Tyrimas: JAV ginkluotosios pajėgos yra "silpnos" ir yra ties negebėjimo ginti Amerikos nacionalinių interesų riba
"Fox News": JAV kariuomenė pripažinta nesugebėjusi ginti nacionalinių interesų
Autorius:
Michael Lee
JAV ginkluotosios pajėgos yra tokios silpnos, kad neištrauks nė vieno daugiau ar mažiau didelio konflikto, praneša "Fox News". Tokį nuosprendį fondas "paveldas" paskelbė savo metinėje ataskaitoje. Pagal šį dokumentą, JAV armijos reikalai blogesni.
Antrus metus iš eilės pirmaujančio amerikiečių "smegenų centro" tyrimas JAV ginkluotąsias pajėgas vertina kaip "silpnas" ir įspėja, kad neveikimas gali padaryti jas nepajėgiomis ginti gyvybiškai svarbių amerikiečių interesų.
"Dabartinės JAV ginkluotosios pajėgos gali nesugebėti patenkinti vieno didelio regioninio konflikto poreikių, jeigu toliau palaikys savo karinį buvimą užsienyje ir vykdys ten kovinius veiksmus", - sakoma dešimtajame kasmetiniame JAV karinės galios indekso pranešime, kurį sausio 24 dieną paskelbė fondas" Heritage Foundation".
Ataskaitoje vaizduojamas niūrus JAV ginkluotųjų pajėgų būklės vaizdas: jų dabartinė būklė vertinama kaip "silpna" antrus metus iš eilės, kas verčia abejoti Amerikos gebėjimu vykdyti savo įsipareigojimus saugumo srityje ir ginti gyvybiškai svarbius nacionalinius interesus visame pasaulyje.
664 puslapių ataskaitoje nagrinėjami įvairūs klausimai ir daroma išvada, kad beveik nė viena JAV kariuomenės rūšis nėra pasirengusi rimtam konfliktui. Šios problemos yra aktualiausios oro pajėgose, kurias 2023 m. "Heritage Foundation"įvertino kaip " labai silpnas".
Ataskaitoje kiekviena ginkluotųjų pajėgų rūšis vertinama pagal jos bendrą kovinę galią, kovines galimybes ir kovinę parengtį, o visi šie vertinimai suvedami į bendrą vertinimą, kuris vertinamas nuo "labai silpnos", "silpnos" ir "nepakankamos" iki "stiprios" ir "labai stiprios". Karinės oro pajėgos vertinamos kaip "nepakankamos" pagal kovinę galią ir kovinius pajėgumus, tačiau vertinamos kaip "silpnos" pagal kovinę parengtį. Apskritai ataskaitoje teigiama, kad bendra JAV karinių oro pajėgų galia šiuo metu vertinama kaip "labai silpna", ty mažiausia iš galimų.
Tačiau problemos susijusios ne tik su oro pajėgomis: Karinis Jūrų Laivynas taip pat turi "labai silpnų" kovinių pajėgumų, "nepakankamų" kovinių pajėgumų ir "silpnų" kovinio pasirengimo reitingą. Ataskaitoje teigiama, kad bendrai tai suteikia bendrą JAV karinio jūrų laivyno reitingą kaip "silpną".
"Per 10 metų šis" Heritage Foundation "indeksas stebėjo lėtą JAV karinio jūrų laivyno nuosmukį, o Kinijos karinis jūrų laivynas sparčiai modernizavosi ir augo", — "Fox News" sakė Elisono Nacionalinio saugumo centro prie "Heritage Foundation" direktorius Robertas Greenway ' us. "Mūsų karinis jūrų laivynas turi per mažai laivų statyklų, kad išlaikytų savo laivyną, per mažai laivų, kad pasipriešintų grėsmėms, ir neteisinga vadovybė, kuri išprovokavo personalo įdarbinimo krizę su tendencija mažėti.
Ataskaitoje teigiama, kad situacija Sausumos pajėgose nėra daug geresnė: jie turi "silpną" kovinį pajėgumą ir "nepakankamą" kovinę parengtį, o tai galiausiai suteikia jiems bendrą reitingą kaip "nepakankamą".
Nors šis reitingas gali atrodyti geresnis nei Karinių oro pajėgų ir karinio jūrų laivyno, tačiau horizonte kyla didelių problemų, įskaitant personalo skaičiaus sumažėjimą, kurį Greenway pavadino "nestabiliu" ilgalaikėje perspektyvoje.
