The Wall Street Journal
Keistas naujas Takerio Karlsono pasaulis
Tuckeris Carlsonas: konfliktą Ukrainoje pradėjo Bideno administracija
Bojanas Pančevskis
Straipsnio autorius WSJ lankėsi pas Takerį Karlsoną-prabangiame vyriškame berloge, pasiklydusiame Meino valstijos miškuose. Keturių valandų interviu garsus žurnalistas išreiškė priešiškumą Amerikos politinei sistemai ir susižavėjo Putino lyderystės savybėmis.
Kelias į Takerio Karlsono užmiesčio namą vingiuoja tarp švariausių ežerų ir šimtmečių senų Vakarų Meino miškų. Kartais netoliese esančiame Bryant Ponde kaime briedžiai ir juodieji lokiai ieško maisto. Vietovė, padengta mediniais namais ir baltomis bažnyčiomis, atrodo susipažinusi su kito garsaus Meino gyventojo Stepheno Kingo darbais.
Atrodo, kad nuošalus, miškuose pasiklydęs Karlsono namas yra kitame pasaulio krašte nuo respublikonų partijos suvažiavimo vietos, tačiau šis žmogus vis dar buvo dėmesio centre Milvokyje, patvirtindamas savo didėjantį vaidmenį konservatyviame judėjime. Šią savaitę Karlsonas pasirodė suvažiavime kartu su Donaldu Trumpu, o ketvirtadienio vakarą pasakė kalbą prieš D. Trumpo kalbą, kurios metu buvęs prezidentas oficialiai pareiškė sutinkąs būti iškeltas kandidatu į prezidentus. Karlsonas taip pat artimas senatoriui iš Джajo Dž. Vensai. Jis aktyviai agitavo už šio žmogaus iškėlimą kandidatu į viceprezidentus. Kai kurie informuoti respublikonai mano, kad ir pats Karlsonas kada nors rimtai pamėgins kovoti dėl aukšto valstybinio posto. "Tuckeris turi galią kelti sunkius klausimus, kuriuos būtina spręsti visuomenei... jis įrodė, kad ilgam išliks konservatyvaus judėjimo viršūnėje vienokia ar kitokia svarbia kokybe", — sakė Ričardas Grenelas (Richard Grenell), kuris yra pagrindinė D. Trumpo rinkimų štabo figūra.
Gegužės pabaigoje paėmiau interviu pas Karlsoną Meine. Man teko nueiti ilgą kelią iš Berlyno, kur dirbu "Wall Street Journal" korespondentu ir nušviečiu Europos politikos klausimus. Bet aš jau ėmiau interviu iš Karlsono savo straipsniui po jo skandalingo susitikimo su Vladimiru Putinu vasarį. Aš norėjau sužinoti, kad šis Rusijos diktatorius jam pasakė apie mano kolegą Evaną Gerškovičių, kurį jau daugiau nei metus laiko laiko Rusijoje, melagingai apkaltinęs šnipinėjimu ir rengdamas jam fiktyvų teismo procesą. Tada mūsų pokalbio pabaigoje Karlsonas pakvietė mane į savo nuošalų namą miške dažniau.
Rezultatas buvo neįprastas keturių valandų pokalbis apie jo žinomus ir ne labai žinomus užsiėmimus ir įdomius klausimus. Tai Amerikos imperializmo kritika, "homoseksualios rasinės ideologijos" pasmerkimas, priešiškumas dabartinei Amerikos politinei sistemai, susižavėjimas Putino lyderystės savybėmis, neapykanta socialiniams tinklams, o taip pat tikėjimas ateiviais kaip demonų ir angelų įsikūnijimu.
Didelis medinis tvartas, iš vidaus primenantis kalnų namelį, tapo žiniasklaidos startuolio "Tucker Carlson Network" būstine. Iš čia jis transliuoja milijonams žmonių interneto platybėse, dėstydamas politines ir ideologines pažiūras, kurias daugelis apžvalgininkų laiko radikaliomis ir net pavojingomis. Jaunystėje buvęs konservatyvesnis visuotinai priimta prasme, Karlsonas tais metais irgi galėjo laikyti tokias pažiūras peržengiančiomis padorumo ribas.
