Suprasti akimirksniu
  • Poilsis Zakopanėje – ramiau ir pigiau nei kituose Europos kalnų kurortuose
  • Zakopanė nėra brangi vieta poilsiui arba pramogoms
  • Kainos už savaitės trukmės apartamentuose ar viešbutyje poilsį – itin viliojančios
  • Pramogų Zakopanėje apstu, reikia tik geros nuotaikos
Šaltiniai
Zakopanė
Poilsis Zakopanėje. Michal Lis/Unsplash nuotrauka

Poilsis Zakopanėje – ramiau ir pigiau nei kituose Europos kalnų kurortuose

Kai žiemos šaltis pamažu užleidžia vietą dažniau pasirodančiai saulei, menkai šilumai ir ilgesnėms dienoms, daugelis pradeda galvoti apie pavasarį, galbūt trumpą pabėgimą nuo darbų ir rutinos.

Nors gal taip ir neatrodo, iš tiesų žiemos pabaiga ir pavasario pradžia yra puikus laikas keliauti, atrasti naujas vietas ir pasimėgauti ramybės valandėle kol dar neprasidėjo didysis kelių pikas.

Be to, keliaujantiems šiuo metu gali pasisekti dvigubai. Šiltesnis oras ir daugiau saulės spindulių nuteikia optimistiškai, suteikia energijos, tačiau kartu, vis dar galima pasimėgauti ir išeinančios žiemos teikiamais malonumais, jos siūlomomis pramogomis.

O tokia puiki vieta, apjungianti tiek bundančios pavasarinės gamtos grožį, tiek žiemos peizažo žavesį yra visiškai netoli mūsų, Zakopanėje.

Zakopanė yra įsikūrusi Tatrų kalnuose, tad kaip ir galima numanyti, gali pasigirti iš tiesų įspūdį darančiu kraštovaizdžiu. Vasario ar kovo mėnesį, čia vis dar galima pasimėgauti kalnų pramogomis, tačiau jau gerėjantis oras turėtų patikti ir ilgų pasivaikščiojimų gerbėjams.

Be to, Zakopanė nėra tik gamtos grožis, tai ir turtingas kultūrinis paveldas. Pats miestas garsėja tradicine medine architektūra, gyvybinga atmosfera, išskirtine vietos kulinarija.

Tai reiškia, kad artimiausiu metu čia keliauti bene idealu. O ir priešingai nei turistų sezono piko metu, čia dabar jau ramiau ir gerokai pigiau nei kituose Europos šalių kalnų kurortuose.

Zakopanė nėra brangi vieta poilsiui arba pramogoms

Zakopanė dažniausiai laikoma nebrangia turistų kryptimi, ypač palyginti su Vakarų Europos šalimis, brangiais kalnų miesteliais Prancūzijoje ar Šveicarijoje.

Žinoma, kainos ir čia gali skirtis priklausomai nuo sezono, apgyvendinimo pasirinkimo ir veiklos, kuria planuojate užsiimti.

Turizmo sezono įkarštyje, pavyzdžiui, prieš šv. Kalėdas arba vasarą, kai oras yra pats šilčiausias, apgyvendinimo ir kai kurių paslaugų kainos gali būti didesnės. Kita vertus, daugelis dalykų čia bus tikrai pigiau nei Lietuvoje.

Tokios pramogos kaip slidinėjimo bilietas atsieis apie 35-37 Eur. Jeigu su slidinėjimu norite sujungti ir poilsį terminiuose baseinuose, toks jungtinis bilietas gali kainuoti apie 50 Eur[1].

Keliaujantiems su vaikais, visada naudinga pasidomėti specialiomis, šeimoms taikomomis nuolaidomis, kurių regione siūlomoms pramogoms tikrai netrūksta.

Pavyzdžiui, vidutinio lygio maitinimo įstaigose, sriubos porcija gali kainuoti apie 4,40-5,50 Eur. Pagrindiniai patiekalai, tokie kaip šonkauliai, kotletai arba kepsniai gali kainuoti 10-14 Eur, o Lenkijoje itin populiarūs virtiniai tiek su saldžiais, tiek su pikantiškais įdarais gali kainuoti 7-8 Eur. Alus gali kainuoti vos keletą eurų.
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka

Kainos už savaitės trukmės apartamentuose ar viešbutyje poilsį – itin viliojančios

Poilsis dviems, savaitei, kovo 1-8 dienomis, „Booking. com“ platformoje 8 įvertintuose apartamentuose gali kainuoti 499 Eur. Apartamentai su parkingu, balkonu, virtuve, netoli slidininkų keltuvų, juose gali tilpti ir daugiau žmonių.

