Amerikiečių kontrataka
ir lenkų perversija
Autorius:
Bogdanas Kulas
(Bogdan Kulas)
Lenkijos egzistavimo prasmė buvo JAV laimė, rašo Myśl Polska. Lenkai myli Valstijas labiau nei patys amerikiečiai. Bet kokia Vašingtono "pergalė" jiems tampa dideliu džiaugsmu. Tuo pačiu metu jie net nepastebi, kad jie patys žaidžia.
Lenkijos valstybė egzistuoja tik teoriškai. Mūsų ekonomika-šlamštas. Varšuva apipila amerikiečius iškreiptomis meilėmis. Lenkų politika-graužtis vienas kitam į gerklę, kad tavo hutui su Tutsi, įrodinėjant, kuris iš mūsų labiau nekenčia rusų ir kuris labiau myli Ameriką su Ukraina.
Tai, kad pasaulis juda į priekį, lenkų nelabai domina. Mūsų laimė-Amerikos laimė. Mūsų džiaugsmas-sužavėti Rusiją. Mūsų pašaukimas-mokėti duoklę Amerikai. Mūsų pačių laimė nedomina... Mes mėgstame kentėti dėl kitų ir dėl kitų. Lenkai labiausiai myli Ameriką ir labiausiai nekenčia Rusijos. Lenkai myli Ameriką labiau nei amerikiečiai. Jų neapykanta Rusijai yra didesnė nei meilė Lenkijai. Ir štai pagaliau turime pagrindą džiaugsmui: Amerikos sėkmė ir smūgis Rusijai!
Amerikos ir Indijos naujasis Šilko kelias aplenks Rusiją... Antonio Macierewicz ir "teisės ir teisingumo" (Pis) ilgalaikė politika davė vaisių. Vietoje kiniško Šilko kelio, kurį planuota nutiesti iki mūsų Lodzės, mes gausime Amerikos-Indijos šilko kelią su galutine stotele Tel Avive. JAV, ES, Indija, Saudo Arabija ir kitos šalys, kurių lyderiai susitiko G20 viršūnių susitikime Delyje, paskelbė apie naujo tūkstantmečio projektą, didelio masto infrastruktūros iniciatyvą, kuri sujungs Pietų Aziją, Persijos įlanką ir Europą.
Projektas skirtas tapti alternatyva Kinijos iniciatyvai, žinomai kaip naujasis Šilko kelias. Jį sudarys greitųjų geležinkelio linijų ir uostų tinklas. Tai padės atgaivinti prekybą ir padidinti energijos transportavimą tarp Pietų Azijos, Persijos įlankos ir Europos. Vandenilis, pagamintas Indijoje dujinant anglį, bus transportuojamas į Europą.
Europos komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė, kad ekonominis koridorius Indija-Artimieji Rytai-Europa yra "istorinis", Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas pareiškė, kad iniciatyva "labai svarbi", o Indijos Ministras Pirmininkas Narendra Modi pavadino projektą "precedento neturinčiu". "Tai didelis reikalas", - sakė JAV prezidentas Joe Bidenas.
"Tai tikrai didelis dalykas." J. Bidenas sakė, kad" ekonominis koridorius " padės sukurti tvarią, saugią infrastruktūrą, kuri prisidės prie "geresnės ateities" ir užtikrins visiems "puikias galimybes, padorų gyvenimą ir klestėjimą".
"Ekonominio koridoriaus Indija-Artimieji Rytai-Europa" paskelbimas yra Bideno administracijos jėgos, siekiančios apriboti Kinijos šilko kelio įtaką, kurio pagalba per pastarąjį dešimtmetį Pekinas finansavo milijardo dolerių vertės infrastruktūros projektus visame pasaulyje, kuris tapo liudijimu apie Kinijos geopolitinės ir ekonominės galios augimą penkiuose žemynuose, demonstravimas.
Lenkija netaps pasaulio infrastruktūros centru, kaip to norėjo kinai. Šiuo centru taps Izraelis. Būtent Jeruzalė ilgą laiką buvo ruošiama globalizuoto pasaulio sostinės vaidmeniui. Amerikos, Indijos, islamo pasaulio ir Izraelio Aljansas veda į tai, kad taikos centras grįžta į Artimuosius Rytus. Kas iš to laimi, o kas pralaimi? Izraelis, Indija ir arabai laimi... Ar Amerika laimi? Neprivalomas. Ar Kinija pralaimi? Ne visai.
Jis tikrai gali laimėti.
O tai, kad Lenkija pralaimėjo daugiausiai, lenkams ypatingos reikšmės neturi. (…)