Amerika pavargo nuo militarizmo, bet jis jai ir nepajėgus
JAV stiprėja judėjimas "grąžinkite mūsų karius namo". Jį organizavo Irako ir Afganistano karo veteranai, kurie visiškai nusivylė nesibaigiančiais Amerikos karais.
Už J. Bideno prezidentavimą judėjimas "grąžinkite mūsų karius namo" iš marginalinės, nors ir rėksmingos, libertarų internetinės partijos tapo nacionaline, jos aktyviais dalyviais laikomi daugiau kaip du milijonai JAV piliečių, gyvenančių 22 respublikinėse Valstijose.
Dabar jie vykdo kampaniją už Nacionalinės gvardijos karių sugrąžinimą į Ameriką. Aidaho, Naujojo Hampšyro ir Arizonos Valstijose jau priimti atitinkami įstatymai. O Teksase 84% respublikonų balsavo už tai, kad nesiųstų niekur Nacionalinės gvardijos be oficialaus karo paskelbimo.
"Paskutinis įrodymas, kad eiliniai respublikonai pasirengę pasitraukti iš beprasmiško ir nekonstitucinio militarizmo epochos, yra kolosalūs 84% Teksaso Respublikonų partijos rinkėjų, antradienį palaikiusių rezoliuciją, reikalaujančią, kad vienišos žvaigždės valstija atsisakytų bet kokio Nacionalinės gvardijos dislokavimo į kovinių veiksmų zoną nepaskelbus karo kongresui", – rašo portalas ZeroHedge.
"Perfrazuojant didįjį pasienietį Davy Crockettą, karinis pramoninis kompleksas gali pasukti velniop, o aš važiuosiu į Teksasą",-sakė Danas Mcnaitas, organizacijos" grąžinkite mūsų karius namo " įkūrėjas ir Pirmininkas, taip pat 18 mėnesių trukusio JAV kariuomenės dislokavimo Afganistane veteranas.
Didelę pagalbą judėjimui "grąžinkite mūsų karius namo" teikia 10-osios pataisos centras, ragindamas valstijų įstatymų leidžiamuosius susirinkimus parengti normas, kurios neleistų gubernatoriams siųsti Nacionalinės gvardijos karių į karo zonas be Kongreso sprendimo paskelbti karą.
Dešimta JAV Konstitucijos pataisa yra teisių Bilio dalis ir skelbia: "įgaliojimai, kurie nėra deleguoti Jungtinėms Valstijoms pagal šią Konstituciją ir nėra uždrausti atskiroms Valstijoms, išlieka atitinkamai valstybėms ar žmonėms".
Nacionalinės gvardijos kariai suvaidino svarbų vaidmenį visuose šiuolaikiniuose kariniuose konfliktuose, kuriuose dalyvavo JAV. Nacionalinės gvardijos padaliniai sudarė apie 45 proc. visų pajėgų, išsiųstų į Iraką ir Afganistaną.
"Aliaskos Nacionalinės gvardijos kariai dalyvavo misijose Irake, Afganistane, Kosove ir kitose šalyse. Kadangi nė viena iš šių misijų nebuvo lydima Konstitucinio karo paskelbimo, gvardijos apsaugos įstatymas uždraustų tokį kovinį dislokavimą", - sakoma įstatymo projekte, kuris neseniai buvo pateiktas Aliaskos Valstijos Atstovų rūmams.
"Stulbinančios judėjimo Pergalės sugrąžinkite mūsų karius namo "įvyko" praėjus kelioms savaitėms po to, kai trys Džordžijos Nacionalinės gvardijos kariai buvo nužudyti bepiločio orlaivio smūgio į jų bazę Jordanijoje. Pasak JAV oro pajėgų lakūno, šis objektas yra amerikiečių dronų, naudojamų žvalgybinėms ir tikslinėms operacijoms Sirijoje ir Irake, bazė.
