E. Muskas į tviterį siekia įtraukti ir mokėjimus kriptovaliutomis

PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
Tviteris
E. Muskas į tviterį siekia įtraukti ir mokėjimus kriptovaliutomis. Ravio Sharmos/Unsplash nuotrauka

E. Muskas tviterį nori paversti programa, skirta visiems poreikiams

Tviteris planuoja įdiegti mokėjimo įrankius visoje socialinės žiniasklaidos programoje: apie tai prabilo pats kompanijos generalinis direktorius Elonas Muskas, kuris teigia, kad iš pradžių sistemoje bus naudojamos „fiat“ valiutos, o ilgainiui bus pridėtos ir kriptovaliutų funkcijos. 

Tuo tarpu E. Muskas padarė ir pirmąją palūkanų įmoką už maždaug 12,5 mlrd. dolerių vertės paskolą, kurią panaudojo tviterio įsigijimui. Tai svarbus teigiamas žingsnis į priekį, nes milijardieriui perėmus socialinės žiniasklaidos platformą, šioji susidūrė su finansiniais iššūkiais.

Vėl pelningu siekiantis tapti tviteris neseniai aukcione pardavė maždaug 1,5 mln. dolerių vertės baldų ir įrangos iš savo būstinės San Franciske, tačiau buvę darbuotojai prabilo apie tai, kad bendrovė paliko dešimtis ar net šimtus tūkstančių dolerių vertės techninės įrangos darbuotojų nuosavybėje.

O pats E. Muskas, šiuo metu valdantis net 5 ypač sėkmingas kompanijas, teigia, jog dirba beveik kiaurą parą. Viename iš naujausių tviterio įrašų milijardierius prisipažino, kad dirba visą dieną ir nuolat seka tai, kas vyksta jo kompanijose.

Socialinės žiniasklaidos platformoje bus įdiegta mokėjimo sistema

Šiuo metu tviteriui planuojant įdiegti mokėjimo priemones, kompanija jau pradėjo teikti paraiškas reguliavimo licencijoms gauti ir ieško įrangos, reikalingos mokėjimų sistemai paleisti. Dalis šaltinių teigia, kad bendrovė tikisi per metus gauti visas reikalingas licencijas, o po to planuoja plėsti mokėjimų paslaugas net tarptautiniu mastu[1].

Pats E. Muskas, pernai spalį perėmęs tviterio kontrolę, dabar aktyviai skatina ieškoti naujų pajamų šaltinių, nes socialinės žiniasklaidos milžinės pajamos iš reklamos sparčiai mažėja. Be to, anksčiau jis yra sakęs, kad tviterio įsigijimas bus dalis pagrindinio plano sukurti „viską apimančią programėlę“, kurioje būtų siūlomos ne tik komunikacijos, bet ir mokėjimų ar el. prekybos paslaugos.

Dar prieš E. Muskui perimant bendrovę, jos vadovai nagrinėjo būdus, kaip vartotojai galėtų gauti skaitmeninių mokėjimų iš savo sekėjų, o praėjusių metų gegužės mėnesį, E. Muskas investuotojams pristatydamas tviterio mokėjimo sistemų idėją, teigė, kad iki 2028 m. ji galėtų atnešti iki 1,3 mlrd. dolerių metinio pelno[2].

Teigiama, kad E. Muskas dabar nori, kad mokėjimų sistema pirmiausia būtų orientuota į „fiat“ valiutas, pavyzdžiui, JAV dolerį, o vėliau būtų siekiama ir kriptovaliutų funkcijos įdiegimo. Tviterio mokėjimų generaline direktore paskirta Esther Crawford, kuri vadovaus visai finansų komandai.

Vis tik, tikėtina, kad mokėjimų įvedimas kompanijai bus brangiai kainuojantis bandymas, o tviteris galimai susidurs su didele konkurencija. Be to, socialinės žiniasklaidos milžinei teks susidurti ir su didele reguliavimo kontrole. Negana to, tviteris jau yra platforma, kurioje ir taip vyksta mokėjimai, nes šimtai tūkstančių internautų savo paskyrose ir tviterio žinutėse dalijasi nuorodomis į trečiųjų šalių mokėjimo paslaugų tiekėjus.