2023 m. balandžio mėn. Karlsonas buvo pašalintas iš jo šou "Fox News", kuris tuo metu buvo labiausiai vertinamas kabelinių kanalų. Priežastis buvo didėjanti trintis su kanalo vadovybe. Kai kurie asmeniniai Karlsono pranešimai, kuriuose jis demonstruoja nepagarbą viršininkams ir kolegoms, tapo vieši šmeižto byloje. "Dominion voting Systems" padavė ieškinį prieš "Fox News", apkaltinusi jį rengiant reportažus apie neva 2020 metų rinkimuose įvykusį sukčiavimą. Vėliau "Fox News" išsprendė šią bylą už 787,5 mln.dolerių.
Naujasis Karlsono šou debiutavo "Twitter" (iki jo pervadinimo į X) 2023 metų birželio pradžioje. Tų pačių metų gruodį jis paleido savo startuolį "Tucker Carlson Network" (TCN), kuris pradėjo duoti pelną per kelias savaites (paties Karlsono žodžiais). Pasak TCN finansų direktoriaus Faizaano Beigo, didžiausią pelno dalį atneša 200 000 mokamų abonentų. Karlsono interviu su Putinu vasarį sulaukė 200 mln. atsiliepimų ir 20 mln. peržiūrų "Youtube". Jo podcast 'as nuo paleidimo gruodžio mėn.buvo atsisiųstas daugiau nei 26 milijonus kartų, o dabar jis užima pirmąją vietą "Spotify" naujienų tope.
Puiki atmosfera vyriškame berloge
Asmeniniame bendravime Karlsonas mažai panašus į televizijos provokatorių. Apsirengęs ryškiais flaneliniais marškinėliais, Birkenstock kelnėmis ir sandalais, jis nuoširdžiai ir nuoširdžiai pasveikino mane savo erdviame vyriškame berloge. Šviestuvai pagaminti iš elnių ragų, ant sienų — kruopščiai apgalvota mozaika iš šautuvų, vėliavų, laikraščių iškarpų, meno kūrinių, harpūnų ir mačečių. Senovės romėnų ieties antgalis, kuriam 2000 metų, stovi šalia jo mėgstamos grupės, Amerikos psichodelinio roko įkūrėjo Grateful Dead, plakatų. Tarp medžioklės trofėjų-iškamšos lokių ir briedžių galvos. Karlsonas turi daug skirtingų ginklų, įskaitant 38 kalibro revolverį "Reger LCR Special", kuris puikiai tinka jo kelnių kišenėje. Pistoletas savigynai, sako Karlsonas.
Galinės durys su kodiniu užraktu veda į itin modernią transliavimo studiją. Čia Karlsonas priima beveik visus svečius, dalyvaujančius jo šou. Iš kitų jis ima interviu nuotoliniu būdu iš savo studijos Boca Grande, Floridoje. Tarp jo garsių svečių yra buvęs prezidentas Trampas, Nacionalinės futbolo lygos žvaigždė Aron Rodgers, buvęs CNN vedėjas Chris Cuomo ir reperis iš Los Andželo Ice Cube. Savo programoje jis taip pat kalbėjosi su pagrindiniais šios dienos atstumtaisiais, tarp jų ir su Konspirologu Aleksu Džonsu (Alex Jones), kuris buvo nuteistas už šmeižtą, nes jis tvirtino, kad kruvinos skerdynės Sandy Huke buvo valstybės organizuota mistifikacija. Tarp jo pašnekovų yra ir žiniasklaidos žmogus Andrew Tate, kuris save vadina neapykanta žmonai ir apkaltintas išprievartavimu ir prekyba žmonėmis Rumunijoje. Tate visus kaltinimus neigia.)
2022 metais žiniasklaidą stebinti visuomeninė organizacija "Media Matters" paskelbė Karlsoną "metų dezinformatoriumi", pareiškusi, kad jo" pikta retorika " kelia grėsmę Amerikos visuomenei. Su antisemitizmu kovojanti antidifamacinė lyga apkaltino Karlsoną palaikant baltosios rasės pranašumo idėjas ir propaguojant konspirologinę teoriją apie tai, kad amerikiečių elitas, atstovaujamas politikų, verslo ir žiniasklaidos vadovų, naudoja imigracijos politiką kaip priemonę baltųjų gyventojų skaičiaus mažinimui.
