JAV žvalgybos vadovė, Tulsi Gabbard tikina, kad saugumo agentai naudojosi vidine sistema asmeniniams pokalbiams apie seksą
Per šimtą JAV žvalgybos agentų nušalinti nuo pareigų ir patekimo prie vyriausybės sistemų, nes yra tiriami dėl netinkamo elgesio. Darbuotojai vidinėje agentūros sistemoje susirašinėjo tarpusavyje tokiomis temomis kaip hormonų terapija, seksualinės patirtys, translyčių operacijos, poliamorija. Tam buvo sukurti specialūs kanalai, kuriuose virė diskusijos agentų darbo metu.
„Toks elgesys yra nepriimtinas“, platformoje X paskelbė naujoji JAV nacionalinės žvalgybos direktorė Tulsi Gabbard. Pasak pareigūnų, atliekant tyrimą dėl grupinių asmeninių pokalbių, kuriuose, kaip įtariama, buvo aptariamos intymios temos, bus atleista daugiau nei 100 žvalgybos bendruomenės darbuotojų ir panaikintas jų leidimas dirbti su slapta informacija. Tai yra nurodymas skyrių vadovams[1].
Pokalbiai, vykę Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) saugioje susirašinėjimo platformoje, vyko žvalgybos bendruomenės vidaus intranete „Intelink“, dviejuose serverio kanaluose, pavadintuose „LBTQA“ ir „IC_Pride_TWG“, nurodė pareigūnai. Vartotojai, kurie dalyvavo diskusijose dangstosi DEI diversijos ir įtraukumo programa, kurią uždrausti reikalauja naujasis JAV prezidentas.
Nacionalinės žvalgybos direktorė Tulsi Gabbard X platformoje pareiškė: „Toks elgesys yra nepriimtinas, ir su juo susiję asmenys BŪTINAI bus patraukti atsakomybėn“. Ji taip pat pažymėjo, kad „bjaurios pokalbių grupės“ buvo uždarytos iškart po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas išleido įsaką, kuriuo nutraukiamos įvairovės, lygybės ir įtraukties iniciatyvos federalinėje vyriausybėje ir kurį ji apibūdino kaip „DEI beprotybę, kuria buvo apsėsta J. Bideno administracija“.
Pokalbių transkripcijas ir kitas vidines detales pirmadienį pirmasis paviešino „City Journal“ konservatyvių pažiūrų aktyvistas Christopher Rufo[2].
Diskusijos sukosi temomis kaip lyties keitimo operacijos, hormonų terapija, seksualinės fantazijos
Personalo vadovo pavaduotoja Aleksa Henning antradienio vakarą X platformoje paskelbė pranešimą, kuriame paaiškino, kad nacionalinės žvalgybos direktorė išleido atmintinę, nurodančią visoms žvalgybos agentūroms nustatyti darbuotojus, dalyvavusius „nepadoriuose, pornografiniuose ir seksualinio pobūdžio“ pokalbių kambariuose, ir nutraukti su jais darbo santykius. Įsakyta ir panaikinant jų leidimus dirbti su slapta informacija; terminas šioms užduotis yra penktadienis.
Vienas dabartinis ir vienas buvęs darbuotojas pateikė NSA „Intelink“ žinučių sistemos pokalbių išklotines „City Journal“ korespondentui. Pasak NSA atstovo spaudai, „visi NSA darbuotojai pasirašo sutartis, kuriose nurodoma, kad su misija nesusijusios medžiagos skelbimas vidinėse sistemoje yra naudojimo politikos pažeidimas ir už tai bus taikomos drausminės priemonės“. Tačiau šiuose dvejų metų senumo pokalbių archyvuose yra atvirų diskusijų įvairiomis temomis, įskaitant seksą, iškrypimą, poliamoriją ir kastraciją.
Viena iš pasikartojančių temų buvo vyrų ir moterų transseksualumo chirurgija, konkrečiai tai vyriškų lytinių organų chirurginio pakeitimo į moteriškus procesas. Tai daugiausiai įtraukė žmonių asmenines patirtis. Vienas asmuo, kuris teigė, kad jam buvo atlikta lyties pakeitimo operacija, pasidalijo: „Aš turiu viską.“ Asmuo gyrėsi apie seksualinius pojūčius ir kaip jo pomėgius pakeitė ši operacija. Kitas žvalgybos pareigūnas gyrėsi, kad operacija leido jam laisvai dėvėti tampres ar bikinius be papildomų apatinių drabužių.
Kituose pokalbių žurnaluose buvo atskleistos temos apie plaukų šalinimą, gydymą estrogenais ir seksualinio malonumo patirtį po tokių operacijų. Vienas transseksualas paminėjo: „Tai, kad lazeriu man kepino sėdynę, buvo… šokiruojanti patirtis“, turėdamas omenyje tūkstančius dolerių, išleistus ilgalaikiam plaukelių šalinimui. Kitas išreiškė malonumą padėdamas kitiems patirti ką reiškia turėti krūtis, kurios padidėja dėl vartojamų estrogenų. O trečias pokalbio dalyvis komentavo euforiją, patirtą šlapinantis, teigdamas: „Man nebereikia nieko nukreipti žemyn, kad įsitikinčiau, jog taikausi teisingai“.