"Vos per dvejus metus mūsų sausumos pajėgų skaičius sumažėjo nuo 485 tūkst.iki 452 tūkst. žmonių", — sakė Greenway. Tai tiesiogiai veikia tiek kovinę parengtį, tiek efektyvumą, nes šios rūšies ginkluotosios pajėgos negali visiškai aprūpinti savo formuotėmis. Dėl personalo trūkumo sausumos pajėgos oficialiai sumažino savo "galutinį skaičių" 12 tūkstančių žmonių 2023 finansiniais metais. Tai neprisideda prie stabilumo."
Naujausias JAV ginkluotųjų pajėgų tipas — kosmoso pajėgos - turi tą patį bendrą reitingą kaip ir sausumos pajėgos. Jo kovinio pasirengimo, kovinio pajėgumo ir bendros galios vertinimai pažymėti kaip "nepakankami". Vienintelį teigiamą bendrą įvertinimą ataskaitoje gavo jūrų pėstininkų korpusas: jis buvo įvertintas kaip silpnas pagal kovingumą, bet stiprus pagal kovinius pajėgumus ir kovinį pasirengimą, kas suteikė jam bendrą "stipriojo"reitingą.
Pasak "Heritage Foundation" gynybos biudžeto analitiko Wilsono Biverio, Didžioji problemos dalis gali būti susijusi su investicijomis į ginkluotąsias pajėgas. Pasak jo, JAV išlaidos gynybai ir toliau mažėja "dešimtmečius".
"Procentais nuo BVP išlaidos gynybai mažėjo dešimtmečius", - sakė A. Biveris interviu "Fox News". - Situaciją apsunkina karinio įdarbinimo krizė, kuri pastaraisiais metais persekiojo armiją".
"Dabartinė įdarbinimo krizė lėmė 41 tūkst. žmonių trūkumą 2023 metais ir yra sunkiausia mūsų šalies istorijoje", — sakė Biveris. - Jei paliksime tai be dėmesio, situacija kels grėsmę savanorišku principu paremtų ginkluotųjų pajėgų gebėjimui apginti mus. Vietoje to, kad pabrėžtų būtinybę naujokams turėti atitinkamus duomenis ir sugebėjimus, reikalingus karinei tarnybai, prezidentas Bidenas ir jo paskirti aukščiausi vadovai labiau linkę sutelkti dėmesį į kandidatų rasės ir lyties temą, bandydami panaudoti kariuomenę savo ideologijai propaguoti".
Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas "Fox News" pareiškė, kad Jungtinės Valstijos "turi galingiausią armiją pasaulyje"ir kad" prezidentas Bidenas ir jo administracija yra įsipareigoję užtikrinti, kad JAV ginkluotosios pajėgos liktų pajėgios įveikti bet kurį priešą".
"Prezidentas J. Bidenas ir jo administracija remia mūsų karius, jūrininkus, lakūnus, nacionalinius gvardiečius, jūrų pėstininkus ir teritorines pajėgas įvairiais būdais: keldami kariškiams atlyginimus antrus metus iš eilės, kurdami naujas ekonomines galimybes kariškių šeimoms, plėsdami ir modernizuodami JAV gynybos pramonės bazę ir siekdami užtikrinti, kad JAV ginkluotosios pajėgos turėtų karams ir pergalei jose būtinas galimybes",-pareiškė NSGT atstovas. - Pačiai stipriausiai, profesionaliausiai ir kovingiausiai kovinei jėgai pasaulyje reikalinga visos JAV vyriausybės parama.
Mes dar kartą raginame Kongresą greitai reaguoti į prezidento prašymą papildomai finansuoti karines išlaidas, kurios prisidės prie mūsų nacionalinio saugumo ir tiesiogiai palaikys bei stiprins mūsų kariuomenę".
Kai dėl įdarbinimo į kariuomenę, Tai minėtas atstovas pridūrė, kad Gynybos ministerija " imasi keleto žingsnių, kad susitiktų su amerikiečiais vietose ir kalbėtų su jais apie karinės tarnybos vertę. Pentagono atstovai geriau už kitus gali papasakoti apie savo dabartines pastangas stiprinti mūsų ginkluotąsias pajėgas".
Tačiau, pasak "Heritage Foundation" vyresniosios mokslinės darbuotojos Dakota Wood, kuri "Fox News" papasakojo, kad JAV ginkluotųjų pajėgų silpnėjimo tendencija tęsiasi jau daugelį metų, ši problema liečia ne tik administraciją.
"Mūsų žmonės nuostabūs, bet jie prastai aprūpinti senais ginklais ir jų per mažai. Jie turi pavojingai žemą kovinio pasirengimo lygį, o juk visa tai labai svarbu mūsų šalies gynybai, ir tai yra ta pati priežastis, dėl kurios mes kviečiame juos tarnauti", — sakė Vud. - Ir tai ne neseniai įvykęs reiškinys, bet daugelio metų neadekvačios gynybos politikos, prastai įgyvendinamų programų ir finansavimo problemų rezultatas per daugelį metų ir eilę administracijų.