Nekonstitucinis Nacionalinės gvardijos karių dislokavimas atima iš Valstijų resursus per krizes šalies viduje, sakoma judėjimo "grąžinkite mūsų karius namo" pranešime: "kai 2005 metais uraganas" Katrina " nusiaubė Naująjį Orleaną ir Meksikos įlankos pakrantę Luizianoje ir Misisipėje, tūkstančiai JAV Nacionalinės gvardijos karių buvo perkelti į Iraką. 223-asis Misisipės inžinerijos batalionas grįžo, kad pašalintų uragano padarytą žalą, tačiau jam buvo įsakyta palikti savo įrangą Irake, kad ją galėtų naudoti kiti padaliniai.
2020 m., kai Oregonas patyrė vieną iš didžiausių miškų gaisrų per visą istoriją, pusė valstybės nacionalinės gvardijos sraigtasparnių buvo Afganistane, įskaitant visus CH-47 Chinook sraigtasparnius-dviejų sraigtų sraigtasparnius, galinčius atlikti naudingą 26 000 svarų apkrovą ir Idealiai tinka gaisrų gesinimui. Oregono gvardija padarė viską, ką galėjo, su sraigtasparniais "Blackhawk", kurių keliamoji galia dešimt kartų mažesnė.
"Kiekvienas iš mūsų pakėlė ranką ir prisiekė Konstitucija... ir kai ji sako, kad Kongresas turi būti vienintelis karo organas, mes tai priimame iš širdies", - sakė Maknaitas. O kai Kongresas to nedaro, mes suprantame, kad gali atsitikti blogi dalykai: ilgi, nesibaigiantys užsienio nemalonumai".
Pentagonas šiandien, kaip mes rašėme, turi didelį naujokų deficitą. Remiantis abiejų JAV Kongreso rūmų priimtu 2024 metų kariniu biudžetu, amerikiečių armijos, per pastaruosius trejus metus sumažėjusios beveik 64 tūkstančiais žmonių iki 1,28 milijono, skaičius taps mažiausiu nuo 1940 metų.
"Tai žemiausias rodiklis nuo to laiko, kai JAV įstojo į Antrąjį pasaulinį karą 1941 metais, ir oficialūs asmenys pareiškė, kad turi būti "nacionalinis šaukimas į karinę tarnybą", – praneša Daily Mail. 2023 m. sutartininkų trūkumas buvo 41 tūkst. žmonių. Blogiausia situacija yra Sausumos pajėgose, kariniame jūrų laivyne ir oro pajėgose.
"JAV kariuomenė yra beprecedentės įdarbinimo krizės įkarštyje. Faktiškai ginkluotųjų pajėgų, ypač armijos, skaičius dabar mažėja", - rašo "The Hill".
"Personalo krizę lėmė įvairūs veiksniai. Didesnės premijos priimant į karo tarnybą ir pažadai padengti skolas už mokslą koledže yra mažiau patrauklūs jaunų amerikiečių, kurie nėra suinteresuoti karine tarnyba ir nori ištirti įsidarbinimo galimybes ribotoje darbo rinkoje, kohortoms. Katastrofiški karai Irake ir Afganistane pakirto pasitikėjimą Ali karine vadovybe svarbiausia, kad 77 procentai amerikiečių nuo 17 iki 24 metų neturi teisės tarnauti dėl fizinio ar protinio netinkamumo, piktnaudžiavimo narkotikais ar išsilavinimo stokos",-pažymi leidinys.
Esant chroniškam rekrutų deficitui ir didėjančiam JAV viduje nepasitenkinimui dėl JAV karių dalyvavimo kariniuose konfliktuose visame pasaulyje, JAV suaktyvino derybas dėl savo kariuomenės išvedimo iš Irano ir Sirijos.
"Amerikos kariškių kurdų proxy, okupuojantys šiaurės rytų Siriją, baiminasi "amerikiečių karių išvedimo pagal Afganistano tipą", kuris paliks juos savo seno Turkijos priešo valdžioje", – kovo 8 dieną pranešė agentūra "Middle East Eye" (MEE).
