Suprasti akimirksniu
  • Landsbergiai apvaginėjo savo ištikimiausius rinkėjus?
  • Perskaičius turinį daug kas tampa aišku
  • Ištraukos iš S. Jakeliūno knygos
Šaltiniai
K
Stasio Jakeliūno knyga, stop kadras

Landsbergiai apvaginėjo savo ištikimiausius rinkėjus?

Prieš kelias dienas Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas visuomenei pristatė savo knygą pavadinimu „Kas vogė iš Lietuvos senjorų?“.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ knygos anotacijai jis pasirinko faktiškai visiems Lietuvos piliečiams aktualius, tačiau ilgus metus nutylimus, klausimus:

„Kodėl ilgus metus senatvės pensijos buvo mažesnės, nei turėjo būti?

Kas dalyvavo pensijų verslo ir politikų suokalbyje prieš senjorus?

Kas yra pensijų fondų krikštamotė?

Kaip Landsbergių šeimos verslas naudojosi Lietuvos senjorų pinigais?“

Knygos pristatyme taip pat akcentuojama, kad Austėjos Landsbergienės, garsiausio Lietuvos anūko sutuoktinės, privati mokykla pastatyta panaudojant Lietuvos senjorų pinigus. Todėl G. Landsbergis, Ingrida Šimonytė ir kiti Seimo nariai bandė blokuoti pensijų sistemos pertvarką. Privačių pensijų „motina“ S. Jakeliūnas linkęs vadinti socialdemokratę Viliją Blinkevičiūtę, nors nurodo, kad „globėjų“ ši sistema turėjo ir daugiau – prezidentų, premjerų, kitų aukštų politikų.

Pasak jo, senjorai, „Sodra“ ir visa pensijų sistema ilgus metus kentėjo dėl politikų teisinio nihilizmo ir jų suokalbio su pensijų verslininkais. Visi Lietuvos senjorai turėjo mokėti 8 proc. dydžio palūkanas Lietuvos finansų ministerijai, kas yra galiojančių įstatymų pažeidimas. „Sodrą“ nuo pensijų verslo ir jų globėjų, pasak europarlamentaro, padėjo apsaugoti Vilniaus „Bočių“ draugija.

Perskaičius turinį daug kas tampa aišku

Visgi bene geriausiai tai, apie ką S. Jakeliūnas rašo savo knygoje, perteikia jos iškalbingas turinys:

Vilija Blinkevičiūtė (dabartinė socialdemokratų partijos vadovė) – pensijų fondų globėja? Kas finansuos pensijų sistemos reformą ir „Sodrą“? Kokios gerovės siekia buvęs bankininkas Gitanas Nausėda (daug žadėjęs prieš rinkimus, bet taip nieko ir nenuveikęs dabartinis Lietuvos prezidentas)? Antroji pensijų sistemos pakopa (iš kurios nebegalima pasitraukti) Lietuvoje – ką renkamės? Antrąją pakopą reikia ne nacionalizuoti, o privatizuoti; Kam verta dalyvauti antrojoje pensijų sistemos pakopoje? Antroji pensijų pakopa – ar sumažėjo galvosūkių; Dirbau valstybei o ne Butkevičiui, todėl ir atsisveikinome; Kas apgins prievartaujamą „Sodrą“? Klausimai premjerui A. Butkevičiui ir jo atsakymai; Kodėl jie bijojo Dalios Grybauskaitės (buvusios Lietuvos prezidentės, kurią dabar vėl, tikėtina, bus bandoma prastumti į Daukanto aikštę)? V. Putinas pavėlavo – Lietuva jau okupuota Socialinio modelio spindesys ir skurdas; Ar balsuosime už pabedinskienių Lietuvą? Kodėl pensininkai turi šelpti ministrą Šadžių? Antrosios pakopos pensijos ir jų lobistai Lietuvos „neliečiamieji“; Ar bus apkalta Gabrieliui Landsbergiui (TS-LKD partijos paveldėtojui ir turbūt vienam negabiausių užsienio reikalų ministrui Lietuvos istorijoje)? Šedbaras – Konstitucinio Teismo teisėjas? Atsitokėkite! (jau vėlu, nes KT aiškiai parodė, kad dirba „vienintelei teisingai“ partijai).

Ištraukos iš S. Jakeliūno knygos

„Premjeras neturi net elementarios valstybės plėtros ir elementarių jos problemų sprendimo vizijos ir gebėjimų bei paskatų telkti apie save stiprius ir kompetentingus žmones.

Šiuo metu Valstybinio socialinio draudimo (Sodros) biudžetas sudarytas pažeidžiant Valstybinio socialinio draudimo įstatymą.

Kada „Sodros“ skola, kuri jau viršija jos metines pajamas, bus perkelta į Valstybės biudžetą?

Už ministro ir kitų politikų pensijų kaupimą dabartiniai pensininkai tikriausia mokės ir toliau.

Tereikia toliau dalyvauti tuščiame propagandiniame kare su Kremliumi ir toliau sėti nerimą šalyje.“

Visą knygą galima parsisiųsti nemokamai.