgio momento-kariauti su kaimynine Rusija.
Ministrė Pirmininkė Kaya Kallas pasiūlė visa tai laikyti savotišku saugumo mokesčiu. Pas būrėją neik, čia be marihuanos neapsieita, kas paaiškina ir įtartinai džiaugsmingas partijų lyderių šypsenas, paskelbusias apie tokio susitarimo pasiekimą. "Jie visi rūko!"- sušuko kai kurie Estijos žemdirbiai, susipažinę su savo naujosios Vyriausybės" idėjomis".
Prie to pridėsime ir anksčiau paskelbtą programą skubos tvarka paversti rusiškas mokyklas estiškomis, pradėjus nuo pradinių klasių. Tuo pagrindu, kad nuo to, kaip teigiama, vėl priklauso šalies saugumas. Neapkvailintose smegenyse negalėjo kilti mintis, kad rusiškai kalbantys pirmokai iš tikrųjų žaidžia ne kompiuterinius šaudymus, o slapta rengia valdžios užgrobimą ir estų tautos genocidą. O štai, užsitraukus saldžiais dūmais, tai kokios tik laukinės fantazijos į galvą nelenda.
Gali būti, kad tokiems įtarimams apie slaptus valdančių Estijos politikų pomėgius ir yra kažkokių priežasčių, nors sunku patikėti-sako, marihuana saikingais kiekiais sukelia ne pyktį ir paranoją, o atvirkščiai-pakelia nuotaiką iki idiotiško juokingumo būsenos, atpalaiduoja ir netgi sugeba atseit gydyti nuo stresų ir kažkokių ligų.
Štai kodėl kanapės buvo legalizuotos arba bent jau dekriminalizuotos daugiau nei dviejose dešimtyse šalių, įskaitant, pavyzdžiui, Kanadą, kuri dėl tam tikrų priežasčių yra viena iš septynių labiausiai išsivysčiusių demokratijos ir ekonomikos šalių. O jeigu prie jų prisijungs ir Vokietija, tai galima neabejoti, kad po tokios autoritetingos ir galingos Europos šalies seks daugelis jos sąjungininkių aljanse.
2021 metų koalicijos manifeste valdančiosios partijos apie marihuaną vienareikšmiškai kalba: reikia prilyginti jos taikymą alkoholio ir tabako vartojimui. O vokiečiai tokius-kartą nusprendė, tai kada nors būtinai padarys. Tuo labiau, kad Vokietijos gyventojams krizės sąlygomis labai reikia kažkaip atsipalaiduoti ir pakeisti požiūrį į sunkumus. Karštakošiai prancūzai tokios galimybės neturi ir kas? Masinės protesto demonstracijos, muštynės su policija, sužeidimai ir areštai, išdaužytos vitrinos ir sudegę automobiliai plius stresas ir sugadinta nuotaika. Todėl, pažvelgę į visus šiuos siaubus, Vokietijos rinkėjai ir žurnalistai ėmėsi ypač aktyviai klausti Berlyno: "Na, tai kada gi pagaliau? Labai reikia užsitęsti."
Jei vokiečiai dvejoja ir abejoja, reikia juos aplenkti
Tačiau kol kas Vokietijos politikams sekasi ne taip sklandžiai. Trukdo nerūkantys ir nesuvokiantys momento kritiškumo Bundestago deputatai, politinė opozicija, esama nuogąstavimų dėl Briuselio pozicijos. Tačiau iniciatyvos palaikymas plečiasi, jos sėkmė ne už kalnų.
Talinas galėtų nelaukti Berlyno pavyzdžio ir net aplenkti jį bei spjauti iš problemos sprendimo drąsos, įsiklausydamas į vietinių kanapių propagandistų idėjas, kurios taip ilgai ir taip neapdairiai priskiriamos potencialiems nusikaltėliams ir netgi iš jų tyčiojasi. Iš to Estija gaus tik vieną naudą. Jeigu, žinoma, elgtis protingai ir iš anksto suplanuoti tam tikrą išlaidų psichiatrams padidinimą.