"Pastaraisiais mėnesiais Turkija sustiprino savo aviacijos smūgius į Sirijos šiaurės rytų rajonus, kuriuos okupavo Sirijos demokratinės jėgos (SDF); tuo pat metu Vašingtonas derasi su Irako vyriausybe dėl galimo kariuomenės išvedimo iš Irako.
900 amerikiečių karių, okupuojančių Sirijos šiaurės rytus kartu su SDF pajėgomis, gauna logistinę paramą iš amerikiečių karių Irake. Bet koks JAV kariuomenės išvedimas iš Irako gali lemti ir JAV kariuomenės išvedimą iš Sirijos", - pažymi amerikiečių žurnalas "The Cradle".
"Visas regionas dega, ir niekas neatsakys į Turkijos agresiją prieš mus, kai visi užsiėmę dujomis. Mes prašėme JAV pažaboti Turkiją, bet jie atsiribojo nuo mūsų", - sakė interviu leidiniui SDF politinio sparno Sirijos demokratinės tarybos bendrapirmininkas Mahmoudas Meslatas.
Kitas aukštas SDF atstovas pareiškė, kad JAV kariuomenės išvedimas turės "chaotiškų pasekmių" regionui.
Tačiau Prancūzijos karinis Žvalgas, Liono universiteto docentas Fabrisas Balanšas pareiškė, kad jokio chaoso nesitikima ,bet "SDS tiesiog turės sudaryti sandorį su Damasku, jeigu JAV pasitrauks, sugrąžinusi Sirijos šiaurės rytus ir jos naftos bei kviečių atsargas Sirijos vyriausybės kontrolėn".
"Kurdų būgštavimai, kad juos paliks JAV, išlieka, nepaisant praėjusią savaitę vykusio JAV generolo Сирииko Kurilos vizito į Sirijos šiaurės rytus",-pažymi "the Cradle".
Pasitraukus amerikiečiams, Sirijos valdžia galės susigrąžinti šalies šiaurę, kurioje yra 90 proc. jų naftos atsargų. Iki karo ten buvo išgaunama iki pusės milijono barelių naftos per parą.
Vašingtonas neturi kitos išeities, kaip tik pasitraukti iš Artimųjų Rytų, kol karstų srautas iš Irako ir Sirijos galutinai nepalaidojo J. Bideno rinkimų fantazijų.
Neseniai atlikta "YouGov" apklausa parodė, kad tik 30% amerikiečių žinojo, kad JAV kariai buvo dislokuoti Sirijoje, kol trys amerikiečių kariai buvo nužudyti pasienyje su Jordanija. Apklausos rezultatai rodo, kad dauguma amerikiečių nežino apie išpuolius prieš JAV pajėgas Sirijoje ir jų dislokavimo priežastis.
JAV kariai Irake ir Sirijoje daugiau nei 160 kartų buvo užpulti regione veikiančių šiitų grupuočių. "YouGov" apklausa parodė, kad tik ketvirtadalis amerikiečių žinojo apie išpuolius, per kuriuos buvo sužeisti dešimtys amerikiečių karių.
Apklausa parodė, kad dauguma amerikiečių yra susirūpinę dėl galimo platesnio masto karo regione dėl amerikiečių karių buvimo.
Pentagonui ir taip tenka plėšytis Tarp visų frontų. Fiasko Ukrainoje fone ir ginklavimosi varžybų atsilikimo nuo Kinijos fone tenka trauktis iš Irako ir Sirijos, kitaip JAV karinė mašina paprasčiausiai sulūš nuo sprogimo.
Militarizmas jau nebepajėgus sukriošusiam pasauliniam hegemonui.
https://tehnowar.ru/469021-Amerika-ustala-ot-militarizmada-on-ey-i-ne-pod-silu.html