Konservatoriai pasiūlė metrikacijos skyriui „pasipuošti“ dviejų vyrų skulptūra

Suprasti akimirksniu
Skulptūros
TS-LKD atstovo Kazlų Rūdos savivaldybės taryboje pasiūlytos skulptūrų variacijos. Nuotrauka iš Eduardo Norkaus „Facebook“ paskyros

Modernus metrikacijos skyriaus apipavidalinimas – du vienas kitą apsikabinę vyrai

Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška dar pernai metais pasiūlė idėją kaip pagyvinti liūdnoką miestelio metrikacijos skyrių ir simboliškai įprasminti dviejų žmonių sąjungos pradžią – tai vyro ir moters skulptūra. Tačiau konservatorių entuziastams pasirodė, kad dvi lytis vaizduojantis meno dirbinys būtų per daug pasenęs, todėl buvo pasiūlyta šiuolaikinė, dviejų susiglaudusių vyrų versija. Tik neaišku, ką tie vyrai simbolizuoja – ar meilę, ar vyrišką raudą, kad mylimoji netikėtai pabėgo iš „zakso“.

Naują skulptūros variaciją Kazlų Rūdai pasiūlė savivaldybės tarybos narys Eduardas Norkus, paskelbęs viešą apklausą. Šiuo metu daugiau nei 14 tūkst. eurų kainuojantis meno dirbinys įtrauktas į savivaldybės tarybos viešųjų pirkimų planą ir svarstoma, kodėl gi Kazlų Rūdai pirmajai nenušluosčius nosies didiesiems miestams ir taip neišreiškus savotiško pritarimo vienalytei partnerystei.

Visgi, didelio sujudimo po šiuo E. Norkaus įrašu nebuvo, tik viena vartotoja teiravosi, ar tai galėtų reikšti, jog šis metrikacijos biuras bus skirtas tik vyrų santuokoms, mat moterų čia – nė kvapo.

Tačiau naujai pasiūlytas skulptūros variantas neprasprūdo pro akis ir kitiems komentatoriams, svarsčiusiems, kad tai akivaizdi moterų diskriminacija. Juk šalia dviejų vyrų tuomet turėtų atsirasti ir dviejų moterų skulptūra. O po to dar 105-ios poros skulptūrų su kitomis lytimis.

Kiek vėliau E. Norkus pridūrė, kad tai tebuvo juokelis.

Kazlų Rūdos meras 2023 metais siūlė vyro ir moters skulptūrą

Dar pernai metais klausimą dėl metrikacijos biuro pagražinimo iškėlė meras M. Varaška, savo feisbuko paskyroje užvedęs diskusiją, kuriai pritarė didžioji dalis jo sekėjų.

„Kazlų Rūdos mieste 2024 m. atsivers ne tik naujas Kultūros centras, tačiau ir nauja Metrikacijos erdvė. Jos aplinkoje planuojame sidabrinio plieno meno formą – Moters ir Vyro porą. Kaip simbolį ir žinutę mūsų ateičiai. Tiesą sakant ji jau pagaminta ir rezervuota. Ir jei miestiečiai idėją palaikytų (galima pasisakyti ir čia (77 – feisbuke), ši meno forma Kazlų Rūdoje taps kūnu.“ – savo feisbuko paskyroje rašė M. Varaška.

M. Varaška tąkart pridūrė, kad skulptūros forma jau buvo rezervuota, o poros išmatavimai siektų 2,5 metrų aukštį, o skulptūra svertų 250 kg. Projekto vertė siektų maždaug 18 tūkst. eurų sumą.

Remiantis viešųjų pirkimų registro duomenimis, Kazlų Rūda šios skulptūros gamybos reikalus patikėjo vienai Kinijos įmonei.

Skulptūra
M. Varaškos pasiūlyta skulptūros idėja. Nuotrauka iš Manto Varaškos „Facebook“ paskyros

Konservatoriai nebesiskiria nuo liberalų – palaiko vienalytės santuokos įteisinimą

Jokia paslaptis, kad dabartiniai TS-LKD atstovai yra ne kas kitas kaip tie patys Laisvės partijos nariai, tik kitu pavadinimu ir su kitais autoritetais priekyje, formuojančiais pasitikėjimą vyresnei kartai (vargu, ar šią visuomenės dalį į politines diskusijas priviliotų vyrai, persirengę vienaragiais ir pan.).

Nors viešai šia tema konservatorių atstovų pasisakymų matyti ne taip ir dažnai, viską apie bendrą partijos poziciją šiuo klausimu pasako balsavimai.

Štai 2023 m. seime svarstant vienalytės partnerystės įteisinimo klausimą, už tai pasisakė 60 parlamentarų, iš kurių net 31 buvo TS-LKD atstovas.

Kiek vėliau buvo mėginta vienalytės partnerystės klausimą „prastumti“ svarstant civilinės sąjungos opciją, tačiau ir tam pritrūko balsų. Visgi, TS-LKD vadovas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nevengė paminėti, jog taškas dėl civilinės sąjungos dar nededamas, nors ir nepasisekė. Tam akivaizdžiai pritarė ir premjerė Ingrida Šimonytė.