E. Muskas atliko pirmąją palūkanų įmoką už paskolą tviteriui įsigyti

O kol tviteryje toliau pristatomos naujovės, E. Muskas sėkmingai atliko pirmąjį palūkanų mokėjimą už maždaug 12,5 mlrd. dolerių paskolą, kurią panaudojo socialinės žiniasklaidos platformai įsigyti. Skelbiama, kad tviteris sumokėjo septynių bankų grupei, vadovaujamai „Morgan Stanley“[3].

Pirminis palūkanų mokėjimas, kuris turėjo būti įvykdytas iki šio penktadienio, bendrovei greičiausiai kainavo apie 300 mln. dolerių[4]. Tai, kad bendrovė atliko jį laiku yra geras ženklas, tačiau šie pradiniai 300 mln. dolerių neišsprendžia liekančios milžiniškos skolos.

Ankstesniais ekspertų skaičiavimais, norėdamas neatsilikti nuo skolos mokėjimo grafiko, už tviterį E. Muskas kasmet turės sumokėti apie 1 mlrd. dolerių. Vien metinės palūkanos gali viršyti 1,2 mlrd. dolerių.
Tviteris
Buvę tviterio darbuotojai liko su kompanijai nereikalinga technika. Marvino Mayerio/Unsplash nuotrauka

Buvę tviterio darbuotojai liko su kompanijai nereikalinga technika

Su finansais problemų turintis tviteris neseniai aukcione pardavė maždaug 1,5 mln. dolerių vertės baldų ir įrangos iš savo būstinės San Franciske. Didelio susidomėjimo sulaukusiame aukcione buvo parduotos net tokios smulkmenos kaip klaviatūros ir USB jungtys[5].

Vis dėlto, buvę kompanijos darbuotojai teigia, kad jų nuosavybėje palikta aibė brangių technikos įtaisų, pavyzdžiui, kompanijos kompiuterių. Dėl to, dalis buvusių tviterio darbuotojų stebisi, kodėl gi kompanija neskuba jų atsiimti ir vėliau, galimai net parduoti ir juos. Be to, kompiuteriai yra užrakinti, todėl buvę darbuotojai jais naudotis vis tiek negali.

Už atnaujintas nešiojamųjų kompiuterių modelio versijas vis dar galima gauti apie 1 000 JAV dolerių, o nauji yra beveik dvigubai brangesni. Įmonės paprastai nori greitai susigrąžinti atleistų ar iš darbo išėjusių darbuotojų įrenginius, kad apsaugotų nuosavybės teise priklausančius duomenis ir sutaupytų pinigų, sumažindamos įrangos nuomą arba pakartotinai naudodamos ir perparduodamos.

Žinoma, yra ir išimčių. Bendrovės „Snap“ ir „Airbnb“ patvirtino, kad pandemijos metu atleistiems darbuotojams leido pasilikti savo įmonės nešiojamuosius kompiuterius, vis dėlto, finansiškai sudėtingą periodą išgyvenantis tviteris, vargu, ar gali tai leisti.

E. Muskas valdo 5 kompanijas, iš kurių sudėtingiausiai sekasi tviteriui

O pats E. Muskas, kuris šiuo metu yra atsakingas už 5 įmonių valdymą, neseniai atskleidė, kad siekdamas sėkmės jis dirba beveik kiaurą parą. Viename iš naujausių tviterio pranešimų E. Muskas prisipažino, kad dirba visą dieną, 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę[6].

Milijardieriaus teigimu, jis glaudžiai bendradarbiauja su tviteryje likusiais darbuotojais ir taip pat ragina juos dirbti aktyviai, neskaičiuojant valandų: toks spaudimas ypač jaučiamas programinės įrangos inžinieriams bei informatikams. Tokia situacija labiausiai yra susijusi ne su E. Musko darbo praktika, bet su siekiu padidinti darbo našumą ir sumažinti kompanijos išlaidas.

Nors šiuo metu sėkmingasis milijardierius daugiausiai dėmesio skiria tviteriui, be šios kompanijos E. Muskas valdo ir „SpaceX“, „Tesla“, „The Boring Company“ bei „Neuralink“. Vis dėlto, šios įmonės dabartiniu laikotarpiu gali pasigirti didžiule sėkme ir tik tviteris dirba nuostolingai.