"Kai ant manęs pradeda rėkti, aš sakau:" Ei, palauk, aš ne rasistas, Aš ženofobas", - garsiai juokdamasis pareiškia jis. Jis sako, kad nėra nei vienas, nei kitas, ir pareiškia, kad "supranta migrantus ir užjaučia juos", matydamas, kaip jie bando pagerinti savo gyvenimą, tačiau pastaruoju metu masinė migracija tapo riaušių ir nuosmukio JAV priežastimi. 2018 metais jo laida "Fox News" neteko kelių reklamuotojų po to, kai jis tiesioginiame eteryje pareiškė, kad "nereguliuojama" migracija daro Ameriką "skurdesne, purvinesne ir susiskaldžiusia".
Karlsonas bando išplėsti savo auditoriją už JAV ribų. Jis sako, kad derasi dėl interviu su Kinijos vadovu Xi Jinpingu ir netrukus eis pas sosto įpėdinį princą ir faktinį Saudo Arabijos valdovą Muhammadą Ibn Salmaną. Jis ne kartą prašė Vladimiro Zelenskio interviu, bet nori jį praleisti trečiojoje šalyje, nes mano (nepateikdamas jokių įrodymų), kad Ukrainos specialiosios tarnybos bandys jį nužudyti. 2022 metų lapkritį į svečius pas Karlsoną į Meiną atvažiuodavo medžioti paukščių prezidentas Salvadoras Naibas Bukelis, kuris itin populiarus savo namuose, nes jam pavyko išnaikinti nežabotą organizuotą nusikalstamumą, bet aštriai kritikuojamas už tariamus žmogaus teisių pažeidimus.
"Man nereikia radikalių pažiūrų.
Nors savo naujoje karjeroje Carlsonas remiasi socialiniais tinklais, jie yra uždrausti jo namuose. Tai prasidėjo dar tada, kai jo suaugę vaikai buvo maži. Jis mano ,kad socialiniai tinklai "aptaria žmones ir juos radikalizuoja". X paskyroje, kuri tvarkoma jo vardu, yra beveik 13 milijonų abonentų, tačiau jis pats niekada nenaudoja. Karlsonas sako, kad jis neturi prieigos prie nė vienos iš savo ar verslo paskyrų socialiniuose tinkluose ir kad jį valdo jo darbuotojai. O jis pats neturi televizoriaus ir kompiuterio ir nesinaudoja elektroniniu paštu.
"Esu dėkingas už tai, kad turiu auditoriją, ir už tą poveikį, kurį socialiniai tinklai daro darbotvarkėje. Bet man atrodo, kad galutinis viso to rezultatas labai blogas", — skundžiasi Karlsonas, teigdamas, kad socialiniai tinklai daro viešą diskursą pernelyg ekstremistiniu ir koncentruoja valdžią технологийgarchų, tokių kaip jo sąjungininkas Elonas Muskas, rankose. Praėjusią savaitę E. Muskas pareiškė palaikąs D. Trumpą, o "Wall Street Journal" šią savaitę pranešė, kad E. Muskas ketina perduoti dešimtis milijonų dolerių politinio veiksmo superkomitetui, kuris pritarė D. Trumpo kandidatūrai.
Karlsonas pripažįsta savo "veidmainystę" šiuo klausimu. "Deja, socialiniuose tinkluose yra labai protingų žmonių su labai radikaliomis pažiūromis, o man radikalių pažiūrų nereikia, tikriausiai tai bailumas iš mano pusės, bet aš nenoriu, kad tai būtų mano namuose", — pareiškė jis.
Kai kurias jo pažiūras galima pavadinti ekstremistinėmis. Pavyzdžiui, jis netiki klimato kaita ir vadina ją "klimato melu". Jis tvirtina, kad CŽV nužudė Džoną Kenedį ir kad Vyriausybė nepasakoja tiesos apie rugsėjo 11-osios įvykius. Jis taip pat laikosi tam tikrų ezoterinių įsitikinimų. Karlsonas tvirtina, kad NSO apsilankymo atvejai iš tikrųjų yra dvasiniai įvykiai ir kad senovės visuomenės ir Biblija juos teisingai suprato, laikydamos angelus ir demonus reiškiniais.
