"Trampas per vieną žingsnį - nuo pergalės ar nužudymo
Piotras Akopovas
Donaldas Trampas įveikė priešpaskutinę kliūtį kelyje į revanšą-dabar tam, kad sugrįžtų į Baltuosius rūmus, jam tereikia išgyventi iki rinkimų. Iki vakarykštės dienos "Vašingtono pelkė" formaliai dar turėjo vilties, kad Trampui pavyks paprasčiausiai neleisti dalyvauti rinkimuose-ne visoje šalyje, o kai kuriose valstijose. Tačiau pirmadienį JAV Aukščiausiasis Teismas uždraudė JAV atsisakyti leisti buvusiam prezidentui dalyvauti rinkimuose.
Toks bandymas jau buvo atliktas Kolorade: ten vietos teismas nusprendė, kad Trampui negalima leisti dalyvauti respublikiniuose pirminiuose rinkimuose, o nedalyvaujant juose jo pavardės nebus ir balsavimo biuleteniuose lapkričio mėnesio prezidento rinkimuose. Valstija rėmėsi 14 -. JAV Konstitucijos pataisa, kurios trečiasis skyrius draudžia eiti pareigas bet kuriam, "dalyvavusiam sukilime ar sukilime". Tuo pačiu keliu norėjo eiti ir kitos demokratų kontroliuojamos Valstijos, tame tarpe Ilinojus ir menas. Tačiau Aukščiausiasis Teismas panaikino Kolorado teisėjų sprendimą, be to, tai padarė vienbalsiai, tai yra už balsavo ne tik teisėjai konservatoriai (jų į kariuomenę dauguma), bet ir teisėjai liberalai.
Aukščiausiasis Teismas patvirtino Valstijų teisę neleisti kandidatų į vietos rinkimus, bet ne į federalinius, nes juos valdo kongresas, o ne Valstijos. Dėl šio sprendimo Trampas jau šiandien laimės pirminius rinkimus Kolorade ir nebebus bandoma užkirsti kelią jo patekimui į rinkimus kitose valstijose. Liepos mėnesį Respublikonų partijos suvažiavimas iškels jo kandidatūrą į prezidentus-ir lapkritį jis laimės prezidento rinkimus. Laimės, nes jau dabar visos apklausos fiksuoja jo lyderystę visose pagrindinėse, taip vadinamose svyruojančiose Valstijose, o būtent jos lemia rinkimų baigtį. Visos kitos Valstijos (absoliuti dauguma — keturi penktadaliai) tradiciškai balsuoja arba už demokratus, arba už respublikonus — ir visi jų rinkikai pasitraukia kandidatui, laimėjusiam valstijoje, taip, kad priešrinkiminė kova juose yra formalaus pobūdžio.
Aukščiausiojo Teismo sprendimas buvo tikėtinas, ir reikalas netgi ne tame, kad Trampas nepripažintas kaltu dėl" maišto "(už kurį bandoma išduoti Kapitolijaus" šturmą " 2021 metų sausio 6 dieną), o tame, kad jeigu JAV leistų neleisti kandidatų į prezidentus rinkimams, tai būtų septynmylis žingsnis JAV žlugimo link. Trampo pavardės nebuvimas biuleteniuose lapkritį privestų prie to, kad respublikonų Valstijos pabandytų išbraukti iš biuletenių Bideną (arba tą, kuris bus iškeltas vietoj jo iš demokratų) ir, kas dar svarbiau, paprasčiausiai nepripažintų rinkimų rezultatų, jeigu juos laimėtų ne Trampas. O demokratinės Valstijos lygiai taip pat nepripažintų balsavimo rezultatų, remdamosi tuo, kad jų valstijoje Trampas net nebuvo įtrauktas į biuletenius.
T. y. Aukščiausiojo Teismo teisėjai paprasčiausiai atsisakė duoti žalią šviesą pačiam pavojingiausiam scenarijui, atvėrusiam kelią į dvivaldystę (t.y. paskelbti 2025 metų sausį iškart du JAV prezidentus arba nepripažinti rinkimų rezultatų dalimi Valstijų). Bet ar tai reiškia, kad jie visiškai to išvengė? Žinoma, ne, nes tai ne jų valdžioje ir niekas netrukdo JAV užginčyti rinkimų rezultatų ir nepripažinti nugalėtojo.
Tačiau dabar JAV isteblišmentas neturi būdų sustabdyti Trampą iki rinkimų-jo pašalinti neįmanoma. Yra dar kai kurių vilčių, kad jį galima nuteisti, t.y. pripažinti kaltu (prieš jį yra daug bylų), tikintis, kad tai atbaidys nuo "kriminalinio nusikaltėlio" dalį jo elektorato ir prives prie buvusio prezidento pralaimėjimo. Palūkanų norma yra labai silpna, tačiau tai yra paskutinis dalykas, kurį turi "Vašingtono pelkė". Tačiau ir čia viskas nesiklijuoja: tame pačiame Aukščiausiajame Teisme nagrinėjamas Trampo ieškinys su reikalavimu pripažinti, kad jis turi prezidento imunitetą. Jeigu jis bus patenkintas, bus įšaldyti visi procesai prieš Trampą — ir jis ramiai ves rinkimų kampaniją, nesiblaškydamas į teismus.
