Fantastika tampa realybe: Kinijoje milijardinės korporacijos generaline direktore tapo robotė

Ekonomika, Įdomybės, Mokslas, PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
Robotai
Robotai kopia karjeros laiptais. Taiki Ishikawos/Unsplash nuotrauka

Robotai kopia karjeros laiptais

Dirbtinis intelektas pastaruoju metu yra plačiai aptarinėjama tema. Ne vienas technologijų srities ekspertas teigia, kad neapdairus ir neapgalvotas dirbtinio intelekto kūrimas gali kelti rimtą grėsmę žmonijai ir kainuoti šimtus tūkstančių darbo vietų.

Regis, kad tokie perspėjimai jau tampa realybe. Robotai žmones keičia ne tik pavojinguose, fizinės ištvermės reikalaujančiuose darbuose, tačiau ir pačiuose aukščiausiuose, ypatingos kvalifikacijos reikalaujančiuose postuose.

Viena Kinijos meta-verslo korporacija savo generaliniu direktoriumi paskyrė robotą. Šis žingsnis sukėlė didžiulį ažiotažą: vieni suskubo domėtis, kaip gi atrodo taip ištobulintas robotas, kuris gali priiminėti didžiulės svarbos ir reikšmės sprendimus, kiti žinią pasitiko su atsargumu ir net baime: mokslinė fantastika tampa realybe – dėl darbo netrukus turėsime konkuruoti su dirbtiniu intelektu.

Nepaisant įvairių reakcijų, Tang Yu vardu pavadinta moteris-robotė, veikianti dirbtinio intelekto pagrindu, buvo paskirta „Fujian NetDragon Websoft“ rotacine generaline direktore[1]

„Fujian NetDragon Websoft“, kuri yra viena iš pirmaujančių Kinijos vaizdo žaidimų bendrovių, skelbia, kad ši idėja kilo prieš kelerius metus.

2017 m. naudodama dirbtinį intelektą bendrovė nusprendė sukurti virtualų personažą ir suteikti jam daugiau atsakomybės[2]. Idėja dabar tapo realybe. 

Robotas-direktorius turėtų padidinti darbų efektyvumą. Possessed Photography/Unsplash nuotrauka

Robotas-direktorius turėtų padidinti darbų efektyvumą

„Tang Yu paskyrimas pabrėžia bendrovės dirbtinio intelekto strategiją ir yra svarbus etapas mums siekiant tapti meta-verslo organizacija“, – teigiama „Fujian NetDragon Websoft“ pranešime spaudai.

Kompanijos atstovai akcentuoja, kad nors iki šiol pranešimuose apie šį pokytį Tang Yu buvo vaizduojama kaip generalinė direktorė, iš tiesų ji buvo paskirta rotacine generaline direktore[3].

Rotacinė generalinė direktorė reiškia, kad organizacijai vadovaus skirtingos asmenybės, o ne tik dirbtinio intelekto valdoma Tang Yu.

Naujasis generalinis direktorius-robotas sieks padidinti kompanijos darbų efektyvumą, greitį, taip pat pagerinti operacijų kokybę ir optimizuoti darbo eigą.

Tang Yu veiks kaip realaus laiko duomenų centras, aprūpintas analitiniais įrankiais, kurie leis kasdien priimti logiškus sprendimus. Robotos yra įvardijamas kaip rizikos valdymo sistemos efektyvumo garantas. 

„Be to, tikimasi, kad Tang Yu atliks lemiamą vaidmenį ugdant talentus ir užtikrinant sąžiningą ir veiksmingą darbo vietą visiems darbuotojams. Tikime, kad dirbtinis intelektas yra įmonių valdymo ateitis, o ponios Tang Yu paskyrimas rodo mūsų įsipareigojimą iš tiesų pradėti naudoti dirbtinį intelektą, kad pakeistume savo verslo valdymą ir galiausiai paskatintume savo būsimą strateginį augimą“, – teigiama „Fujian NetDragon Websoft“ pranešime[4]

Pagal moters modelį sukurtas robotas bus atsakingas už beveik 10 mlrd. dolerių vertinamos korporacijos veiklos priežiūrą.

Kinija tampa robotų technologijų centru. Li Yang/Unsplash nuotrauka

Kinija tampa robotų technologijų centru

Kinijos robotikos pramonė pastaraisiais metais pasiekė puikių ir reikšmingų laimėjimų, o dėl naujų technologijų ir dirbtinio intelekto integravimo, manoma, kad Kinija netrukus pasivys kitų išsivysčiusių šalių, pavyzdžiui, Japonijos, robotikos pramonę.

Kinijos robotikos įmonės palaipsniui, bet tvirtai ir užtikrintai pasiekė proveržį pagrindinių dirbtinio intelekto komponentų srityje, taip pat padarė pažangą pagrindinės programinės įrangos, kurią sudaro robotų operacinė sistema, srityje[5].

Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį Kinija paskelbė savo 14-ąjį penkerių metų robotikos pramonės planą, kuriuo siekiama, kad iki 2025 m. šalis taptų pasauliniu robotikos technologijų inovacijų, pažangios gamybos ir integruotų programų centru.

Jau per praėjusius penkerius metus Kinijoje robotų pramonė patyrė didžiulį šuolį į priekį, o robotai tapo neatsiejama Kinijos žmonių kasdienio gyvenimo dalimi[6].

Ateityje, bendrovėms, gaminančioms robotus, kurie dar nėra pakankamai ištobulinti, kad galėtų savarankiškai atlikti konkrečią užduotį, vyriausybė teiks paskatas per viešųjų pirkimų programas, ne tik skirdama finansavimą, bet ir teikdama panaudojimo atvejus ir duomenis, kad robotai būtų patobulinti.

Tuo tarpu robotams, kurie jau yra pakankamai išvystyti, vyriausybė teiks teigiamą grįžtamąjį ryšį, kad jie būtų toliau tobulinami ir plečiami, pavyzdžiui, svetingumo pramonėje.

Tikimasi, kad taip vyriausybės subsidijuojama robotų pramonės plėtra ir robotų integravimas į kasdienį Kinijos žmonių gyvenimą sukurs labai sudėtingą, bet veikiančią robotų pramonės vystymo grandinės sistemą.

Sujungus šios sudėtingos grandinės sistemos dalis, per trumpą laiką ir už prieinamą kainą bus galima suprojektuoti ir pagaminti daug įvairių robotų, kurie bus įtraukti į darbo rinką.