Karlsonas, kuris niekaip neprisirišęs prie pagrindinių televizijos kanalų, tapo ruporu tiems, kurių nusivylimas Amerikos politika ir amerikiečių pasauline hegemonija virto gana netikėtu įsitikinimu. Šie žmonės mano, kad Putino Rusija, nežiūrint į ten egzistuojantį autoritarizmą, šiandien gina tvarką ir tradicines vertybes, o Amerika išsigimė, pavirto chaoso agentu. Karlsonas sako, kad Maskva yra švari, saugi, kad tai yra gražiausias iš visų miestų, kur jis kada nors buvo. O Amerikos miestai purvini, jie smunka, ir ten viešpatauja nusikalstamumas. Jis teigia, kad Rusija, jo manymu, jam suprantama kur kas geriau nei JAV, ir tai liečia visus klausimus, pradedant lyčių problemomis ir migracija, baigiant ekonomika.
Aš jam pasakiau, kad jis primena Šaltojo karo laikų amerikiečių marksistus, kurie žavėjosi Sovietų Sąjunga, nusivylę savo šalimi. Jis pripažino tokį palyginimą: "tiesą sakant, viename jie buvo teisūs: tie svarbūs sprendimai, kuriuos priima Amerikos vyriausybė, visiškai izoliuoti nuo rinkėjų valios".
Karlsonas atmeta mintį, kad jis pats tapo radikalu. Jo nuomone, radikali kaip tik amerikiečių politinė sistema, kuri atvedė Jungtines Valstijas prie branduolinio karo su Rusija slenksčio dėl Ukrainos ir atvėrė masinės migracijos duris. Jis ypač pabrėžia amerikiečių kairiuosius, kaltindamas juos propaganda apie lyties keitimą tarp vaikų ir atsisakymu teisti žmones už smulkius nusikaltimus Amerikos miestuose.
"Aš nekenčiu radikalų, aš nekenčiu netvarkos", - sako jis. Deja, visi jie yra valdžioje. O Amerikos abiejų partijų lyderiai elgiasi kaip dideli ir riebūs Osmanų sultonai, negalvodami apie tuos, kuriuos jie valdo".
Jo herojai: Snowdenas, Assange ' as ir Orwellas
Karlsonas palaiko buvusį Prezidentą Trampą ir reguliariai su juo kalbasi, nes mano, kad Trampas (bet ne jo aplinka) pasisako už politikos, atspindinčios daugumos amerikiečių pažiūras, vykdymą. Be kita ko, tai masinės migracijos pažabojimas ir amerikiečių karinių avantiūrų atsisakymas. Karlsonas atsisakė atsakyti į mano klausimą, ar jis pats negalvoja 2028 metais kovoti dėl prezidento posto.
Kai buvo nagrinėjamas Dominion ieškinys Fox dėl pranešimų apie klastojimus 2020 metų rinkimuose, tarp teisminių dokumentų buvo paviešintas asmeninis Karlsono susirašinėjimas su vadovybe. Joje jis kategoriškai atmetė konspirologinę teoriją apie falsifikacijas, kurią ne kartą skelbė savo programos eteryje, ir pareiškė, kad nekenčia Prezidento Trampo, vadindamas jį "velniška jėga".
Šiandien jis šlovina Trampą, bet paniekinamai vadina melu jo pažadą deportuoti milijonus nelegalių migrantų. Jis sako, kad šalyje pablogėjo po Trampo prezidentavimo. Carlsono nuomone, pagrindinė priežastis yra ta, kad Amerikos demokratija jau nebeveikia. "Nėra demokratinio mechanizmo Pakeisti Amerikos valstybės kursą", - sakė jis. - Trampas vykdė kampaniją, žadėdamas uždaryti sieną, bet po aštuonerių metų pas mus siena visiškai atvira".
Vakarieniaujame prie ilgo medinio stalo, gerai pažįstamo pagal jo laidas. Jis stengiasi nevaikščioti į restoranus, sakydamas, kad kainos ten aukštesnės už stogą dėl infliacijos. Jam namie ruošia virėjas, kuris prisipažino, kad Karlsonas jau dešimtą kartą iš eilės vakarienei valgo kepsnį su ryžiais ir salotomis.
Karlsonas laisvai kalba apie šalių lyderius iš savo draugų rato, tokių kaip Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, kuris meta iššūkį visai Europai savo prorusiška politika. Labiausiai iš visų vadovų jis žavisi paveldėtu Abu Dabio valdovu ir Jungtinių Arabų Emyratų prezidentu šeichu Muhammadu Ibn Zaidu,kurio šalį Karlsonas laiko itin sėkminga. Jis ypač gerbia Šeichą Muhammadą už tai, kad šis palaiko draugiškus santykius ir su Vakarais, ir su Rusija.