Šie atskleidimai pasirodė didėjant susirūpinimui dėl žvalgybos bendruomenės, nes prezidentas Donaldas Trumpas, gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas ir nacionalinės žvalgybos direktorė Tulsi Gabbard kritikavo agentūras už tai, kad jos teikia pirmenybę kairiųjų aktyvumui, o ne nacionaliniam saugumui. Atrodo, kad šie pokalbių įrašai patvirtina jų nuogąstavimus ir kelia rimtų klausimų dėl susijusių asmenų kompetencijos ir profesionalumo[3].
Šaltiniai teigia, kad šios diskusijos buvo NSA įsipareigojimo siekti „įvairovės, lygybės ir įtraukties“ dalis. Agentūros aktyvistai naudojosi LGBTQ+ bendruomenei priskiriamų „darbuotojų išteklių grupėmis“, kad normalizuotų savo asmeninį elgesį ir integruotų jį į oficialią darbo kultūrą. Pasak dabartinio NSA darbuotojo, šios grupės „visą dieną“ praleisdavo verbuodamos aktyvistus ir rengdamos susitikimus tokiais pavadinimais kaip „Privilegija“, „Sąjungininkų sąmoningumas“, „Pasididžiavimas“ ir „Translyčių bendruomenės įtraukimas“. Šioms iniciatyvoms visapusiškai pritarė NSA vadovybė, kuri DEI progrmas laikė „ne tik svarbia, bet ir būtina misija“.
Šiuo atveju „įvairovė“ buvo vartojama ne kalbant apie rasinę ar etninę įvairovę, o kaip atvirų seksualinių diskusijų eufemizmas. Sausio mėn. pokalbių kambarių nariai kalbėjo apie poliamorijos arba „etinės nemonogamijos“ praktikavimą. Kai kuriais atvejais pokalbiai tapdavo atvirai seksualinio pobūdžio. Aktyvus NSA šaltinis pranešė matęs daugybę provokuojančių pokalbių, dažniausiai vykusių darbo valandomis. Buvęs NSA darbuotojas, susipažinęs su pokalbiais, apibūdino, kad jam buvo „pasibjaurėtina“ viena tema, kurioje buvo aptariami nuolatiniai savaitgalio „grupiniai žaidimai“.
D. Trumpo naujosios administracijos pastangos išvalyti vyriausybę
Interviu „Fox News“ T. Gabbard metu pareiškė, kad buvo atskleista jog daugiau nei 100 asmenų iš visos žvalgybos bendruomenės dalyvavo šiame „šiurkščiame pasitikėjimo pažeidime“, ir pridūrė, kad jie bus atleisti iš darbo, o jų leidimai panaikinami.
T. Gabbard taip pat komentavo: „Šiandienos veiksmai, kuriais šie asmenys patraukti atsakomybėn, yra tik pradžia to, ką matome visoje D. Trumpo administracijoje, Amerikos žmonių jam suteikto mandato vykdymas. Taip mes galime atkurti pasitikėjimą šiomis gyvybiškai svarbiomis institucijomis, kurios tarnauja Amerikos žmonėms ir užtikrina mūsų saugumą, apsaugą ir laisvę.“
Nacionalinė saugumo agentūra administravo pokalbių programą, kuri buvo skirta diskusijoms jautriais saugumo klausimais ir darbos reikalams. Tačiau, kaip šią savaitę pranešė žvalgybos pareigūnai, grupė darbuotojų piktnaudžiavo ja savo asmeniniams pokalbiams, į kuriuos buvo įtrauktas seksualinis turinys ir atviros diskusijos apie lyties keitimo operacijas, hormonų terapiją.
Priešingai nei atvirų pokalbių atveju, nėra jokių požymių, kad pareigūnai, dalyvavę įdarbinimo įvairovės užtikrinimo veikloje, būtų padarę nusižengimų, todėl šie pareigūnai pateikė ieškinius, kuriuose teigiama, kad jie turėtų būti perkelti į kitas pareigas[4]. Pasirodymo televizijoje metu T. Gabbard pareiškė, kad D. Trumpo administracija siekė pašalinti pareigūnus, kurių pagrindinė ištikimybė yra jiems patiems, o ne Jungtinėms Valstijoms ar jų Konstitucijai.
T. Gabbard savo veiksmus įvardino kaip platesnių pastangų depolitizuoti žvalgybos bendruomenę ir suderinti su D. Trumpo administracijos siekiu patraukti darbuotojus atsakomybėn dalį. T. Gabbard kalbėjo pabrėždama pastangas „išvalyti namus, išrauti puvinį ir korupciją, pašalinti ginklavimąsi ir politizavimą, kad galėtume atkurti pasitikėjimą šiomis institucijomis“.
Po sprendimo atleisti pokalbiuose dalyvavusius pareigūnus T. Gabbard teigė, kad kiti pareigūnai pateikė informacijos apie tolesnę nederamą veiklą. Tai paskatins daugiau tyrimų.