Tviteryje ir toliau atleidžiami darbuotojai, o E. Muskas Atstovų Rūmų pirmininko balsavimo dramoje išreiškė paramą K. McCarthy

PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
Tviteris
Tviteryje ir toliau tęsiasi permainos. Alexanderio Shatovo/Unsplash nuotrauka

Tviteryje nesiliauja kasdienės permainos

Naujasis tviterio savininkas Elonas Muskas ir toliau siekia sumažinti tviterio darbuotojų skaičių bei taip sutaupyti dalį finansų, kurie yra būtini, siekiant išvengti kompanijos žlugimo. Šią savaitę tviteris iš pareigų atleido dar apie 40 darbuotojų duomenų, inžinerijos, monetizacijos ir reklamos skyriuose.

Tuo tarpu buvęs tviterio vadovas pasamdė advokatų biurą, kurį pastaruoju metu ypač aršiai kritikuoja E. Muskas. „Perkins Coie“ teisininkai trečiadienį San Francisko federaliniam teisėjui pranešė, kad gins tviterio buvusį generalinį direktorių Jacką Dorsey ieškinyje, kurį pateikė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų aktyvistė, kuriai 2018 m. buvo uždrausta naudotis socialinės žiniasklaidos platforma.

O pačiame tviteryje ir toliau pastebimos mažesnio ir didesnio masto sisteminės spragos. Tviterio paskyrų patvirtinimo spragas atskleidė „The Washington Post“ technologijų apžvalgininkas, kuris jau antrą kartą sėkmingai apsimetė Masačusetso senatoriumi Edu Markey.

Tuo tarpu E. Muskas toliau kursto aistras ir ne pirmą kartą per pastaruosius mėnesius pasisakė politinėmis temomis. Milijardierius pasisakė apie Atstovų Rūmų pirmininko rinkimus ir pareiškė, kad respublikonas Kevinas McCarthy turėtų būti išrinktas Atstovų Rūmų pirmininku.

Tviteryje darbo neteko dar apie 40 darbuotojų

Tviteryje ir toliau tęsiasi masiniai atleidimai. Trečiadienį kompanija atleido dar apie 40 darbuotojų iš duomenų, mokslo ir inžinerijos, reklamos ir jos apmokėjimo skyrių[1].

Ekspertų teigimu, bene netikėčiausia, jog buvo sumažintas reklamos prognozavimo komandos skaičius. Reklama yra ypač svarbi kompanijai, kuri siekia išgyventi, o pastaruoju metu šiai komandai buvo pavesta naudoti mašininio palenkimo technologiją.

Ši technologija gali padėti nustatyti būdą nukreipti reklamą į tviterio vartotojus ir sėkmingai kurti reklamos algoritmus. Netekus šios inžinerinės kompetencijos, gali kilti grėsmė tviterio gebėjimui optimizuoti reklamas ir su tuo susijusias pajamas.

Šios savaitės darbuotojų atleidimai yra mažiausiai ketvirtas darbuotojų atleidimo etapas nuo lapkričio pradžios ir mažiausiai trečias nuo gruodžio vidurio. Prieš pat įsigydamas tviterį ir tapdamas jo generaliniu direktoriumi, E. Muskas investuotojams pranešė, kad planuoja ženkliai sumažinti bendrovės darbuotojų skaičių.

Šiuo metu iš kompanijos atleista mažiausiai trys ketvirtadaliai buvusių 7 000 tviterio etatinių darbuotojų. O darbuotojai, kurie buvo atleisti netrukus po to, kai E. Muskas perėmė įmonės valdymą, praėjus jau keliems mėnesiams po atleidimo, vis dar laukia išsamios informacijos apie išeitines kompensacijas[2].

Lapkričio 4 d., praėjus vos savaitei po to, kai perėmė bendrovės kontrolę, E. Muskas atleido didelę dalį darbuotojų. Pagal Kalifornijos valstijos ir federalinius įstatymus šie darbuotojai per pastaruosius du mėnesius turėjo gauti reguliarius atlyginimus. Tačiau pasak atleistų darbuotojų advokatų, darbuotojai vis dar negavo jokios informacijos apie papildomas išeitines kompensacijas ar sveikatos draudimo, vadinamojo „COBRA“, tęstinumą. 

Teisininkė Shannon Liss-Riordan sako, kad šimtams jos atstovaujamų tviterio darbuotojų nebuvo išmokėta jokia išeitinė kompensacija ir patikino, kad dėl to buvo pateikta dar apie 100 arbitražo ieškinių, be 100 jau nagrinėjamų.