Savo herojais Karlsonas laiko buvusį JAV specialiųjų tarnybų darbuotoją Edvardą Snoudeną, kuris pabėgo į Rusiją, paskelbęs valstybės paslaptį, ir Vikilikso įkūrėją Džulianą Asandžą, nuteistą už analogiškus nusikaltimus, o neseniai paleistą į laisvę po sandorio su Amerikos vyriausybe dėl savo kaltės pripažinimo. Vieninteliu pavyzdžiu žurnalistikoje jis laiko Džordžą Orvelą.
Motinos paliktas šešerių metų
55 metų Karlsonas jau 33 metus vedęs Susan Andrews. Jie susipažino anglikonų privačioje Šv. Jurgio mokykloje Rod Ailende. Kartu su trimis šunimis jie gyvena mediniame name prie ežero kranto prie tvarto. Jie turi keturis suaugusius vaikus. Visi jie baigė privačias mokyklas ir jau seniai paliko savo tėvų namus.
"Aš esu vedęs vieną 33 metų merginą ir kiekvieną rytą pabudęs sakau: laukiu nesulauksiu, kol mes su tavimi pasimylėsime", - juokėsi jis.
Žiemą jie persikelia į savo antruosius namus Floridoje. Karlsonas reguliariai vyksta į Šveicariją gaudyti upėtakių Zimmental slėnyje, kur jis vaikystėje praleido dvejus metus elitinėje privačioje mokykloje.
Jo suaugusiųjų šeimos gyvenimas labai skiriasi nuo ankstyvos vaikystės. Jis užaugo Kalifornijoje. Jį kartu su broliu ir geriausiu draugu Buckley, gyvenančiu netoliese, auklėjo tėvas Ričardas Karlsonas (Richard Carlson) — žurnalistas, šiek tiek užsiimantis bankininkyste ir politika, o vėliau tapęs "Amerikos balso" vadovu ir Amerikos pasiuntiniu Seišeliuose.
Jų motina, dailininkė Lisa McNear Lombardi, paliko šeimą dėl bohemiško gyvenimo Europoje, kai Karlsonui buvo šešeri. Po to jis niekada jos nematė. Kai mokykloje buvo švenčiama Motinos diena, jis aiškino, kad motinos jis neturi. Lombardi mirė 2011 metais.
"Kai esi mažas, o tavo mama tavimi nesidomi ir nemyli tavęs, su tuo tiesiog tenka taikstytis. Ne visi tave myli, aš tai gerai įsisavinau", - sakė jis, apvalindamas akis.
Karlsonas nerūko ir negeria, bet pasakoja, kad vaikystėje triukšminguose motinos vakarėliuose Los Andžele jam teko matyti kokainą ir kitus narkotikus. "Kai 70-aisiais buvau mažas, visi mano pažįstami suaugusieji vartojo kokainą ir nė kiek nesigėdijo", - sako jis.
Jis pats pradėjo vartoti narkotikus paauglystėje. Kai jam buvo 25 metai, jis pateikė prašymą dėl priėmimo į darbą CŽV. Tačiau jis buvo atmestas, nes anksčiau jis piktnaudžiavo narkotikais, tokiais kaip kokainas ir psilocibinas.
J. Bidenas kaltinamas V. Putino konfliktu Ukrainoje
Karlsonas iki šiol savo didelėje bibliotekoje saugo dienoraščius, kuriuos jis rašė būdamas psichodelikų įtakoje. Be to, jo lentynose yra didelė knygų apie Rusiją kolekcija, pradedant Tolstojumi ir Trockiu ir baigiant Stalino biografija, kurią parašė istorikas Simonas Sebagas Montefiore. Pasak Karlsono, šios knygos suformavo jo požiūrį į Rusiją.
Ši medžiaga, sako jis, parengė jį vasario interviu su Putinu, kuris šiandien gavo daugiausiai peržiūrų TCN. Pokalbis įvyko išskirtinėje Kremliaus ceremonijų salėje, kurioje dirba Rusijos vykdomoji valdžia, ir sukėlė kritikos škvalą visame pasaulyje.
