Užpulti Wagner rusų kariai: dešimtys žuvo

PasaulisDaiva Klimaitiene
Suprasti akimirksniu
Malyje kovojama dėl valdžios ir išteklių
Malyje kovojama dėl valdžios ir išteklių. ELTA nuotrauka

Malyje vyksta kovos tarp Tuaregų sukilėlių ir vyriausybės karių

Malyje vykstančios kovos tarp Tuaregų sukilėlių ir vyriausybės karių sukėlė didelį atgarsį. Sukilėliai pranešė, kad per dvi dienas vykusias kovas prie Alžyro sienos jie nužudė ir sužeidė dešimtis karių bei Wagner samdinių. Vyriausybė savo ruožtu teigia praradusi du karius ir nužudžiusi apie 20 sukilėlių.

Sukilėlių grupė, žinoma kaip Nuolatinė strateginė taikos, saugumo ir vystymosi struktūra (CSP-PSD), šeštadienį pranešė, kad jie užėmė šarvuočius, sunkvežimius ir tanklaivius mūšyje Tinzaouaten miestelyje. Grupė taip pat teigė, kad sugadino sraigtasparnį, kuris sudužo Kidal mieste.

Rusijos karinės jėgos Wagner grupė patyrė didelių nuostolių

Keli Rusijos kariniai tinklaraštininkai pranešė, kad per pasalą prie Alžyro sienos žuvo mažiausiai 20 Wagner kovotojų. Vienas iš žinomų tinklaraštininkų, Semyon Pegov, teigė, kad Wagner darbuotojai, judėję konvoje su vyriausybės kariais, buvo nužudyti Malyje, o kai kurie buvo paimti į nelaisvę.

Tuo tarpu Baza Telegram kanalas, susijęs su Rusijos saugumo struktūromis, pranešė, kad mažiausiai 20 Wagner kovotojų žuvo. Reuters negalėjo nepriklausomai patvirtinti šių pranešimų.

CSP-PSD sekmadienį paskelbė dar vieną pareiškimą, kuriame teigiama, kad jie nugalėjo Malio kariuomenės batalioną, kurį rėmė Wagner kovotojai. Pasak sukilėlių, priešas buvo „sunaikintas“, o likę gyvi kariai ir samdiniai buvo paimti į nelaisvę. Sukilėliai pranešė apie septynis savo kovotojus, kurie žuvo, ir 12 sužeistų.

Wagner grupė, dalyvavusi intensyviausiose Rusijos karo Ukrainoje kovose, patyrė smūgį, kai jų lyderis Yevgeny Prigozhin žuvo lėktuvo katastrofoje rugpjūtį, po dviejų mėnesių nuo sukilimo prieš Rusijos gynybos vadovybę.

Malyje kovojama dėl valdžios ir išteklių

Malis, kurio kariniai valdžios atstovai įvykdė perversmus 2020 ir 2021 metais, jau keletą metų kovoja su islamistų sukilėliais. Malio valdžia teigia, kad Rusijos pajėgos ten yra ne Wagner samdiniai, o treneriai, padedantys vietos kariams naudotis iš Rusijos įsigyta įranga.

Tuaregai yra etninė grupė, gyvenanti Sacharos regione, įskaitant šiaurinę Malio dalį. Daugelis jų jaučiasi marginalizuoti Malio vyriausybės. Separatistų grupė pradėjo sukilimą prieš Malio chuntos vyriausybę 2012 metais, tačiau sukilimą vėliau perėmė islamistų grupės. 2015 metais jie pasirašė taikos susitarimą su Bamako, tačiau CSP-PSD pasitraukė iš derybų 2022 metų pabaigoje.