Dar viena „trans pakvaišimo“ forma: pusamžis vyras save laiko trans-amžiu

Nuomonės, PasaulisRosita Kvietkevičienė
Suprasti akimirksniu
Jackie
Transamžius Jackie

39-erių vyras sako, kad jam – 28-eri

Translyčiai, galite trauktis į šoną, mat atsirado naujas trans- sektorius, kuriame save išmėginti gali kiekvienas, kuriam nepatinka jo tikrasis amžius. Štai 39-erių metų japonas Jackie sako, kad jis yra trans-amžius ir jo tikrasis amžius yra 28-eri metai, nors dokumentuose matyti, kad jis gimė 1984 metais. Vyras sako, kad savo amžių pasikeisti jis nusprendė po sukrėtimo darbe. Tai verčia kelti klausimą – ar kada nors ateis galas šitai trans- manijai ir kokias grėsmes ji mums atneša.

„Jaučiau didelį norą išlikti jaunam ir aktualiam, ir pastebėjau, kad būdamas 28 metų jaučiuosi geriausiai.Tai amžius, kai galiu derinti brandą su jaunatviškumu“, – sako Jackie. Jis mano, kad Japonijos visuomenė linkusi teikti pirmenybę sukauptai patirčiai. O pats Jackie sako, kad amžius, kuris įrašytas pase, neatspindi žmogaus sugebėjimų, pasiekimų, na, ir, panašu, tikrojo amžiaus, kokiu jis jaučiasi. 

Kanagavos universiteto profesorius dr. Takashi Sugiyama paaiškino, kad tokie asmenys kaip Jackie, suvokiantys reikšmingą emocinį ir psichinį amžiaus skirtumą nuo savo tikrojo amžiaus, nėra neįprasti šiandieninėje visuomenėje. Jis teigia, kad Jackie patirtis išryškina dažnai pasąmoningą atotrūkį tarp suvokiamo ir tikrojo žmogaus amžiaus. Įvairaus amžiaus asmenys, kaip ir jis, gali panaudoti šią spragą savo įvaizdžiui formuoti, dažnai sustiprindami savęs suvokimą.

„Transage“ aktyvistai dabar teigia, kad „amžius yra socialinis konstruktas“

Trans- manija, rodos, nejaučia jokių ribų. Iš pradžių mums buvo pasakyta, kad translyčiai žmonės tiesiog nori būti priimti į visuomenę ir naudotis bet kokiu pasirinktu vonios kambariu. Tada mums buvo pasakyta, kad vyrai, kurie save laiko translytėmis moterimis, kaip ir plaukikė Lia Thomas, tiesiog norėjo varžytis moterų sporte. Dabar mes priėjome prie taško, kai mus vadina bigotais ir transfobais, jei nesutinkame, kad vyrams gali prasidėti mėnesinės ir jie gali pastoti. 

Kai transseksualų pamišimas tapo vis neracionalesnis, daugeliui iš mūsų buvo įdomu, kas bus toliau. Mes spėliojome, kad kada nors ateityje žmonės tvirtins, kad jie yra ne tokio amžiaus, kaip rodo dokumentai. Ir panašu, kad ši diena jau išaušo.

Trans-amžiaus teiginio pagrindas yra tas, kad „amžius yra socialinis konstruktas“, ir tai, kad kam nors biologiškai gali būti 18 metų, nebūtinai reiškia, kad jis tapatinasi su tuo amžiumi. Lapkričio mėnesį „Twitter“ paskyroje, pavadintoje @agedysphoria, buvo pasidalinta tema, kas yra trans-amžius ir kodėl trans-amžiai žmonės nori būti plačiai priimti visuomenėje. 

tviterio įrašas
Transamžio tviterio įrašas

„Trans-amžiai neketina sumenkinti amžiaus regresijos. Tiesą sakant, daugelis trans-amžių taip pat yra amžiaus regresoriai. Amžiaus regresija yra psichinis grįžimas į jaunesnį amžių. Transa-amžius atspindi ilgalaikį neatitikimą tarp amžiaus tapatybės ir jų tikrojo amžiaus“, – rašoma paskyroje. 

„Transamžius reiškia, kad asmens amžiaus tapatybė skiriasi nuo jo tikrojo amžiaus. Transamžiais gali būti bet kokio amžiaus žmonės, jie gali save laikyti vyresniais, jaunesniais arba apskritai nepriskirti sau jokio amžiaus“, – rašoma kitame paskyros įraše. 

