Po kaltinimų dėl narkotikų vartojimo Elonas Muskas paviešina švarų testą: „Turiu daug darbo“
Po skandalingo „The New York Times“ straipsnio, kuriame teigiama, kad Elonas Muskas dažnai vartojo ketaminą, ekstazį, kokainą ir net keliaudavo su 20 tablečių per dieną, technologijų milijardierius nusprendė padėti tašką gandams.
Birželio 17-ąją jis paskelbė savo šlapimo tyrimo rezultatus platformoje „X“ šalia ilgalaikio sąrašo narkotinių medžiagų puikavosi žodis „negative“, reiškiantis neigiamus rezultatus. Sąraše buvo ir bezodiazepinai, ekstazis, ketaminas, kokainas, fentanolis, kitos narkotinės medžiagos ir vaistai, kuriuos jis neva vartojo.
Tyrimas buvo atliktas Fastest Labs of South Austin laboratorijoje šį mėnesį, o greta vaizdo E. Muskas parašė trumpai: „lol“. Pasitikdamas komentarus be panikos, E. Muskas tarsi ironiškai reagavo į pastarųjų savaičių gausą pranešimų apie esą sutrikusią jo sveikatą, emocinę būklę ar priklausomybes.
Jis jau anksčiau yra sakęs: „Jei vartoji per daug ketamino, realiai negali nieko nuveikti, o aš turiu daug darbo.“

Naujos ribos: spekuliacijos paskatino E. Muską viešinti asmeninius duomenis
Pastaruoju metu viešumoje pasirodė ne vienas pranešimas, teigiantis, kad E. Muskas, eidamas patarėjo pareigas D. Trumpo administracijoje vyriausybės efektyvumo departamente (DOGE), vartojo psichoaktyvias medžiagas net oficialių susitikimų metu.
Kai kurie kaltinimai rėmėsi anoniminiais šaltiniais ir nepatvirtintais liudijimais, tarp jų esąs šlapimo pūslės pažeidimas dėl dažno ketamino vartojimo ir „Adderall“ žymėmis pažymėtos tabletės jo kelionių vaistinėlėje. Po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas per pokalbį esą pavadino E. Muską „dideliu narkomanu“, jis ėmėsi veiksmų ir pats paviešino atitinkamus tyrimus, nekomentuodamas, bet akivaizdžiai žymėdamas ribą tarp fakto ir spekuliacijų.
Pastaroji konfrontacija įvyko po to, kai E. Muskas, jau nebepalaikydamas kai kurių D. Trumpo iniciatyvų, kritikavo jo mokestinį „Big Beautiful Bill“ planą, vadindamas jį „šlykščia pabaisa“. Vėliau D. Trumpo administracijos atstovai išreiškė nusivylimą E. Musku, o rinkoje „Tesla“ akcijos krito daugiau nei 14 %, kas E. Muskui asmeniškai reiškė apie 20 mlrd. dolerių nuostolių.
Nepaisant to, Baltųjų rūmų atstovas Harrisonas Fieldsas pabrėžė E. Muską kaip vieną iš nedaugelio verslo lyderių, kurie „paliko C-lygio biurus, kad prisidėtų prie federalinės tarnybos“.
Technologijų lyderis ar taikinys?
Dalis E. Muską palaikančių balsų, ypač kriptovaliutų bendruomenėje, išreiškė paramą milijardieriui. Reaguodami į jo paskelbtą testą, jie ragino vertinti objektyviai: tai ne pažadas, o dabartinė faktinė būklė. Kai kurie žinomi „Crypto Twitter“ vartotojai su humoru vertino situaciją, primindami garsų E. Musko pasirodymą Joe Rogano laidoje 2018 m., kur jis esą rūkė marihuaną. Tai scena, kuri jau tapo memu.
Tarp įtakingiausių atsakymų pasirodė ir pasiūlymų „padidinti rezultatus“ juokaujant, kad E. Muskas, atvirkščiai nei kaltinimai teigia, yra ypač darbštus ir produktyvus žmogus. „Be manęs, D. Trumpas būtų pralaimėjęs rinkimus,“ dar anksčiau rašė E. Muskas, atsakydamas į kai kuriuos D. Trumpo pareiškimus.
Kai kurie iškilūs viešieji intelektualai, tokie kaip Samas Harrisas, nutraukė bendravimą su E. Musku, o žiniasklaidoje dominuoja prieštaringos nuomonės. Tačiau tarp šių garsiai skambančių vertinimų pats E. Muskas išlieka aktyvus, produktyvus ir neabejotinai matomas viešajame lauke: tiek technologijų srityje, tiek politiniuose debatuose.
Jo žingsnis paviešinti asmeninio pobūdžio sveikatos duomenis vertintinas ne tik kaip atsakas į spaudimą, bet ir kaip signalas: ribos tarp žurnalistikos, spekuliacijos ir reputacijos tampa vis plonesnės, kai kalba eina apie asmenis, formuojančius dabarties ekonomiką ir ateities technologijas.