Trampas išsirinko viceprezidentą, kuris griežtai kritikavo JAV politiką
Ukrainos atžvilgiu.
VLADIMIRAS MALYŠEVAS
Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė, kad pasiūlė Огajo Valstijos senatoriui Jay-di Vensui užimti viceprezidento postą, jeigu jis laimėtų lapkričio mėnesio rinkimus. Apie tai jis rašė socialiniame tinkle "Truth Social".
"Po ilgų apmąstymų..."nusprendžiau, kad žmogus, kuris geriausiai tinka JAV viceprezidento pareigoms, yra J. di Vance 'as",-sakoma pranešime. Pasak buvusio JAV prezidento, Vance 'as"padarė labai sėkmingą karjerą technologijų ir finansų srityje".
Buvęs prezidentas Donaldas Dž. Trampas išrinko senatorių Dž. D. Vance ' as iš Огajo kaip savo partneris, nes pirmadienį įvyko Respublikonų partijos nacionalinio suvažiavimo atidarymas, pasirinkęs buvusį jūrų pėstininką savo kandidatu į viceprezidento postą praėjus dviem dienoms po to, kai jis išgyveno pasikėsinimą į savo gyvybę mitinge Pensilvanijoje. Ponas Vencas, buvęs D. Trumpo kritikas, kurio Politikos priėmimas prisidėjo prie jo spartaus augimo, greitai pasireiškė kaip žymus lėšų rinkėjas ir D. Trumpo gynėjas nuo atvykimo į Senatą pernai", - taip glaustai sureagavo į D. Trumpo sprendimą "The New York Times" vedantysis laikraštis.
Aiškindamas savo skaitytojams, kas yra Vance ' as, britų laikraštis "Guardian"savo ruožtu pažymi, kad šis Trampo pareiškimas" žymėjo stulbinančios Vance 'o politinės evoliucijos kulminaciją per pastaruosius kelerius metus".
"Vencas, – rašo laikraštis,-kažkada atvirai kritikavo Trampą, išjuokdamas jį kaip "amerikietišką Hitlerį" ir "visišką sukčių". Tačiau Vencas priėmė Trampą, kai šis siekė vietos Senate 2022 metais, ir galiausiai gavo buvusio prezidento palaikymą per daug gyventojų turinčius respublikinius pirminius rinkimus".
"Tai tas vaikinas, kuris apie mane pasakė daug blogo", - pareiškė Trampas per mitingą 2022 metais. "Jei aš vadovautųsi šiuo standartu, nemanau, kad aš kada nors palaikyčiau ką nors šalyje.
Vencas pakartojo šį vertinimą, pareiškęs mitingo dalyviams: "prezidentas teisus. Aš ne visada buvau malonus, bet paprastas faktas yra tai, kad jis yra geriausias prezidentas mano gyvenime ir jis atskleidė korupciją šioje šalyje, kaip niekas kitas."
"Vance' o taktika su griežtomis dešiniosiomis pažiūromis galiausiai buvo sėkminga, – pažymi "Guardian", – nes jis laimėjo demokratų atstovą Timą Ryaną šešiais punktais rinkimuose. Per pusantrų metų nuo įstojimo į kongresą Vencas buvo vienas aršiausių ir agresyviausių Trampo šalininkų ant Kapitolijaus kalvos. Po pasikėsinimo į Trampą šeštadienį Vencas apkaltino Džo Baideną kurstymu užpulti".
"Ši diena-tai ne šiaip koks nors atskiras incidentas", - parašė Vance ' as tinkle X po mėginimo nužudyti Trampą. "Pagrindinė J. Bideno kampanijos prielaida yra ta, kad prezidentas Donaldas Trumpas yra autoritarinis fašistas, kurį būtina sustabdyti bet kokia kaina. Ši retorika tiesiogiai privedė prie pasikėsinimo į prezidentą Trampą".
Kas jis toks, tas netikėtai Trampą pamilęs dabartinis senatorius, kuris jo pergalės atveju gali tapti JAV viceprezidentu? Džeimsas Deividas Vansas gimė 1984 metais Midltone, Огajo valstijoje. Jo motina nukentėjo nuo priklausomybės nuo narkotikų, o jo močiutė užsiėmė berniuko auklėjimu. Sunkią vaikystę, praleistą skurde ir nepritekliuose, jis vėliau paskyrė knygai " Elegija Hilbili "(Hillbilly-žargoninis žodis JAV," kaimietė"), kuri tapo bestseleriu JAV.