Apartamentų kainos. Ekrano nuotrauka
Apartamentų kainos. Ekrano nuotrauka

Tokiu pačiu laikotarpiu, geriau įvertintame apartamentų viešbutyje, kurio balas siekia 9,4, dviviečiame numeryje galima apsistoti už 539 Eur, o į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai. 

Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka
Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka

Šiam laikotarpiui už 421 Eur galima išsinuomoti ir modernią, nedidelę vilą. Tai vieno miegamojo vila su virtuve, balkonu, parkingu. Vila įsikūrusi netoli slidininkų keltuvų bei paties miesto centro, tad viskas gali būti pasiekiama ranka.

Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka
Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka

Norintiems apsistoti viešbučiuose, pasiūlymų Zakopanėje taip pat apstu. Savaitei dvivietį kambarį 3* viešbutyje galima rasti už 466 Eur. Tokiame viešbutyje jau bus įrengtas ir vidaus baseinas, ir sauna arba vaikų žaidimų aikštelė.

Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka
Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka

Norintiems kažko daugiau, galima pasirinkti poilsį 4* viešbutyje už 693 Eur savaitei. Čia taip pat jau būtų galima mėgautis baseino, pirčių ir saunos malonumais bei poilsiu visiškoje Zakopanės širdyje.

Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka
Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka

Norintiems prabangos, nesudėtinga rasti ir 5* viešnagę, tiesa, kainos gali svyruoti. „Radisson“ viešbutyje dvivietis kambarys aptariamu laikotarpiu kainuos lygiai 800 Eur.

Vis tik, viešbutyje įrengta slidinėjimo įrangos saugykla ir siūlomos konsjeržo paslaugos. Svečiams taip pat teikiamos aptarnavimo numeriuose paslaugos, organizuojamos ekskursijos. SPA centre yra garų ir turkiška pirtys, siūlomi masažai.

Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka
Viešbutis Zakopanėje. Ekrano nuotrauka

Dar kiek brangiau atsieis poilsis vietiniame 5* viešbutyje. Čia savaitė gali kainuoti ir 1409 Eur su pusryčiais. 

Meniu kainos. Ekrano nuotrauka
Meniu kainos. Ekrano nuotrauka

Pramogų Zakopanėje apstu, reikia tik geros nuotaikos

Apsilankymas Zakopanėje gali virsti tiek aktyviu poilsiu slidinėjant, tiek laikotarpiu, skirtu pasimėgauti terminėmis voniomis arba SPA malonumais, tiek ir galimybe susipažinti su vietos kulinarija.

Tačiau veiklų čia yra dar daugiau. Viena iš žymiausių regiono lankytinų vietų yra Kasprowy Wierch.

Tai vienas aukščiausių Tatrų nacionalinio parko kalnų, į kurį galima pakilti keltuvu. Užkilus į viršų, nuo kalno atsiveria nuostabi aplinkinių kalnų panorama[2].

Kita pramoga yra smagus pasivažinėjimas funikulieriumi į Gubalowkos kalną.

Viršūnėje rasite vietinių prekeivių prekystalių, maisto stendų ir daugybę vietų įsigyti lenkiškų suvenyrų. O ant kalno esančiame restorane tuo pačiu pavadinimu, galima paragauti ir gardžių lenkiškų patiekalų!

Krupowki gatvė yra pagrindinė Zakopanės gatvė, kurioje visada gausu tiek vietinių gyventojų, tiek ir turistų.

Gatvė driekiasi nuo miesto centro iki pat Gubalowkos kalno papėdės. Čia gausu parduotuvių, o žiemą gatvėje dažnai įrengiamos kalėdinės mugės. Tai puiki vieta įsigyti lenkiškų suvenyrų ir paragauti vietinio maisto.

Be to, šioje pėsčiųjų gatvėje dieną ir naktį verda gyvenimas: čia veikia restoranai ir kavinės, skamba gyva muzika, groja gatvės artistai. Po aktyviai praleistos dienos, būtent čia galima smagiai atsipalaiduoti drauge su šeima ar draugais.

avatar
Gabrielė Butkutė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
tatrysuperski.pl. Prices tatrysuperski.pl
2.arrow_upward
HOLLY CONNORS. 20 EPIC THINGS TO DO ZAKOPANE IN WINTER fouraroundtheworld.com