Lieka tik klausimas, kada mes būsime priversti kaip normą priimti, tarkime, penkiasdešimtmetį su soske darbe, arba 35-erių moterį su vystyklais, jei paaiškės, kad jie save laiko kūdikiais.

„Transamžiai žmonės egzistuoja, ir mes turime tokią teisę. Mes nieko nesumenkiname ir nepažeidžiame vien būdami savimi. Mes nesame troliai. Mes nesame plėšrūnai. Mes tiesiog norime gyventi kaip autentiški, būti priimti ir būti be priekabiavimo dėl to, kas esame“,– rašoma Twitteryje, dabar vadinamu X.

Transseksualai niršta – negalima prie visko dėti priešdėlio trans-

Na, o transamžiai, norėdami supratimo išįprastų visuomenės narių, panašu, gali tapti transseksualų priešais, mat šie sako, kad priešdėlio trans- dėti bet kur, kur tik nori, negalima. „Manau, kad kartais dėl psichologinių priežasčių gali atrodyti, kad žmogus yra kitokio amžiaus, bet dar nerandu tam konkretaus termino.

Nepriklausomai nuo to, apie ką kalbama, „trans“ klijavimas bet kokiai problemai yra smogimas transseksualams. 

Taigi, jei kas nors vartoja terminą „trans-amžius“, jie arba tyčia yra transfobiški, arba nežino kaip kitaip įvardinti savo problemas. Negalima būti transamžiu, nes amžius nėra tapatybė, o lytis yra tapatybė“, – sako translytis Leraie Foster.

O štai transamže save laikanti mergina pasakojo, kad nuolat jautėsi vyresnė, nei iš tiesų.

„Kai man buvo šešeri, maniau, kad man dvylika metų. Tada jau tiek daug žinočiau. Gal avėčiau juodus blizgius batus su mažais kulniukais.

Būdama trylikos maniau, kad esu penkiolikos metų. Dvejais metais už mane pranašesnės klasės vaikai buvo kaip kitame pasaulyje, atrodė tokie liekni, vaikinai turėjo merginas, su kuriomis susikibdavo už rankų. Kartais jie įkišdavo rankas į kito džinsų užpakalines kišenes.

Kai man buvo šešiolika, maniau, kad esu dvidešimties metų.

Kai man buvo dvidešimt dveji, maniau, kad trisdešimtmetis žmogus yra senas. 

Kai man buvo trisdešimt, maniau, kad keturiasdešimtmetis yra senas“, – rašo ji ir priduria, kad galiausiai suprato esanti jauna, ir kad ne ji sensta, o sensta kiti.

Ar transamžiai – naujas pedofilų vardas?

Žmonės neišvengiamai kelia klausimą, kas bus, kai vyresni žmonės ims save laikyti vaikais. Ar jie galės žaisti su vaikais? Siautėti? Tyrinėti? Ar taip prisidengę jie tiesiog išnaudos vaikus?

„Ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir žaidimų grupėse būtų reikalaujama priimti suaugusiuosius, kurie tiki, kad jie yra vaikai? Ar būtų reikalaujama, kad transamžiai būtų prižiūrimi kaip ir kiti vaikai, ar jiems būtų leista laisvai judėti? Arba kas atsitiks, jei jie padarys nusikaltimą? Ar jie apdorojami tikrojo amžiaus ar tokio amžiaus, kokiu jie tiki“, – klausia Amy Lund po to, kai pamatė video medžiagą, kurioje vyras save ėmė laikyti maža mergaite, ir jį įsivaikino šeima. Turinti kitų mažų vaikų.

„Tik akimirką pagalvokite, kodėl suaugęs vyras norėtų tapti maža mergaite?

Daugiausia seksualinės prievartos (daugiau nei 90 proc. pagal nacionalinį seksualinių santykių registrą) patiria žmonės, kuriuos auka pažinojo. Tai tiesa. Seksualiniai plėšrūnai labai gerai renkasi, o paskui vilioja savo aukas ir naudoja įvairias taktikas, kad įgytų pasitikėjimą ir kontrolę.

Priežiūra yra procesas, kurio metu seksualinis plėšrūnas įgyja vaiko, o dažnai ir jo šeimos, pasitikėjimą, kad galėtų praleisti laiką vienam su būsima auka. Kas gali būti geresnis būdas įgyti pasitikėjimą šeima, nei tapti nekalta šešerių metų mergaite“,– retorinius klausimus kelia mama.