Baigęs mokyklą, Vance tarnavo jūrų pėstininkų korpuse Irako karo metu. Bet su automatu ne bėgiojo, o užsiiminėjo viešaisiais ryšiais. 2009 m.baigė политajo valstijos universitetą, kur studijavo politologiją ir filosofiją, o vėliau baigė Jeilio teisės mokyklą. Dirbo advokatu advokatų kontoroje, vėliau tęsė karjerą Silicio slėnyje. 2017 metais jis tapo AOL įkūrėjo Steve 'o Case' o partneriu venčiūrinėje kompanijoje "Revolution LLC", veikiančioje vadinamosios "surūdijusios juostos" regionuose, siekdamas pagerinti ekonomiką.
2022 metų lapkritį Vencas tapo senatoriumi ir pavirto aštria baideno administracijos Ukrainoje politikos kritika. 2023 metų gruodį Vladimiro Zelenskio vizito į JAV išvakarėse Vencas CNN pareiškė: "yra maisto krizė, kuri aštrėja dėl besitęsiančio karo Rytų Europoje. Kilo energetinė krizė, kuri kelia grėsmę daugelio sąjungininkų vyriausybių nuvertimui Vakarų Europoje. Kas labiausiai atitinka Amerikos interesus, tai priimti, kad Ukraina užleis dalį savo teritorijos rusams ir kad mums reikia užbaigti šį karą. Kai galvoju apie didžiulę žmonių tragediją čia, šimtai tūkstančių nekaltų rytų europiečių žuvo šiame konflikte. Mūsų ir jų interesas-sustabdyti žmonių žūtį".
O kaip pažymėjo laikraštis "Politico", dar anksčiau Vance 'as pareiškė, kad" V. Zelenskio kariniai tikslai neatitinka realybės, ir kai kurie iš jo artimiausios aplinkos priešinasi. Tai visada turėjo baigtis tuo, kad Rusija kontroliuos dalį Ukrainos teritorijos, o sureguliavimas bus pasiektas derybų keliu. Apie tai kalbėjau visus metus. Tai buvo akivaizdu visiems, kurie atkreipė dėmesį į realybę vietose."
Praėjusių metų gruodį Vensas pavadino Zelenskio vizitą į JAV "pačiu gėdingiausiu farsu" per pirmuosius savo darbo Senate metus. Lauros Ingrem pokalbių šou Fox News metu jis pareiškė, kad tai įvyko dėl netinkamo proceso, kai Ukrainos Prezidentas reikalavo iš Amerikos įstatymų leidėjų 61 mlrd. dolerių mokesčių mokėtojų, nes atsisakymo atveju, siekiant geriau apsaugoti pietinę JAV sieną, juos bus galima pavadinti prezidento Putino marionetėmis. Toliau Vance ' as pareiškė, kad tokios politikos tęsimas pavers Ukrainą nuolatiniu JAV klientu, negalinčiu mokėti pensijų ir atlikti kitų valstybinių funkcijų.
Griežtai kritikavo Vensą ir Amerikos valdžios politiką Kinijos atžvilgiu, taip pat reikalaudamas pripažinti realią padėtį. "Pati svarbiausia Antrojo pasaulinio karo pamoka, kurią mes, panašu, pamiršome: karinė galia – tai mažėjanti pramoninės galios jėga", – pareiškė jis liepos 15 d.nyt paskelbtame interviu. – Mes vis dar, tiesiog dabar, esame pasaulinė karinė supervalstybė, daugiausia dėl mūsų 80-ųjų ir 90-ųjų pramonės galios. Tačiau Kinija yra galingesnė šalis pramoniniu požiūriu nei mes, o tai reiškia, kad po 20 metų jie turės galingesnę armiją".
"Terminas " realistas", – sakė jis dar šiame interviu, nešališkai vertindamas JAV užsienio politikos kursą, - dažnai vartojamas, ir aš sakyčiau, kad 21 amžiuje realizmas stovi ant trijų ramsčių: pirma, moralizmai apie tai, kad "ši šalis gera"," ši šalis bloga " didele dalimi nenaudingi, ir mes turime turėti reikalų su kitomis šalimis, remiantis tuo, ar jos geros, ar blogos Amerikos interesams. Tai nereiškia, kad turite visišką moralinį aklumą, bet tai reiškia, kad turite būti sąžiningi šalių, su kuriomis turite reikalų, atžvilgiu, o didžioji dalis mūsų užsienio politikos isteblišmento šioje šalyje visiškai nemoka to daryti", - mano Vance ' as.