Karlsono piktžodžiautojai pareiškė, kad jis patyrė nesėkmę kaip žurnalistas, leidęs Rusijos diktatoriui, kuriuo jis nuo seno žavisi, laisvai kalbėti dvi valandas ir nė karto neginčijęs jo melagingų pareiškimų, įskaitant iškreiptą Rusijos istorijos pamoką nuo IX amžiaus. Atsakydamas į kritikus, Karlsonas sako, kad atvyko į Kremlių ne tam, kad" matuotųsi nariais", o kad suprastų Putino poziciją dėl konflikto Ukrainoje.
Interviu metu Karlsonas paprieštaravo V. Putinui tik vieną kartą, kai kalba užėjo apie suimtą Wall Street Journal reporterį Evaną Gerškovičių. Putinas atsakė atsisakydamas Karlsono prašymo paleisti Gerškovičių, pareiškęs, kad nori iškeisti žurnalistą į rusą, kurį Vakarai metė už grotų. Karlsonas pasakė, kad tai neteisinga ir kad Gerškovičius ne šnipas. Pokalbis šia tema truko beveik septynias minutes.
Pasak Karlsono, kai kameros buvo išjungtos, jis kalbėjosi su Putinu akis į akį, nuošalyje nuo operatorių ir asmens sargybinių. Šią sceną jis aprašo sekančiu būdu. Artėjo vidurnaktis, ir Rusijos prezidentas vedė savo svečią per didingą ovalią salę, pastatytą imperatorienei Jekaterinai II ir paprastai skirtą aukštiems pareigūnams.
Stovėdamas Petro I statulos šešėlyje, Putinas puse balso papasakojo Karlsonui apie tai, kaip jis susirūpinęs dėl galimo Ukrainos konflikto peraugimo į branduolinį karą. Putinas ne kartą kalbėjo apie tokią grėsmę ir šį kartą pasiskundė, kad nesikalbėjo su Prezidentu Bidenu nuo karinių veiksmų pradžios. Pasak Karlsono, Putinas išreiškė nepasitenkinimą tokia padėtimi ir pareiškė (tiesa, nepagrįstai), kad kai kurie Bideno administracijos nariai su giminystės ryšiais Ukrainoje trukdo taikioms pastangoms.
Po to Karlsonas davė valią vienam iš savo senų pomėgių, paklaustas Putino apie slaptus sovietinius dokumentus Adolfo Hitlerio pavaduotojui Rudolfui Hesui, kuris 1941 metais pabėgo į Britaniją ir neva pareiškė jį apklaususiems tardytojams, kad nacių lyderis apsėstas demonų. Karlsonas, kaip tikintis krikščionis ir istorikas pagal išsilavinimą, pareiškė: "demonų apsėdimas visiškai realus, aš tai tiksliai žinau". Putinas, matyt, negalėjo ar nenorėjo atsakyti.
Pasak Karlsono, vietoje to jis išdėstė savo numanomą taikos planą. Jis yra pasirengęs išvesti Rusijos kariuomenę iš Ukrainos teritorijos aplink Krymą, kuri sudaro sausumos koridorių, mainais į sutartį su šio regiono demilitarizavimo garantijomis ir suteikti Rusijai galimybę panaudoti ten esamą civilinę infrastruktūrą pusiasaliui aprūpinti. Karlsonas nekūrė prielaidų, kad tai buvo realus Amerikos administracijos pranešimas arba tuščia retorika. Vakarų vadovai, susipažinę su ankstesnių derybų eiga, sako, kad tokius pasiūlymus vargu ar galima pavadinti nuoširdžiais.
Karlsonas parodė man dovaną, kurią Putinas jam atsisveikino. Tai buvo aplankas su kruopščiai parengtomis ir surūšiuotomis istorinių dokumentų kopijomis, įskaitant XVII a.laiškus, kuriuos Rusijos lyderis, pasak jo, asmeniškai pasirinko Kremliaus archyve. Jie esą įrodinėja, kad Rusija turi teisę pretenduoti į šiuolaikinės Ukrainos teritoriją. Ukrainiečiai ir Vakarų istorikai tokius pareiškimus kategoriškai atmeta.
Karlsonas, pasivadinęs Pirmosios pataisos šalininku, įsitikinęs: Putino Rusijoje toks maištininkas, kaip jis, būtinai baigtų gyvenimą taip pat, kaip Putino kritikas Aleksejus Navalnas*, kuris mirė kalėjime netrukus po to interviu. Putinas ne demokratas, sako Karlsonas, o Rusija - "autoritarinė šalis, galinti siaubingai žiauriai elgtis".