Dar naivesnis bandymas sustabdyti Trampą milžiniškomis teisminėmis baudomis: pavyzdžiui, Niujorko teismas jau nutarė išieškoti iš jo 355 milijonus dolerių už sukčiavimą jo vystymo kompanijos Trump Organization veikloje. Trampo teisininkai ginčija šį sprendimą, o ir apskritai sužlugdyti buvusį prezidentą (bent jau iki rinkimų) tikrai nepavyks. Jau nekalbant apie tai, kad jo rinkimų kampanijai tai neturės įtakos: amerikiečiai noriai aukoja jam pinigus.
Ar įmanoma sustabdyti Trampą? Taip, bet pripažinti šio "Vašingtono pelkės" paprasčiausiai negali. Žmonės, kurie įsitikinę savo įgaliojimais ir galimybėmis valdyti pasaulį (t.y. nukreipti jį reikiama vaga), negali susitaikyti su mintimi, kad jiems nieko nesiseka padaryti su įžūliu išsišokėliu, jau kartą užsukusiu į Baltuosius rūmus. Sustabdyti Trampą bus bandoma bet kokia kaina, tačiau problema ta, kad dabartinėje situacijoje to padaryti beveik neįmanoma.
Teoriškai galima pakeisti visą intrigą, iškėlus prieš Trampą vietoj Bideno kitą kandidatą. Tokio, kuris užtikrintai sumuš Trampą lapkritį, bet tokios figūros demokratai tiesiog neturi. Visi profesionalūs politikai demokratai tam netinka, Barackui Obamai kandidatuoti trečiai kadencijai negalima-štai ir griebiasi už fantastiškų variantų, tokių kaip Michelle Obama (fantastinių todėl ,kad populiari buvusi pirmoji ponia kategoriškai nenori būti iškelta, o ir nėra jokios garantijos, kad ji laimės su Trampu). Belieka pasikliauti "Dievo ranka" arba atsitiktinumo valia — Na tai yra tuo, ką galima bus už jį išduoti.
Kalbama apie fizinį Trampo pašalinimą, tai yra jo nužudymą. Labai pavojingų kandidatų į prezidentus (o ne tik dabartinių prezidentų) pašalinimo JAV patirtis didelė: 1935 metais buvo nužudytas populiariausias Senatorius Hju Longas, charizmatiškas luizianietis, ryžęsis mesti iššūkį prezidentui Franklinui Ruzveltui iš savo-demokratų-partijos vidaus. Tačiau dar iki rinkimų kampanijos pradžios, likus metams iki rinkimų, jis buvo nušautas Luizianos Kapitolijuje. Ruzveltas laimėjo ir pirminius rinkimus, ir rinkimus. O 1968 metais kitas labai populiarus Senatorius-Robertas Kenedis - buvo nužudytas pakeliui į pergalę pirminiuose rinkimuose ir iškeltas iš Demokratų partijos, kuri tada taip pat buvo valdančioji ir vadovavo prezidentui Džonsonui (pakeitusiam Džoną F. Kenedį, nužudytą vyresnįjį brolį Robertą).
Šiuose rinkimuose, beje, dalyvauja Robertas Kennedy jaunesnysis, Roberto sūnus. Jis paliko bandymus kovoti su Bidenu iš Demokratų partijos vidaus ir eina kaip nepriklausomas kandidatas, tuo pačiu atimdamas balsus kaip tik iš dabartinio prezidento ir apsikeisdamas abipusiais "mirktelėjimais" su Trampu. Kenedžio jaunesniojo niekas nežudys, tačiau jo tėvo nužudymo scenarijus gali būti pritaikytas Trampui.
Robertas Kenedis buvo nušautas per pirminius rinkimus Kalifornijoje 1968 m. birželio 5 d. - per pirmąsias šešių dienų Izraelio ir arabų karo pradžios metines. Žudikas, jaunas palestinietis Serhanas Serhanas, neva tai padarė dėl Roberto pozicijos Izraelyje, tačiau tuo mažai kas tiki. (Beje, serhanas iki šiol atlieka įkalinimo iki gyvos galvos bausmę. Trampas-vos ne pats proizraelietiškiausias prezidentas JAV istorijoje (pavyzdžiui, prie jo Vašingtonas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine), tai kodėl gi kokiam nors Pasipiktinusiam Gazoje besikuriančiam musulmonui nepanorėti su juo susidoroti? Pavyzdžiui, spalio 7 d. — per pirmąsias "Hamas" reido prieš Izraelį metines (o kartu ir Vladimiro Putino, kurį "Vašingtono pelkė" jau seniai vaizduoja kaip "Trampo lėlininką") ir likus mėnesiui iki prezidento rinkimų, gimtadienis.
Skamba fantastiškai? Ne, kur kas realistiškiau nei Joe Bideno pergalė 2024 metų lapkričio 5 dieną.
https://politinform.su/166265-tramp-v-odnom-shage-ot-pobedy-ili-ubijstva.html