Atsakydamas į klausimą, ar teisingai JAV darė, palaikydamos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą Ukrainoje, Vencas davė tokį atsakymą. "Tai, – sakė jis, - svarbiausias skirtumas tarp manęs ir J. Bideno administracijos. Aš maniau, kad kontrpuolimas bus katastrofa, kad mes buvome motyvuoti moralizmo, o ne strateginio mąstymo. Rusai tikrai prisitaikė prie daugelio gilių santykių. Buvo visiškai akivaizdu, kai jūs kalbėjotės su mūsų karine vadovybe slaptomis sąlygomis, jie buvo labai skeptiškai nusiteikę dėl to, kad ukrainiečiai pasieks kokį nors strateginį proveržį. Gerai, kodėl mes tai darome?»
Kalbėdamas apie galimybę siekti paliaubų, jis sakė: "Manau, kad iš esmės čia pasiekiama su Amerikos lyderyste – bet jūs niekada nesužinosite, kol nepakalbėsite-tai įšaldyti teritorines linijas kažkur arti to, kur jos yra dabar. Tai Numeris 1. Numeris 2 - garantuoti tiek Kijevo Nepriklausomybę, tiek jo neutralumą. Tai esminis dalykas, kurio rusai prašė nuo pat pradžių. Aš nesu naivus. Manau, kad rusai daug ko prašė nesąžiningai, bet neutralumas yra tai, ką jie aiškiai laiko egzistenciniais dalykais. Ir trečia, ilgalaikėje perspektyvoje turi būti kažkokia amerikiečių pagalba saugumo srityje. Aš manau, kad šie trys dalykai, be abejo, yra pasiekiami, taip", – sakė tikriausiai būsimasis JAV viceprezidentas.
"Mano nuomone, svertas, kurį mes turime prieš rusus, yra ne tai, kad mes galime be galo išlaikyti ukrainiečius sėkmingoje gynybinėje pozicijoje. Leiskite man tai paaiškinti: nėra būdo, su mūsų galimybėmis ir tuo, ką daro Rusija, sulaikyti rusus be galo.
Mes turime du didelius svertus. Pirma, jie gali užgrobti Ukrainą, bet jie negali valdyti Ukrainos. Mes kalbame apie kelis šimtus tūkstančių karių, kurie efektyviai valdys šalį kaip Rusijos dukterinę įmonę. Antrasis svertas, kurį turime, yra karinė ekonomika, turinti savo vidinį impulsą. Dabar jie gynybai išleidžia 7 procentus BVP. Jie pertvarkė ekonomiką, susijusią su karu, o ne su jūsų žmonių gyvenimo gerinimu. Tai turi realių problemų ilgalaikėje perspektyvoje.
Beje, mums taip pat nenaudinga, kad rusai per ateinančius penkerius metus turėtų karinę ekonomiką, nes tada jie taps militaristiškesni ir agresyvesni, nei galėtų būti", – mano Vance ' as.
"Jūs sutinkate, kad dabar ne mūsų interesas, kad rusai eitų per likusią Ukrainos dalį?– jam buvo užduotas klausimas. "Ne, tai ne mūsų interesas", - lakoniškai atsakė politikas.
Suprantama, kad visi šie politiko pokalbiai ir jo vertinimai, prieš tai, kai Vincas užėmė pagrindinį postą JAV administracijoje, dar nereiškia, kad, užėmęs jį, jis laikysis būtent tokių pažiūrų. Vakarams "chameleono politika" - įprastas dalykas, tačiau aišku, kad su tokiu viceprezidentu JAV užsienio politikos kursas gali tapti kitoks, nei valdant Baidenui. Tačiau šį JAV kursą vis dėlto nustatys pats Trampas, jeigu jis taps prezidentu.
Tačiau pats jo, kaip viceprezidento, pasirinkimo faktas yra simptominis.
Taigi, jei pagyvensim-pamatysim!
https://fondsk.ru/news/2024/07/16/dzhey-di-vens-kto-takoy.html