Tviteris
Tviteryje atleistos dar kelios dešimtys darbuotojų. Joshua Hoehne/Unsplash nuotrauka

E. Musko dėl ryšių su H. Clinton kritikuota advokatų kontora dabar atstovaus J. Dorsey

Advokatų kontora „Perkins Coie“ sulaukė aštrios E. Musko kritikos, o dabar ji atstovaus buvusį tviterio vadovą diskriminacinėje civilinėje byloje, kurią pateikė aktyvistė Laura Loomer, reikalaujanti 10 mlrd. JAV dolerių žalos atlyginimo dėl neteisėto konservatyvių balsų cenzūravimo tviteryje[3].

E. Muskas praėjusį mėnesį tviteryje pats skelbė, kad jo valdomas tviteris nebesinaudoja „Perkins Coie“ kaip išoriniu teisės patarėju ir paragino kitas bendroves boikotuoti šią įmonę. Tiesa, „Perkins Coie“ vis dar atstovauja tviterį mažiausiai šešiose kitose bylose, kurios buvo iškeltos dar prieš E. Muskui įsigyjant kompaniją.

Praėjusį mėnesį E. Muskas kritikavo buvusį „Perkins Coie“ teisininką Michaelą Sussmanną, kuris, dirbdamas šioje įmonėje, konsultavo H. Clinton per 2016 m. prezidento rinkimų kampaniją. S. Sussmannui buvo pareikšti federaliniai kaltinimai dėl melo FTB generaliniam patarėjui Jamesui Bakeriui apie savo darbo ryšius su H. Clinton, tačiau vėliau advokatas buvo išteisintas.

„Jokia bendrovė neturėtų jais naudotis, kol jie neatlygins už Sussmanno bandymą paveikti prezidento rinkimus“, – rašė E. Muskas, turėdamas omenyje „Perkins Coie“ advokatų biurą.

Tviterio paskyrų patvirtinimo mechanizmas neveikia

O tviteris toliau susiduria su sistemos spragomis. Dienraščio „The Washington Post“ technologijų apžvalgininkas Geoffrey A. Fowleris antrą kartą išmėgino tviterio paskyrų patikrinimo mechanizmus, kurie pasirodė neveikiantys: žurnalistas sėkmingai apsimetė Masačusetso senatoriumi E. Markey.

„Problema ta, kad senatorius E. Markey iš tikrųjų esu aš, o ne tikrasis senatorius. Tai tviterio 7,99 JAV dolerių per mėnesį kainuojančios mėlynojo patvirtinimo paslaugos bandymas, kurį atlikau su tikrojo demokrato iš Masačusetso sutikimu“, – teigia žurnalistas[4].

Senatoriaus tviterio paskyra, po bandymų juo apsimesti, dabar yra sustabdyta. Apžvalgininko teigimu, tai jau buvo antrasis kartas, kai jis sukūrė netikrą, bet tviterio oficialia patvirtintą senatoriaus E. Markey paskyrą.

Pasak jo, šį kartą buvo pridėta papildomų biurokratinių kliūčių, kurios gali atbaidyti kai kuriuos apsimetėlius, tačiau kuriant paskyrą nebuvo paprašyta pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

E. Muskas pasisako už K. McCarthy kandidatūrą į Atstovų Rūmų pirmininko postą

Šiuo metu naujasis JAV Kongresas vis dar negali pradėti darbo – po rekordiškai ilgo 11 balsavimų etapo vis dar nėra išrinktas Atstovų Rūmų pirmininkas.

Tviterio vadovas E. Muskas, vis dažniau pasineriantis į politines diskusijas, atvirai įvardijantis savo politines pažiūras ir nuomonę, dabar atskleidė, kad Atstovų Rūmų pirmininko vietoje norėtų matyti respublikoną K. McCarthy.

„Kevinas McCarthy turėtų būti Atstovų Rūmų pirmininku“, – tviteryje rašė E. Muskas[5].

Kalifornijos respublikonas K. McCarthy iš tiesų siekia tapti naujuoju Atstovų Rūmų pirmininku, tačiau per tris dienas vykusius 11 balsavimų jam vis pritrūksta balsų, o jam balso neduoda ir grupelė bendrapartiečių respublikonų.

Vėliau tviteryje E. Muskas klausė savo sekėjų, kas jų manymu, turėtų tapti Atstovų Rūmų pirmininku, o vėliau net surengė apklausą bei pasidomėjo, ar internautai mano, kad jis pernelyg kišasi į politiką, taip „šaudydamas sau į kojas“. 57,2 proc. apklausoje dalyvavusių tviterio vartotojų atsakė, kad E. Muskas turėtų ir toliau atvirai reikšti savo mintis.