Suprasti akimirksniu
  • Turistai fotografuosi saulėgrąžų laukuose be drabužių ir siutina fermerių šeimas
  • Provokuojančios nuotraukos apsinuoginus kelia problemas šeimos verslui
  • Ženklais norima sustabdyti nesubrendusius ir turiniu socialiniuose tinkluose susidomėjusius lankytojus
Šaltiniai
Saulėgrąžos
Laukai traukiantys lankytojus. Designecologist/ Pexels nuotrauka

Turistai fotografuosi saulėgrąžų laukuose be drabužių ir siutina fermerių šeimas

Mada fotografuotis rapsų, aguonų ar saulėgrąžų laukuose yra pasaulinio lygio virusas. Ne vienas pavasario metu matome pakelėse stovinčius automobilius ir fotografus ar mėgėjus su pozuojančiais geltonoje rapsų žiedų jūroje. Tas pats vaizdelis matomas ir gausiuose aguonų laukuose arba rugiuose liepos ir rūgpjūčio mėnesiais.

Vestuvių fotosesijos tokiuose laukuose ir pievose pasitaiko kas antrą vasaros savaitgalį. Tokie vaizdai tikrai gali būti pasakiški, bet ne vienas fotografijos entuziastas ar žmogus, norinti užkariauti socialinių tinklų sekėjų širdis tokiais kadrais ignoruoja žalą augalams. Taip, visa tai galima daryti atsargiai, nežalojant derliaus ir nekeliant problemų.

Tačiau fotografijos laukuose ar ūkininkų žemėje, pasirodo, sukelia ir kitokių problemų dėl keisto turistų ir lankytojų elgesio. Šeimos ūkis Didžiojoje Britanijoje, Stoke Fruit Farm Hayling saloje, paprašė lankytojų nustoti fotografuotis saulėgrąžų laukuose be drabužių. Prašymą paskatino ūkio šeimininkai, pastebėję dažnėjančią tendenciją nusirenginėti ir nusifotografuoti tarp gėlių[1].

Pareiškimas buvo paviešintas socialiniuose tinkluose po didelio nusiskundimų skaičiaus. Ūkis socialiniame tinkle „Facebook“ pabrėžė: Norime visiems priminti, kad esame šeimoms palanki vieta, todėl prašome likti apsirengusiais saulėgrąžų laukuose. Matėme vis daugiau incidentų, kai fotografuojamasi išsirengus, ir tai nepriimtina mūsų viešomis lankymosi valandomis!

Prašymas nustoti fotografuotis apsinuoginus. Socialinių tinklų įrašas
Prašymas nustoti fotografuotis apsinuoginus. Socialinių tinklų įrašas

Provokuojančios nuotraukos apsinuoginus kelia problemas šeimos verslui

Pagrindiniai ūkio valdytojai Semas Wilsonas ir Nette Petley, broliai ir seserys, vadovaujantys ūkiui, kurį iš pradžių įkūrė jų senelis, yra atsakingi už 350 akrų įvairių pasėlių, įskaitant saulėgrąžas. S. Wilson žiniasklaidai atskleidė, kad praėjusio mėnesio pabaigoje buvo pranešta apie šešis nuogybės fotografuojantis atvejus.

Jis sakė, kad ir anksčiau turėjo provokuojančių nuotraukų atvejų, bet tai pirmieji metai, kai tai tapo aiškia problema, todėl šeima savo versle privalėjo statyti ženklus. Kai kai kurių incidentų liudininkais tapo vaikai, S. Wilsonas ir jo komanda jautėsi priversti aplink ūkį iškabinti ženklus ir perspėjimus, kad tai nepasikartotų[2].

Mes didžiuojamės, kad esame laisvas ir džiaugsmingas ūkis, bet čia negalima leisti viešų nuogybių. Mūsų ūkis yra džiaugsmo ir galios vieta, tačiau svarbu būti dėmesingais aplinkiniams.

Ūkis, kuris yra pakankamai platus, kad galėtų pasiūlyti daug privačių vietų, buvo laikinai aptilęs nes jo lankymą dėl viešo šių incidentų pobūdžio, valdytojai ribojo. Ūkio veikla prasidėjo kai iš pradžių saulėgrąžų laukus S. Wilsonas ir jo tuometinė sužadėtinė pasodino prie bažnyčios, kurioje jie susituokė prieš šešerius metus. Nors gėlės nesuspėjo sužydėti iki vestuvių verslas toliau plėtojasi ir tampa dideliu šeimos paveldu.

Ženklais norima sustabdyti nesubrendusius ir turiniu socialiniuose tinkluose susidomėjusius lankytojus

S. Wilsonas pasakojo, kad skandalai prasidėjo kai jis buvo išvykęs su žmona po jų vestuvių. Neramumams prasidėjus per jų medaus mėnesį, jam paskambino sesuo, sakydama, kad žmonės nori nuskinti jo gėles ir kelia problemas dėl savo elgesio. Tą kartą lankytojams fermeriai pristatė sąžiningumo dėžutę. Jie nebuvo pasiruošę tam kaip išpopuliarės toks jų ūkis. Jis tapo kone atrakcionas tokiems nerūpestingiems lankytojams.

Ūkis pritraukę lankytojus iš toli stebėti žydinčių gėlių, bet lankymasis jų laukuose yra visai kitokia patirtis. Anot S. Wilsono, dabar tie, kurie moka apsilankyti, gali apžiūrėti didžiulį 50 akrų plotą, kuriame auga maždaug du milijonai saulėgrąžų. Ženklai laukuose, draidimai pozuoti apsinuoginus ir socialinių tinklų įrašai su prašymais taip nesielgti turėtų sustabdyti nebrendylas ir keistuolius, kuriems rūpi efektingas kadras, bet ne kitų asmenų ir ūkio lankytojų privatumas[3].

Ypač kai toks didelis ūkis turi ne vieną vietą, kur galima būti privačiai ir nesutikti nei vieno asmens gerą valandą, toks elgesys yra stebėtinas. Patys ūkininkai tikina, kad esant galimybei fotografuotis be marškinėlių ir apsinuoginus, bet privačiose erdvėse, visi incidentai vyksta viešai matant tiek kitiems žmonėms, tiek vaikams. Fermeriai augina ir grūdus ir bulves, moliūgus, kukurūzus, šieną. Tačiau ūkis sulaukia dėmesio dėl tokių nemalonių incidentų, kurie tuo pat metu ir gadina verslo reputaciją.

Neaišku kaip rimtai tokius prašymus ir ženklus laukuose priims patys lankytojai. Po įrašu socialiniuose tinkluose pasipylė įvairūs komentarai su juokais apie tokius kadrus ir žmonės ėmė žymėti vienas kitą klausdami ar tik ne jų draugai ir buvo prigauti tokiame kadre. Tai gali tik sukelti juoką ir nuotraukos toliau bus daromos taip kaip tik lankytojai sugalvos. Kaip sakoma, jei jau niekas nepagavo niekas ir neapkaltins. Tereikia tikėtis, kad šeimos ūkis sulauks pagarbos iš savo lankytojų ir turistų.