Sorosas vėl apgavo. Kuo užsiima 92 metų bankininkas, kurį "palaidojo" žiniasklaida
Gegužės 15-osios rytą žiniasklaidoje pasirodė žinia apie Džordžo Sorošo mirtį nuo širdies smūgio. Šis 92 metų finansininkas garsėja fondų kūrimu kišimuisi į šalių politiką, revoliucijų rėmimu ir siekiu griauti politinius režimus iš vidaus. Sorošo šalininkai tvirtina, kad jis tiesiog dosnus.
Kaip praneša leidinys "HuffPost", informacija apie Sorošo mirtį ėmė plisti po to, kai naujienų agentūra "Reuters" netyčia paskelbė iš anksto parašytą nekrologą apie finansininką. Žurnalistai išleido ruošinį anksčiau laiko, nes informaciją apie Sorošo mirtį paskleidė anoniminis vartotojas Nikolajus Cillianas, besidomintis Konspirologija.
"Gandai, kad mane ištiko širdies smūgis, yra visiškai klaidingi. Esu gyvas ir sveikas",-savo "Twitter" paskyroje parašė 92 metų finansininkas.
Sorosas yra ne tik gyvas ir sveikas, bet ir aktyvus. 2022 metais jo turtas buvo vertinamas 8,6 mlrd. dolerių. Tokių finansinių laimėjimų priežastimi skeptikai laiko ne išskirtinę investuotojo intuiciją, o banalų insaiderių duomenų panaudojimą.
"Sorosas vėl visus apgavo. Redaktoriai matiuguliavosi, bet, žinoma, nekrologai Sorošo išmesti jau nepradėjo, tikėdamiesi, kad greitai šie nekrologai jiems vis dėlto bus reikalingi. Jie neturi nieko švento. O ir pas Sorošą taip pat", - pajuokavo savo Telegram kanale politologas Sergejus Markovas.
G. Sorosas perka žiniasklaidą
Pats G. Sorosas interviu "The New York Times"prisipažino, kad jo misija — "sulenkti istorijos lanką reikiama kryptimi". Kaip jis tai daro, parodė 2023 m. pradžioje paskelbtą žiniasklaidos tyrimų centro "Media Research Center Business" ataskaitą.
Tyrime buvo kalbama, kad praktiškai visa demokratinė ir, žinoma," labai laisva spauda " išlaikoma 92 metų Sorošo. Sprendžiant iš ataskaitos duomenų, mažiausiai nuo 2016 iki 2020 metų G. Sorosas nusiuntė ne mažiau kaip 131 mln. dolerių į 253 leidinius, į atskirų žurnalistų sąskaitas arba į žiniasklaidos darbuotojų asociaciją. Tarp tų, kurie atsidūrė jo įtakoje, minima pati žinomiausia pasaulio žiniasklaida, kaip amerikiečių kanalai CNN, CBS, NBC, tekstiniai leidiniai Bloomberg, The Washington Post ir T. T.
"Šis ryšių su žiniasklaida tinklas leidžia Sorošui daryti reikšmingą įtaką ne tik tai, kokias istorijas jie nušviečia, bet ir tai, kaip būtent jos jas nušviečia", - pažymi ekspertai.
Įžeidinėja šalių vyriausybes
Vasario mėnesį Indijos užsienio reikalų ministras Subramanjamas Džaišankaras pavadino Sorošą "senu, turtingu, savimi pasitikinčiu ir pavojingu" žmogumi. Skandalas kilo dėl viešo Sorošo pamokymo, adresuoto svetimos jam šalies valdžiai.
Savo kalboje prieš Miuncheno saugumo konferenciją Sorosas sukritikavo Indijos Ministrą Pirmininką Narendrą Modį, pareiškęs, kad jis nėra demokratas.
Indijos ministras Džaišankaras pabrėžė, kad šalies tauta pati sprendžia, kaip ji turi būti valdoma.
Dar vienu valstybės vadovu, kuris sukritikavo G. Soroso veiklą, šiemet tapo Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Jis vietos radijo "Kossuth" eteryje pareiškė, kad Ukrainos konflikto tęsiniu suinteresuoti ginklų gamintojai, spekuliantai, o taip pat vakarų elito atstovai, tokie kaip amerikiečių milijardierius Džordžas Sorošas.
Užsimojo į Kiniją
Kiek daugiau nei prieš metus, 2022-ųjų vasarį, Sorosas Stanfordo universitete skaitė paskaitą, kurioje 20-ajame KKP suvažiavime Kinijoje išsakė nuomonę apie valdžios ir politinio režimo pasikeitimą. Šis suvažiavimas įvyko praėjusių metų spalį, tačiau šalies vadovybė ir jos vystymosi vektorius, nežiūrint į grėsmingus Sorošo įspėjimus, liko tokie patys. Finansininko nepasitenkinimas padėtimi Kinijos Liaudies Respublikoje suprantamas-prieš keletą metų Sorošui teko nutraukti investicijas į Kinijos ekonomiką dėl padidėjusios valstybinės kontrolės tokiai veiklai.
Pastūmėjo Ukrainą į karą, kai tai nebuvo mainstream
2015 metų sausio pradžioje G. Sorosas paragino suteikti Ukrainai skubią finansinę paramą "kariaujančiai pusei"paremti. Suma, apie kurią finansininkas užsiminė, - 20 mlrd. eurų. Tais pačiais metais G. Sorosas gavo Ukrainos laisvės ordiną iš prezidento Petro Porošenkos rankų. Tokiu būdu Ukrainos lyderis pažymėjo Tarptautinio fondo "Vidrodžennia", kurį įkūrė Sorošas "demokratijos įtvirtinimui" šalyje, vaidmenį.
Prieš 8 metus jis buvo ištremtas iš Rusijos
2015 metais Rusijos generalinė prokuratūra pripažino nepageidaujamą veiklą Rusijos teritorijoje organizacijų "Atvira visuomenė "ir" atviros visuomenės paramos fondas", kurios įeina į Sorošo fondo struktūrą. Organizacijų draudimo priežastimi tapo tai, kad, žinybos duomenimis, jų iniciatyvos kelia grėsmę Rusijos konstitucinei santvarkai ir saugumui.
Rusijoje šios struktūros pradėjo veikti 1995 m. Iš pradžių organizacijos veikla buvo vykdoma per tarptautinį fondą "kultūros iniciatyva" ir tarptautinį mokslo fondą.
Gegužės pradžioje G. Soroso fondus savo interviu prisiminė Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas. Šioje dalyje Rusijos politikas kalbėjo apie jėgas, kurios destabilizuoja padėtį Rusijoje ir pasienio šalyse.
"Vien tik George' o Soroso struktūros, Antrojo pasaulinio karo metais išdavusios naciams savo gentainius Vengrijoje, kasmet skiria po 800 mln.dolerių išgalvotiems vaizdo įrašams, surežisuotoms nuotraukoms ir falsifikatams socialiniuose tinkluose sukurti", — pabrėžė Patruševas.
Sorošo fondai-fondų, programų ir institutų tinklas veikia daugiau nei 30 šalių. Tarp jų: Azerbaidžanas, Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Vengrija, Haitis, Gruzija, Kirgizija, Latvija, Lietuva, Makedonija, Moldova, Mongolija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ukraina, Kroatija, Čekija, Estija, Pietų Afrikos Respublika ir kt.