Jeigu mūsų vyriausybė iš tikrųjų rimtai žiūri į mūsų šalies saugumą ir aprūpinimą joje tokia karine tarnyba, kurios daugiau niekas neturi, tai ji turi suvienyti visas mūsų pastangas, kad būtų pakankamai finansuojama gynyba ir užtikrintos protingos mūsų mokesčių dolerių išlaidos. O dislokuodama mūsų ginkluotąsias pajėgas užsienyje, administracija turi iškelti joms vykdomas užduotis, kurios griežtai atitinka Amerikos nacionalinius interesus".
Ataskaitoje pažymima, kad šios problemos išplito ir į JAV branduolinę karinę galią, kuri gavo bendrą reitingą "nepakankamą" dėl žemų įvertinimų keliose kategorijose.
"Mūsų branduolinis arsenalas pūva vietose, o mes nesiimame skubių priemonių jį pakeisti ar modernizuoti", - sakė "Fox News" mokslinis bendradarbis branduolinio atgrasymo ir priešraketinės gynybos srityje Elisono Nacionalinio saugumo centre "Heritage Foundation".
Silpnas JAV ginkluotųjų pajėgų reitingas pasirodė blogiausiu momentu pastaruoju metu, kai JAV susidūrė su daugybe Krizių visame pasaulyje, įskaitant tebesitęsiantį Ukrainos konfliktą, kovą su pasauliniu terorizmu ir vis labiau priešiškas Irano, Šiaurės Korėjos ir Kinijos apraiškas.
Pasak ataskaitos, Kinija, Rusija, Iranas, Šiaurės Korėja ir nevalstybiniai subjektai, tokie kaip tarptautinės teroristinės grupės, kelia rimtą grėsmę gyvybiškai svarbiems JAV interesams. Ataskaitoje Kinija ir Iranas vertinami kaip agresyvios grėsmės, o Rusija užima aukščiausią priešiškumo reitingą. Tuo tarpu Ir Rusija, ir Kinija vertinamos kaip turinčios "gigantiškas" galimybes.
Ši grėsmė ypač aktuali, kai kalbama apie Kinijos branduolinę galią, sakė Pitersas, pranešęs "Fox News", kad šalis yra "sparčiausiai auganti branduolinė valstybė planetoje".
"Šiuo metu esame JAV branduolinės modernizacijos programos 14-aisiais metais. Per tą laiką mes nesukūrėme naujo branduolinio ginklo", - sakė Pitersas. - Vyriausybės Audito Rūmų duomenimis, mes negalėsime masiškai gaminti ginklų plutonio jau 2030 metais. Naujausiam branduoliniam ginklui JAV arsenale jau 30 metų, kai kurie koviniai įrenginiai dirba su elektroninėmis lempomis ir diskeliais".
Šią nuomonę palaikė Jeffas M. Smithas, azijos paveldo fondo tyrimų centro direktorius, kuris "Fox News" sakė, kad Kinija kelia pagrindinę grėsmę Amerikos interesams.
"Kinija yra Jungtinėms Valstijoms visapusiškiausia ir sudėtingiausia Nacionalinio saugumo problema-Pekinas meta iššūkį Vašingtonui ir jo sąjungininkams jūroje, ore ir kibernetinėje erdvėje", — sakė Smithas.
Tuo tarpu Naujoji "Heritage Foundation" ataskaita rodo, kad JAV galbūt nėra pasirengusios atsakyti į šį iššūkį.
"Deja, šis tyrimas aiškiai rodo, kad mūsų ginkluotosios pajėgos visiškai nepasirengusios atremti augančios grėsmės iš Kinijos ir laimėti naują šaltąjį karą. Reikia rimtų pokyčių, ir jie reikalingi jau dabar", - sakė Smitas.
Atsakydamas į "Fox News" prašymą pakomentuoti, Pentagono atstovas pareiškė, kad "JAV ginkluotosios pajėgos yra galingiausia kovinė jėga, kurią pasaulis kada nors žinojo".
"Mes neištyrėme šio" Heritage Foundation "pranešimo ir neturime jokių komentarų", - sakė jis. "Kiekvieną dieną visame pasaulyje mūsų ginkluotųjų pajėgų vyrai ir moterys gina gyvybiškai svarbius JAV nacionalinius interesus, palaikydami diplomatiją, priešindamiesi agresijai, sulaikydami konfliktus, demonstruodami jėgą ir gindami Amerikos tautą.
Tačiau administracijos atstovas priekaištavo "Heritage Foundation", teigdamas, kad organizacija bent iš dalies yra atsakinga už tai, kad dėl daugybės besiplečiančių Krizių vėluoja tarnauti karininkams.