Suprasti akimirksniu
  • Teigiama, jog analitikams buvo pasiūlyta sumokėti už išvadų apie viruso kilmę pakeitimus
  • Teigiama, jog buvo skirta 2 mln. dolerių už laboratorijoje atliktus rizikingus tyrimus
  • Viruso nutekėjimas iš laboratorijos yra patikima teorija paaiškinanti pandemijos kilmę
Šaltiniai
Laboratorija
Teigiama, jog analitikams buvo pasiūlyta sumokėti už išvadų apie viruso kilmę pakeitimus. AFP via Getty nuotrauka

Teigiama, jog analitikams buvo pasiūlyta sumokėti už išvadų apie viruso kilmę pakeitimus

Konservatyvaus fondo padalinys „Heritage Foundation“ padalinys padavė į teismą Centrinę žvalgybos valdybą (CŽV), kaltindamas ją, kad šioji nuslėpė įrašus, kuriuose išsamiai skelbiami analitikams išmokėtų atlyginimų duomenys, siekiant paslėpti tikrąsias išvadas apie labiausiai tikėtiną COVID-19 pandemijos paplitimo iš laboratorijos versiją.

Gruodžio 22 d. analitinis centras „Oversight Project“ pateikė federalinį ieškinį prieš CŽV. Jame teigiama, kad agentūra neįvykdė Informacijos laisvės įstatymo (FOIA) prašymo dėl analitikų, tariamai gavusių pinigines paskatas, kad pakeistų savo poziciją dėl viruso kilmės. Teigiama, kad agentūra pasiūlė sumokėti šešiems analitikams, kuriems buvo pavesta nustatyti SARS-CoV-2 kilmę, už išvadų pakeitimus ir paskelbti jog virusą žmonėms perdavė gyvūnai.

Federaliniame Vašingtono teisme pateiktame ieškinyje prašoma preliminaraus nuolatinio teismo įsakymo, įpareigojančio CŽV paspartinti „Heritage Foundation“ prašomų dokumentų pateikimą per 20 dienų arba iki datos, kurią numatys teismas.
CŽV informatorius pateikė rimtų įtarimų, kad agentūros darbuotojai buvo papirkinėjami siekiant užkirsti kelią tiesos išaiškinimui apie tikrąją viruso kilmę.

„Toks trukdymas negali tęstis, todėl mes kovojame federaliniame teisme, kad išsiaiškintume šio klausimo esmę“, – rugsėjo mėnesį teigė aukštas CŽV agentas.

Rugsėjo 12 d. Atskirojo pakomitečio dėl koronaviruso pandemijos pirmininko Brado Venstrupo ir Nuolatinio žvalgybos komiteto pirmininko Maiko Ternerio laiške CŽV direktoriui Viljamui Burnsui taip pat buvo reikalaujama pateikti dokumentus ir pranešimus apie konkrečius mokėjimus.

Anot CŽV informatoriaus, po peržiūros šeši iš septynių grupės narių manė, kad žvalgybinių ir mokslinių duomenų pakanka norint daryti mažo patikimumo vertinimą, jog COVID-19 yra kilęs iš laboratorijos Vuchane, Kinijoje. Tačiau tam, kad galiausiai būtų priimtas kitoks sprendimas, šeši nariai buvo paskatinti solidžiomis pinigų sumomis už atitinkamai pakeistas savo pozicijas. Svarbu pabrėžti ir tai, kad analitikų grupę rengusią išvadas apie COVID-19 kilmę sudarė patyrę ir turintys aukštų mokslinių kompetencijų mokslininkai.

Teigiama, jog buvo skirta 2 mln. dolerių už laboratorijoje atliktus rizikingus tyrimus

Rugsėjo 20 dieną Konservatyvaus fondo padalinys „Heritage Foundation“ pateikė FOIA prašymą dėl dokumentų, susijusių su CŽV vidaus analize, tačiau iki šiol nesulaukė jokio atsakymo. Vėliau buvo teigiama, kad buvęs Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius daktaras Anthony Fauci buvo slapta palydėtas į CŽV būstinę tam, kad neva „paveiktų“ analitikų išvadas. Vasario mėnesį FTB tapo pirmąja JAV žvalgybos agentūra, padariusia išvadą, kad koronaviruso pandemija greičiausiai prasidėjo virusui išplitus iš laboratorijos. Tą patį mėnesį Energetikos departamentas pateikė tokį patį vertinimą, remdamasis naujais žvalgybos duomenimis.

Kinijos Uhano virusologijos institute buvo sprendžiamos biologinio saugumo problemos ir vykdoma genų inžinerija. AFP via Getty nuotrauka
Kinijos Uhano virusologijos institute buvo sprendžiamos biologinio saugumo problemos ir vykdoma genų inžinerija. AFP via Getty nuotrauka

Bet kelių mėnesių 10 puslapių ataskaitoje visa JAV žvalgybos bendruomenė užslaptino COVID kilmės išvadas, kuriose dauguma agentūrų įvertino, kad SARS-CoV-2 nebuvo genetiškai sukurtas. Tačiau ataskaitoje taip pat buvo pažymėta, kad biologinės saugos problemos ir genų inžinerija vyko Kinijoje esančiame Uhano virusologijos institute, kur dar 2019 m. rudenį keliems mokslininkams pasireiškė simptomai panašūs į COVID-19, tačiau ši liga diagnozuota nebuvo.

Birželio mėn. vyriausybės tarnybos ataskaitoje nustatyta, kad JAV mokesčių mokėtojai apmokėjo daugiau kaip 2 mln. dolerių sąskaitą už Uhano virusologijos instituto laboratorijoje atliktus rizikingus tyrimus su koronavirusais, taip pat duotuojant Nacionaliniam sveikatos institutui, Jungtinių Valstijų tarptautinės plėtros agentūrai bei NIAID vadovaujamai dr. Anthony S. Fauci, kuris taip pat vadovavo ir moksliniams tyrimams transplantacijos ir su imunitetu susijusių ligų, įskaitant autoimuninius sutrikimus, astmą ir alergijas, srityje.

Viruso nutekėjimas iš laboratorijos yra patikima teorija paaiškinanti pandemijos kilmę

Sausio 8 ir 9 d. dr. S. Fauci turėtų duoti parodymus Atstovų Rūmų COVID pakomitečiui ir atsakyti į pateiktus klausimus, pagrįsti daugybę prieštaravimų, kilusių pandemijos metu ir jai pasibaigus.
Buvusio prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio žvalgybos departamento direktorius Johnas Ratcliffe'as šių metų pradžioje Kongrese liudijo, kad viruso nutekėjimas iš laboratorijos yra vienintelė patikima teorija paaiškinanti pandemijos kilmę, kurį patvirtina ne tik žvalgyba, bet ir mokslas bei sveikas protas.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 pandemija visame pasaulyje nusinešė beveik 7 mln. žmonių gyvybių[1].