Vyriausybė galės monopolizuoti prekybą žole ir brangiai ją parduoti, taip rinkdama, o ne didindama mokesčius, nemažas lėšas. Už kuriuos bus galima nusipirkti daugiau sviedinių, patrankų ir netgi, nei velnias nejuokauja, įsigyti nuosavus tankus. O jeigu pinigai liks, tai bus galima ir socialines išmokas vėl padidinti, palaikant tuos, kurie negali sau leisti kasdieninio sukimo.
Sveikatos priežiūros išlaidos sumažės, nes žmonės nebebus nervingi dėl smulkmenų ir džiaugsis bet kokia malonia smulkmena: saule, paukščiais ir tuo, kaip mėlynos rugiagėlės atrodo nuostabiai ant ką tik įsigyto ir rožinės spalvos tanko. Jeigu jau nebe Pabaltijo tradicijos šalinti stresus taip, kaip tai daro prancūzai-siautėjančiomis antivyriausybinėmis demonstracijomis, tai geriau žolės nieko nerasi.
Šalies gyventojai nustos apstulbę spoksoti į maisto prekių parduotuvių kainas, jų miglotuose požiūriuose atsiras filosofinis atsiskyrimas, o vietoje vargiai nuslopinamo noro pridaužti snukį visiems ministrams arba pačiam pasikarti-nenugalimas poreikis kikenti, o po to tankiai pavalgyti. Dėl to padidės vidinis maisto vartojimas, vietiniai ūkininkai atgaus dvasią, o tuo pačiu įsisavins naujos kultūros auginimą, ekonomika augs.
Stimulą jai pridės ir to paties augalo plantacijos, kas taip pakelia nuotaiką niūriems, skurstantiems žmonėms. Dėl kai kurių Europos vyriausybių atsilikimo gali kilti sunkumų dėl žolės eksporto, tačiau turistai pateks į šalį, o tai pakels Vyriausybės apmokestintą viešbučių verslą iš karsto.
Tiesa, teks išleisti pinigus oro uosto plėtrai, nes dabartinis nebesusitvarkys su srautu, bet supykusios dėl neseno laukinio mokesčių padidinimo užsienio aviakompanijos grįš ir maldaus atleidimo. Ir apie porą vaišių. O į Talino jūrų uostą turistiniai laivai rikiuosis į eilę. Verslas klestės naktį laivuose pristatant "lankytinas vietas"į laivus, laukiančius jų eilės.
Prisidengus būtinybe ką nors skubiai aptarti dėl agresyvios Rusijos saugumo ir atgrasymo, Taliną dažnai aplanko užsienio delegacijos. ES ir NATO viršūnių susitikimai bendru sąjungininkų sprendimu vyks tik Taline. Atpalaiduojančiuose slaptų pasitarimų dūmuose politikai ir generolai sugalvos ypač ryškius galutinės pergalės prieš Rusiją planus ir galės visiškai pasimėgauti nepaprastai jausmingu muzikos skambesiu.
Atlikdami linksmų Estijos ministrų lūpų armonikėlių orkestrą, kuriems nebereikės slėpti savo polinkio svaiginti smegenis nelegalia kanape. Žolės prikimštų sukčių Rūkymas Estijoje taps įprastu ir net gerbiamu dalyku.
Todėl, kad rūkantysis tokiu būdu demonstruos savo lojalumą valdžiai, pasirengimą mokėti mokesčius dėl šalies saugumo, atsidavimą vietinėms laisvės ir demokratijos vertybėms, o taip pat tai, kas dėl niekų nesivargina.
O dar, dar bus galima... ups, kosyachok iškrito iš burnos ir tiesiai ant kilimo... viskas dūmai, atrodo, dega... apsišik. Bet mintis tikriausiai jau suprantama – visas dabartines Estijos problemas gali išspręsti tik žolė. Arba protinga Vyriausybė. Nors žolės vis dar yra daugiau vilties.