B. Netanyahu: „Izraelis ginsis pats“
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paskelbė, kad Izraelis ir toliau ginsis savarankiškai, kitą dieną po to, kai JAV prezidentas D. Trumpas netikėtai pranešė apie paliaubas su Jemeno Husių grupuote.
Trečiadienį B. Netanyahu kreipėsi į Izraelio visuomenę vaizdo įraše, atsakydamas į kelis klausimus, kuriuos jam uždavė vienas iš jo patarėjų, įskaitant klausimą apie nuolatinius Husių išpuolius.
„Visų pirma, mes tuo užsiimame, o taisyklė, kurią nustatiau, yra tokia: Izraelis ginsis pats“, sakė B. Netanyahu. „Mes tai darome Jemene, darome ir kitose vietose, net jei atstumai labai dideli. Izraelis turi ilgą ranką, ir mes ją pasieksime. Jei kiti prisijungs, mūsų amerikiečių draugai, dar geriau. Jei ne, mes ginsimės patys.“

Netikėtas JAV sprendimas iššaukė Izraelio reakciją
Pasak „Jerusalem Post“, Izraelio vadovybė buvo visiškai nustebinta D. Trumpo paskelbimu, kuris įvyko po to, kai JAV nuo kovo 15 d. beveik kasdien smogė Husių taikiniams, iš viso atakuodama daugiau nei 1 000 objektų.
Be to, JAV kariuomenė pirmadienį ir antradienį suteikė saugumo „skėtį“ Izraelio plataus masto oro smūgiams Jemene. „Mes buvome visiškai šokiruoti. Izraelis nebuvo informuotas prieš D. Trumpui paskelbiant pareiškimą“, „Jerusalem Post“ sakė vienas Izraelio pareigūnas.
Kitas pareigūnas „Times of Israel“ teigė, kad „kai kurie nerimauja dėl dar daugiau netikėtų žingsnių, kiti sako, kad reikia palaukti ir pažiūrėti, kaip viskas klostysis.“ Antradienį Ovaliniame kabinete D. Trumpas paskelbė, kad Husiai pažadėjo nutraukti atakas prieš tarptautinę laivybą Raudonojoje jūroje.
„Mes tikime jų žodžiu ir nutraukiame savo bombardavimus prieš Husių taikinius“, sakė D. Trumpas žurnalistams. Tačiau Husiai vėliau pareiškė, kad paliaubos Izraelio neliečia ir jie toliau atakuos žydų valstybę, kol Izraelis neatšauks Gazos Ruožo blokados. Jie taip pat paskelbė propagandinį vaizdo įrašą, kuriame grasino daugiau atakų prieš Izraelio oro uostus ir kitą infrastruktūr.
Izraelis pasiruošęs atsakui: „Atsakomybė tenka Iranui“
Izraelio gynybos ministras Israelis Katzas pakartojo ministro pirmininko žodžius ir įspėjo Irano režimą, kuris remia Husių judėjimą. „Izraelis privalo gebėti gintis pats nuo bet kokios grėsmės ir bet kokio priešo. Tai buvo tiesa praeityje, tai išliks tiesa ir ateityje“, sakė I. Katzas. „Husiai sulauks stiprių smūgių iš Izraelio, jei tęs išpuolius. IDF pasiruošusi bet kokiai užduočiai.“
Katzas taip pat perspėjo Iraną: „Įspėju Irano vadovybę, kuri finansuoja, aprūpina ir valdo Husių teroristinę organizaciją: įgaliotinių era baigėsi, blogio ašis žlugo. Jūs tiesiogiai atsakote.“
„Tai, ką padarėme „Hezbollah“ Beirute, „Hamas“ Gazoje, Asadui Damaske ir Husiams Jemene, padarysime ir jums Teherane. Mes neleisime niekam pakenkti Izraeliui, ir kas mus užpuls, tas smarkiai nukentės“, pridūrė jis.