Suprasti akimirksniu
  • Pirmoji rudens savaitė atneš vėsias naktis ir šiltas dienas
  • Naktimis užslinks rūkas, gali pasitaikyti trumpalaikis lietus
  • Įžengus į savaitgalį laukia saulėti ir šilti orai
Šaltiniai
Orai Lietuvoje
Lietuvoje vyraus vasariška šiluma. Zwaddi/Unsplash nuotrauka

Pirmoji rudens savaitė atneš vėsias naktis ir šiltas dienas

Prasidėjo kalendorinis ruduo, kuris daugeliui asocijuojasi su lietumi, žvarbesniais orais ir vis trumpėjančia diena. Tačiau panašu, jog vasara kol kas neskuba pasitraukti iš Lietuvos miestų, nes artimiausiomis dienomis numatomi gan šilti ir saulėti orai, kurie džiugins tiek šią, tiek kitą savaitę[1]. Tiesa, apie rudenį primins kiek vėsesni rytai, todėl vis tiek gali tekti išsitraukti megztinius ar plonas striukes.

Pirmadienį Lietuvoje bus juntamas sustiprėjęs aukšto atmosferos slėgio laukas. Anksti ryte matytas rūkas greitai išsisklaidys ir vyraus tik nepastoviai debesuotas dangus. Žemą debesuotumą dienos metu keis kamuoliniai debesys, kurie gali atnešti negausų, trumpai trunkantį lietų. Drauge su juo turėtų dvelkti vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas ir maždaug 19-24 laipsnių šiluma.

Antradienio naktį Lietuva vis dar išliks anticiklono įtakoje. Giedresnis dangus gali pasitaikyti šalies rytuose, tačiau kitur turėtų laikytis nepastovus debesuotumas. Vyraus vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas, o žymesnio lietaus ir vėl nenumatyta. Tiesa, naktinė temperatūra jau labiau primins ne vasariškus, o rudeniškus orus, nes pažemės iki 11-16 laipsnių šilumos, o pietrytinėje Lietuvos pusėje turėtų nusileisti iki 8-10 laipsnių šilumos.

Antradienio dieną per šalį slinks šiltojo atmosferos fronto debesys, tačiau jie neatneš daug lietaus. Žemę šiek tiek atgaivins tik trumpalaikis lietus, kurio turėtų sulaukti tik kai kurie rajonai. Tiesa, pietvakarių vėjas taps šiek tiek stipresnis, tačiau temperatūra bus aukštesnė nei pirmadienį, nes turėtų pasiekti maždaug 20-25 laipsnius šilumos.

Naktimis užslinks rūkas, gali pasitaikyti trumpalaikis lietus

Esant rūkui vairuotojai turėtų būti ypač atidūs. Katie Moum/Unsplash nuotrauka
Esant rūkui vairuotojai turėtų būti ypač atidūs. Katie Moum/Unsplash nuotrauka

Tuo tarpu trečiadienio naktį išvis nenumatyta jokio lietaus. Naktį turėtų išsisklaidyti visi debesys, o oras paryčiais sieks 11-16 laipsnių šilumos. Trečiadienio dieną prie šalies priartės mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas, o drauge su juo atkeliaus ir padidėjęs debesuotumas. Tiesa, didelio lietaus nenumatyta, vietomis pasitaikys tik nedidelis, trumpas lietus. Be to, nors vidutinio stiprumo vėjas daug kur pereis į šiaurinį, šalyje vis dar numatoma gan aukšta, maždaug 19-24 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienio naktį ir dieną nenumatyta jokio lietaus, debesų bus labai nedaug, o šalyje apsistos anticiklonas. Naktį ir rytą vairuotojams reikėtų važiuoti atsargiau, nes matomumas bus suprastėjęs dėl pasirodžiusio rūko. Naktis ir vėl primins, kad įžengėme į rudenį, nes temperatūra sieks tik 7-12 laipsnių šilumos. Tačiau dieną ir vėl galėsime džiaugtis vasariška, maždaug 19-24 laipsnių šiluma bei nestipriu, nepastovios krypties vėju.

Penktadienį šalyje ir toliau laikysis aukšto atmosferos slėgio sritis. Vėl galėsime džiaugtis diena be jokio lietaus, su nedideliu debesuotumu ir lengvu, nepastovios krypties vėju. Tiesa, nakties metu kai kur ir vėl vyraus rūkas, kuris vietomis išsilaikys net ir rytinėmis valandomis. Naktį bus 7-12 laipsnių šilumos, o dieną turėtų sušilti iki 20-25 laipsnių šilumos.

Įžengus į savaitgalį laukia saulėti ir šilti orai

Šiluma išsilaikys artimiausias 10 dienų. Dedu Adriano/Unsplash nuotrauka
Šiluma išsilaikys artimiausias 10 dienų. Dedu Adriano/Unsplash nuotrauka

Didesnių pokyčių nenumatyta ir per antrąjį rudens savaitgalį. Abi dienos turėtų būti saulėtos, šiltos ir su labai menka lietaus tikimybe. Temperatūros stulpelis savaitgalio dienomis turėtų išlikti panašus į kitų dienų, tad ir toliau dienomis galėsime mėgautis vasariška atmosfera.

Kitą savaitę galime tikėtis dar šiek tiek šiltesnių orų[2]. Nors saulę šiek tiek užgoš vis pasirodantys debesys, pirmadienio ir antradienio dienomis galime tikėtis net iki 27 laipsnių šilumos, kuriai nekliudys jokie lietūs.

Trečiadienio dieną temperatūra turėtų šoktelėti dar aukščiau ir pasiekti iki 30 laipsnių šilumą. Tiesa, trečiadienį vietomis jau pasirodys menkas lietus ir šiek tiek stipresnis vėjas. Be to, prognozuojama, jog vasarišką trečiadienio karštį vietomis nuplaus gausesnis ketvirtadienio lietus. Ketvirtadienį taip pat numatoma, jog temperatūrų stulpeliai kils maždaug 6 laipsniais žemiau nei trečiadienį.

Panaši temperatūra laikysis ir penktadienį, tačiau galėsime džiaugtis diena be lietaus. Taigi, panašu, jog pirmosios kalendorinio rudens savaitės iš tiesų dar neatneš tikro rudens ir galėsime kiek ilgiau pasidžiaugti šiluma bei saule.

avatar
Raimonda Jonaitienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Windguru.cz. Lithuania Windguru.cz
2.arrow_upward
Gismeteo.lt. Orai Vilniuje 10 dienų Gismeteo.lt