Ne vien balsų aritmetika nuspręs valdžiukės ateitį
Ir net ne antradienio rinkimai JAV – mūsų administratoriai prisitaikys prie bet kurio šeimininko, tai baudžiauninkų genuose – vykdys, ką reikia. Jiems juk tas pats, kas bus. Tik labai ne tas pats, kas sėdės prie mygtukų ir kas sau bei savo chebrai rinks otkatus.
Į areną kaip prieš rinkimus, taip ir po jų išeina teisėsauga. Būtent ji didele dalimi nulems ir tai, kokia tvarka valdžioje susės veikiantieji politinio teatro aktoriai. Kaip bus tęsiamos ir kaip pabaigtos jau pradėtos bylos? Kiek ir kokių atsiras naujų, kokia bus jų eiga? Juk korupcija valstybę persmelkusi iki pat šaknų.
Būkite ramūs – spec.tarnybos žino labai ir labai daug
Esmė ta, kas vadelioja tarnybas, kokie yra neformalūs ryšiai, žodiniai susitarimai ir įtakos galimybės tarp politikų, tų tarnybų vadovų ir gelminės valstybės bosų, kurių nematome avanscenoje. Kiek ir kokios informacijos jie valdo ir kaip ji bus panaudota?
Teisėsaugoje vieno neformalios galios centro nėra. Šiokią tokią įtaką turi jau ir G.Nausėda – per naujus paskyrimus ir buvusį VSD pavaduotoją K.Budrį, buvusį ir D.Grybauskaitės patarėju. Jis dabar įtakingiausias ir GN patarėjas, asmeniškai susijęs su įdomia GN rinkimine kampanija ir nuo jo GN yra nemažai priklausomas.
Daug didesnę įtaką turi konservatoriai per savo kompromatais ir kadaise pavogtomis KGB bylomis bei naujais dujų ir elektros verslo bizniais parceliuojant Lietuvą instaliuotus į svarbius postus žmones ir jų aplinką. Tačiau tai buvo seniai, jėgų santykis šešėlinėje politikos rinkoje greit keičiasi. Čia žmonės irgi nori gyventi ir dairosi, ar neateis nauji šeimininkai.
Ir, aišku – S.Skvernelis. Per savo vidaus reikalų ministro ir premjero karjerą įdiegęs į sistemą daug savųjų ir gaunantis iš jų informaciją. Dabar atėjo jo valanda ir metas sukauptą amuniciją panaudoti. Tą rodo auganti įtaka ir realiai besiklostanti galimybė išstumti iš koalicijos „valstiečius”.
Kaip baigsis?
Manau, kad, išmetus į viešumą viską, ką vieni apie kitus žino ir kokią konkrečią, asmeninę informaciją turi, situacija būtų panaši į branduolinį karą, kada visi jo dalyviai žūna. Nes per daug valstybė išvogta ir paviešinti faktai sukeltų visuomenės masinius protestus ir valdžios stabilumo griūtį.
Todėl mano prognozė yra tokia – jie susitars. Pagrasins, pasišaudys delfiuose-šmelfiuose užuominomis, pagasdins vienas kitą ir per tarpininkus susitars „toliau nebeeskaluoti”. Pradėtos bylos bus užbaigtos švelniai, stepukoniai, bartoševičiai, navickai ir co. už geresnes sąlygas belangėje sutiks patylėti. Ir niekas iš esmės nepasikeis.