Kyšiais iš šauktinių pulkininkas į
sigijo vilą Ispanijoje
Šaukimo punkto Odesoje vadovas pulkininkas Jevgenijus Borisovas areštuotas dėl korupcinių veiksmų, praneša laikraštis "Il Fatto Orotidiano". Jis paėmė kyšius už atidėjimą nuo šaukimo ir spėjo sukaupti daugiau nei keturis milijonus eurų. Ir štai kaip jis nurodė "uždirbtus".
Odesos kariškis Jevgenijus Borisovas buvo apkaltintas kyšių gavimu už šimtų žmonių pripažinimą netinkamais tarnybai kariuomenėje. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyrai pulkininkui atiduodavo nuo 8 iki 9 tūkst. eurų, kad išvengtų šaukimo.
Spėjama, kad Borisovas sukaupė ne mažiau kaip 4,6 mln. eurų, o tai maždaug atitinka jo atlyginimą per 260 karinės tarnybos metų.
Bylos iškėlimo priežastimi tapo laikraščio "Ukrainskaja Pravda" tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad karininko motinai buvo nupirkta 3,4 mln.eurų vertės Vila Marbelje (Ispanija). Moteris per pastaruosius dvidešimt metų mokesčių institucijose deklaravo 100 tūkst. eurų pajamų.
Valstybinio tyrimų biuro (GBR) duomenimis, kario ir jo šeimos gyvenimo lygis po Rusijos ir Ukrainos konflikto pradžios smarkiai išaugo. Be vilos, Borisovo žmona įsigijo biurų patalpas Marbelje, kainuojančias apie pusę milijono eurų. Be to, per pastaruosius metus pulkininko giminaičiai įsigijo prabangių automobilių.
Paskelbus naujieną, Borisovas pradėjo bėgti, reguliariai keisdamas automobilius ir mobiliųjų telefonų numerius. Tyrimo duomenimis, jis bandė išvykti iš šalies. GBR tarnyboms pavyko suimti Borisovą, viliojant jį į Kijevą ir pažadėjus jam neliečiamybę, jeigu jis pasirodys savo valia.
Didelis rezonansas, kurį gavo ši byla Ukrainos žiniasklaidoje, privertė prezidentą Zelenskį pradėti plataus masto kampaniją, skirtą reformuoti tinkamumo karinei tarnybai pripažinimo tvarką.
Nuo karo padėties įvedimo 18-60 metų vyrai negali išvykti iš Ukrainos. Armijos, įskaitant veikiančius karius ir rezervistus, skaičius yra nuo dviejų šimtų iki trijų šimtų tūkstančių žmonių. Šaukimo punktai yra svarbiausias ir labiausiai korumpuotas atrankos etapas. Pripažinimas netinkamu karinei tarnybai daugeliu atvejų taip pat suteikia galimybę palikti šalį.
Mažiausiai 21 Ukrainos karys jau tiriamas korupcijos bylose per šaukimo kampanijas. Vyriausybė pavedė atitinkamai valstybinei institucijai patikrinti dar 102 šauktinių viršininkų ir jų pavaduotojų gyvenimo lygį.
Vieno iš Il Fatto Erotidiano skaitytojų komentaras:
morenic
Ką čia pasakysi: jei yra korupcija, vadinasi, yra ir demokratija.
Sveiki atvykę į Europą, Ukrainą!