VAIKŲ ANEMIJA IR NE TIK

Geležis reikalinga ne tik žmogui ar jo organizme natūraliai gyvenantiems mikrobams, bet ir daugumai ligas sukeliančių parazitų. Šis mikroelementas yra reikalingas normaliam ląstelių augimui, o jo įsisavinimas organizme yra preciziškai reguliuojamas, kad būtų išvengta tiek pertekliaus toksiškumo, tiek problemų, kurias galėtų sukelti jo trūkumas. Šiuos sudėtingus procesus tenagrinėja mokslininkai, o mums pakaks žinoti pagrindines tiesas tam, kad suvokti jog nėra nekaltas profilaktinis geležies papildų vartojimas organizmo stiprinimui ir tam, kad pamatytume jo sukeliamą grėsmę, kai stipriname ,,nusilpusį‘‘ dėl mažakraujystės vaikų kraują, užuot suradę ir pašalinę ją sukeliančiais priežastis.

Žmogus, kaip savo fizinio kūno šeimininkas, geba apriboti geležies prieinamumą ligos sukėlėjams, tačiau kai kurie ligų sukėlėjai, tokie kaip Candida albicans, sukūrė sudėtingą ir veiksmingą geležies gavimo ir pasisavinimo mechanizmą, kad išvengtų geležies pasisavinimo apribojimo žmogaus organizme. C. albicans gali sudaryti sudėtingą sąveiką tiek su geraisiais, tiek su blogaisiais bendrai gyvenančiais mikrobais ir geležis šiose sąveikose atlieka svarbų vaidmenį. Žarnyno kandidozė po antibiotikų vartojimo- viena iš dažnesnių šiandienos problemų dėl kurios atsiranda geležies trūkumas. Tokioje situacijoje anemijos gydymas geležies papildais primeną benzino pylimą į kiaurą transporto priemonės baką.

Paskirti antibiotikai visada sutrikdys žarnyno imuninę sistemą, padidindami tikimybę susirgti grybelinėmis infekcijomis, o ten, kur išsivysto grybelinė infekcija, kyla ne tik anemijos, bet ir papildoma bakterinės infekcijos rizika, kuriai gydyti ir vėl reikės antibiotikų. Suprantama, yra tikrai daug situacijų, kuriose neapsieisime be antibiotikų, bet didžiausią ir nuolatinę žalą patiriame dėl profilaktinio jų vartojimo ir su vakcinomis reguliariai gaunamų mikro dozių, kurie, kaip ne kartą buvo minėta ankstesnėse knygose, yra vienas stipresnių sveikatą griaunančių poveikių. Tikimybė, kad žarnyno mikroflora pilnai atsistatys po reguliariais intervalais vartojamų antibakterinių vaistų yra labai menka, o jei būsime sąžiningi, pasakysime, kad dažnu atveju tai niekada neįvyks netgi naudojant probiotikus, kurių dauguma yra nepakankamos sudėties, kad atstatytų jau sunaikintas gerąsias bakterijas. Apie netinkamai rekomenduojamas probiotikų vartojimo dozes ir trukmę dabar nekalbėsime.

Mielės, mūsų atveju Candida albicans, yra vienas iš mikroorganizmų, sudarančių žmogaus mikrobiomą ir yra pagrindiniai pretendentai pavogti iš mūsų ir mūsų vaikų geležį po antibiotikų terapijos. Užtikrintai teigti, kad tai nevyksta kiekvienos sveikos moters ir naujagimio organizme po vienkartinės cezario pjūvio metu gautos antibiotiko dozės, aš negalėčiau ir manau, kad neigiamą įtaką tai neabejotinai daro, įsiterpdami į geležies apykaitos ciklą. Kad C. albicans sukeltų vienokias ar kitokias bėdas šeimininko viduje, jai reikia geležies, dėl ko savo evoliucijos eigoje šis mikrobas sukūrė sudėtingas sistemas, skirtas pasisavinti geležį šeimininko viduje tam, kad išgyventų. Geležis yra būtina ir daugumos kitų mikroorganizmų išlikimui, išskyrus Laimo ligos sukėlėją, kuriai nereikia geležies (vietoj jos, pastaroji naudoja manganą). Geležies nereikia ir daugumai pieno rūgšties bakterijų, nors tam tikros pieno rūgšties bakterijos gali pasisavinti geležį ir netgi panaudoti ją įvairioms savo reikmėms skirtingai.

Dažnas anemiškas suaugęs ir vaikas turi kandidozę ar sutrikdytą mikrobiomą ne tik dėl antibiotikų, bet ir dėl įvairių kitų priežasčių, jau aptartų ankstesnėse knygose. Mėginimas tokius anemija sergančius išgydyti geležies papildais, tėra mikrobiomo problemų gilinimas ir C. albicans maitinimas, sudarant puikias sąlygas jo egzistencijai ir didinant riziką atsirasti sisteminei kandidozei tada, kai pilietis dėl nusilpusio imuniteto atsidurs ligoninėje dėl įvairiausių priežasčių ir vargiai ar ir vėl išvengs antibiotikų paskyrimo.

Tiesiog liaukitės vartoti geležies papildus ir pasistenkite subalansuoti organizmą mitybos ir probiotinio maisto pagalba.

Maistas nėra kukurūzų, ryžių ir kitokie traškučiai, maistas nėra saldainiai, sultys, vakuuminėse pakuotėse ir konservuose esantys produktai, maistas nėra vabzdžių miltai, konservantų ir kitokių priedų turintys produktai ir juo niekada nebus dirbtinė žuvis, mėsa ar kiaušiniai. PAPILDAI NIEKADA NEIŠSPRĘS MŪSŲ SITUACIJOS, KOL ŽARNYNE VYRAUS CHAOSAS. BET JIE VISADA PADĖS, JEI NORĖSITE VITAMINAIS PAREMTI BLOGŲJŲ BAKTERIJŲ EGZISTENCIJĄ.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5996042/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0D8gzI_AiH_4Zi5rN9tprY5WnpzwaIxHPzdXOBwvKs0UfQTVt5w0GeliI_aem_kIeJCJfZE9INpLUXF7jTZA