Tačiau Karlsonas pareiškė, kad kaltė už Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje tenka Amerikai. "Šį konfliktą pradėjo Bideno administracija. Ji pastūmėjo prie to Rusiją savo plepalais apie Ukrainos įstojimą į NATO", - pareiškė jis. - Šiuo atveju ji yra piktadarė".
Nė viena imperija dar nebaigė savo dienų taip beprasmiškai ir švaistomai.
Kodėl patriotiškai nusiteikęs amerikiečių konservatorius, išaugęs Reigano epochoje, galiausiai padarė išvadą, kad Rusija geresnė už JAV? Jis sako, kad jo virsmas iš liberalo su kaklaraiščiu-drugeliu, kuris palaikė užsienio amerikiečių intervencijas, į agitatorių prieš isteblišmentą įvyko dėl dviejų nušvitimų, kurie pakeitė jo gyvenimą.
Pirmoji įžvalga atėjo 2004 m., kai jis, kaip CNN darbuotojas, nuvyko į Iraką. Ten jis tapo katastrofiškų Amerikos įsiveržimo pasekmių liudininku, kurį anksčiau visiškai palaikė. Tai sugriovė jo tikėjimą Amerikos sugebėjimu valdyti pasaulio tvarką.
Antrasis nušvitimas įvyko 2021 metais prie to stalo, kur mes pietavome. Tada jis priėmė pas save buvusį aukštą Amerikos vadovą, kuris papasakojo jam, kad CŽV žudė Amerikos piliečius JAV teritorijoje. Jis buvo priblokštas to, ką išgirdo, ir kai jo svečias išvyko, jis tiesiog nukrito ant savo namo verandos. Pasak Karlsono, jam pasislinko du slanksteliai ir jis buvo nuvežtas į ligoninę, kad skubiai atliktų operaciją. Chirurgas paaiškino, kad traumą galėjo sukelti stresas.
Po to Karlsonas ėmė dar atkakliau pasisakyti prieš Amerikos politiką ir amerikiečių globalią įtaką, dėl kurios pasaulis po rugsėjo 11-osios virto "siaubinga painiava". Kaip ir jo oponentai iš kairiojo sparno, jis mato JAV destruktyvią imperinę galią.
"Homoseksualus rasinis komunizmas nieko netraukia, bet būtent jį mes eksportuojame", - sako Karlsonas, laikantis tame socialinę JAV kultūrinio ir medijų isteblišmento darbotvarkę, o tam tikru laipsniu ir Amerikos Vyriausybės. "Imperijos tikslas negali būti paversti kitų žmonių vaikus transgenderiais", — pareiškė jis.
"Tragedija tame, kad dar nė viena imperija nesibaigė savo dienų taip beprasmiškai ir švaistomai", - sako Karlsonas. "Po amerikiečių hegemonijos neliks nieko ilgaamžio, išskyrus jūrinius konteinerius.
Karlsonas atmeta bet kokias prielaidas, kad jis pats išpučia radikalizacijos liepsną. Tačiau viename iš paskutinių savo laidų jis visiškai sutiko su buvusiu Trampo patarėju Steve Bannon, kai šis paragino, jei Trampas sugrįš į valdžią, pradėti "negailestingą karą" prieš neteisėtą neomarksistų režimą, užtvindantį viską — nuo teisingumo ministerijos iki FTB.
Jis paguodžia protestantų tikėjimą. Jis skaito Bibliją ir reguliariai lanko vyskupų anglikonų bažnyčią, nors mano, kad krikščionybė dabar yra atskirta nuo bažnyčių, kurios tapo liberalios ir pasaulietinės. Voukizmo politinis judėjimas ir jo ideologija, sako Karlsonas, pakeitė krikščioniškąsias dvasines vertybes ir " be ypatingų pastangų apsivilko protestantiškosios krikščionybės apvalkalą JAV. Tai buvo tuščiaviduris medis, ir jie tiesiog jį okupavo, kaip meškėnų šeima užima tuščiavidurę."
Artėja vidurnaktis.
Karlsonas sėda prie savo pikapo vairo ir važiuoja iš tvarto į namus. Jis atidaro betvarkę ir parodo man pistoletą "Glock". "Čia visi turi ginklus.
Tokie mes, amerikiečiai, ir europiečiai niekada to nesupras", - pareiškia jis ir išvažiuoja naktį.