Tviterio vadovai liudys dėl H. Bideno istorijos, auga Kinijos grėsmė JAV
Buvę socialinės žiniasklaidos platformos tviterio aukščiausio lygio vadovai jau kitą savaitę Atstovų Rūmų priežiūros komitetui liudys apie tai, kaip platforma slėpė naujienas ir pranešimus apie prezidento Joe Bideno sūnų Hunterį Bideną ir jo skandalingąją nešiojamojo kompiuterio istoriją.
Vasario 8 dienos posėdyje turėtų pasirodyti ir liudyti buvusi vyriausioji tviterio teisininkė Vijaya Gadde, buvęs vyriausiojo patarėjo pavaduotojas Jamesas Bakeris ir buvęs saugos ir sąžiningumo skyriaus vadovas Yoelis Rothas.
Respublikonų teigimu, H. Bideno istorija buvo cenzūruojama tikslingai, dėl politinių priežasčių ir įtempto 2020 m. rinkiminio laikotarpio, tačiau daugiau detalių turėtų paaiškėti būtent liudijimų metu. Tai bus pirmas kartas, kai trys buvę kompanijos vadovai privalės paaiškinti kontraversišką bendrovės sprendimą cenzūruoti „New York Post“ straipsnį.
Šis numatytas Atstovų Rūmų komiteto posėdis, kuriame bus diskutuojama Bidenų šeimos tema nėra vienintelė problema su kuria šiuo metu susiduria prezidentas. Vis daugiau JAV politikų klausimų kelia J. Bideno biure Pensilvanijos universitete, o vėliau ir namuose aptikti įslaptinti dokumentai.
Manoma, kad su Pensilvanijos universitetu ryšių turinti Kinija galėjo būti susipažinusi su įslaptinta medžiaga, o tai galimai kelia tiesioginę grėsmę nacionaliniam JAV saugumui.
Tviterio vadovai turės atsakyti, kodėl cenzūravo H. Bideno kompiuterio istoriją
Kaip jau minėta, buvę tviterio aukšto rango vadovai jau kitą savaitę Atstovų Rūmų priežiūros komitete liudys apie socialinės žiniasklaidos platformos sprendimus, susijusius su 2020 m. straipsniu apie prezidento J. Bideno sūnų H. Bideną, jo ryšius su Ukrainos oligarchais ir galimą prekybą poveikiu[1].
„Pirmosios apklausos vyks kitą savaitę. Kalbėsimės su tviterio vadovais, nes manau, kad apie nešiojamąjį kompiuterį yra daug klaidingų nuomonių. Ir mes tikrai kalbėsime apie tą nešiojamąjį kompiuterį. Mes tiriame Bidenų šeimą dėl prekybos poveikiu. Norime įsitikinti, kad mūsų nacionalinis saugumas nėra pažeidžiamas. Galbūt ten nieko ir nėra. Pažiūrėsime“, – teigia priežiūros komiteto pirmininkas Jamesas Komeris.
Priežiūros komiteto pirmininkas užsiminė ir apie tai, kad FTB galimai sąmoningai nurodė socialinės žiniasklaidos platformai nuslėpti šią istoriją, siekiant politinės naudos.
„Kas pasakys, kad jų nuomonė nepasikeis, o tada ateis respublikonų prezidentas, kuris yra ultradešiniųjų pažiūrų ir privers vyriausybės pareigūnus imtis veiksmų bei slopinti liberalų laisvą žodį, slopinti MSNBC, slopinti „The Associated Press“, kad ir kas tai būtų“, – kalba J. Komeris, pripažįstantis, kad situacija gali būti įvertinta iš naujo, jei paaiškės, kad FTB iš tiesų nerimavo dėl dezinformacijos[2].
2020 m. tviteris iš tiesų kelias dienas specialiai cenzūravo galimybę platformos vartotojams dalintis nuorodomis į „New York Post“ istoriją apie H. Bideną ir tik po kelių mėnesių tuometis generalinis direktorius Jackas Dorsey pavadino bendrovės komunikaciją „ne itin puikia“, pridurdamas, kad straipsnio užblokavimas, nenurodant konteksto, kodėl jis buvo užblokuotas, buvo „nepriimtinas“.
Dalis sistemingos tviterio cenzūros H. Bideno skandalo klausimu buvo atskleista tviterio dokumentuose, kurių paviešinimui žalią šviesą uždegė dabartinis tviterio vadovas E. Muskas. Jis praėjusią savaitę lankėsi Vašingtone, kur Kapitolijuje susitiko su Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy ir mažumos lyderiu, demokratu Hakeemu Jeffrey. Šiame susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta tviterio nešališkumui tiek demokratų, tiek respublikonų atžvilgiu[3].
Kinija galėjo susipažinti su J. Bideno dokumentuose pateikta įslaptinta informacija
Pastaruoju metu Atstovų Rūmų respublikonai yra susitelkę ne tik ties H. Bideno situacija, bet ir ties J. Bideno Pensilvanijos universiteto, finansuojamo Kinijos, biure ir J. Bideno namuose rastais slaptais dokumentais. Pasak buvusio valstybės sekretorius Miko Pompeo, dėl J. Bideno neatsargumo, JAV grėsmę kelianti Kinija galėjo turėti prieigą prie slaptų dokumentų[4].
„Turime išsiaiškinti, ar Kinijos komunistų partija iš tikrųjų galėjo turėti prieigą prie Pensilvanijos universiteto, kuriame prezidentas J. Bidenas akivaizdžiai turėjo dokumentų. Tai būtų buvusi gana atvira erdvė“, – teigia M. Pompeo.
Pasak buvusio valstybės sekretoriaus, Kinijos komunistų partija yra visuose didžiuosiuose JAV universitetuose, gausiai juos remdama ir finansuodama mokslinius tyrimus.
Slapti dokumentai dokumentai aptikti Pensilvanijos universitete Vašingtone, Penn Bideno diplomatijos ir pasaulinių įsipareigojimų centre.
Prezidento vardu pavadintas analitinis centras yra gavęs dešimtis milijonų JAV dolerių iš Kinijos: „NY Post“ įrašai rodo, kad 2017 m. centras gavo 15,8 mln. JAV dolerių auką iš Kinijos, o 2018 m. – dar 14,5 mln. JAV dolerių paramą. 2014-2019 m. pats Pensilvanijos universitetas iš Kinijos gavo 54,6 mln. dolerių dovanų.