Avataras

Goda Juocevičiūtė

Autorius (-ė)
Knygos „Geografija transe“ bendraautorė
@goda.juoceviciutegroups 2
Info Siena Draugai Nuotraukos
Avataras

Jaučiuosi sugaišusi brangaus 10-ies minučių laiko balsuodama 😆

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis
0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Švietimo ir sporto ministerija iš neturėjimo ką veikti jau nebesižino, kaip imituoti procesus, todėl pagal visas durniausias Britanijos tradicijas žada bausti tėvus, kurie mokslo metu vaiką išsiveš į kelionę. Tik pamanykit, savaitė atostogų lieka kalta dėl tragiškų egzaminų rezultatų! Anksčiau, mano laikais, kelionės nebuvo kaltos ir važinėdavom kiek norėdavom, o dabar štai staiga Italijos Alpės ar Egiptas didina neraštingumą! Nejuokinkit svieto.

Pirma valstybė metodiškai suvaro ugdymo sistemą, įveda testukus, kahutus ir kitokius kakukus, užsodina vaikus jau ir taip suskystėjusiomis smegenėlėmis ant planšečių, vietoj pedagogikos stiprinimo meta pajėgas į perteklinius antraeilių specialistų etatus, apriboja pedagogų teises drausminti moksleivius, šiuos sistema, užuot spaudusi mokytis, nukreipia į visokius "specialistus" bei vaiko teises ir paverčia lepšiais, o tada, pasirodo, kalčiausi lieka tėvai, išsivežę moksleivį kartą per metus paslidinėti, pasipliažinti ar paturistauti.

Atvirai pasakysiu: jei vaikas gabus ir darbštus, tai viena kita savaitė, kur yra daugiau vitamino D, kalnų ar roplių, jam tikrai nepakenks ir ateities nesužlugdys, o tam, kuris silpnas ar tinginys ir taip, kelionė turės didesnį efektą nei kelios istorijos, geografijos ir kūno kultūros pamokos kartu sudėjus.

Visi bent kažkiek matantys į priekį supranta: esmė ir tikslas - ne gerinti ugdymo kokybę, ne rūpintis jaunosios kartos intelektu, o toliau valstybinėse mokyklose, kurios šiaip jau pas mus stiprios ir visada palaikė lygį, žlugdyti mokslą ir persekioti tėvus, kad jau netolimoje ateityje visi, kas norės, kad jų vaikai mokėtų rašyti ranka bei analizuoti, eitų į privačias mokyklas ir mokėtų tūkstančius, o prasčiokams, kurie naudingi valdžiai, liktų nuskurdintos ir suniekintos valstybinės ugdymo įstaigos.

Teisingai vienas protingas asmuo yra pasakęs: anksčiau sistema durnių žmogumi padarydavo, dabar iš žmogaus daro durnių.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis
0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis
0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Jei Artūras Zuokas prisieks visais Vilniaus šventaisiais, kad neraus metro ir neiškirs Trijų kryžių kalno medžių, tegul!

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Žinot, buvo metas gūdžiu sovietmečiu, kai barokinį Katedros vidų siekta paversti, kalbant ūkiškai, mašinų autoservisu ir tik šiaip ne taip buvo nusiderėta dėl nacionalinės galerijos.

Negana to, kad šiomis dienomis į Katedros aikštę atrioglintas kažkoks tankas, tai dar kaip priedas ir šiukšlių konteineris pastatytas. Kaip elegantiška ir sofistikuota, ypač - pagrindinio sakralaus objekto - Katedros - fone. Tai ko savivaldybė stabdo, ko kuklinasi ir iškart Kariotiškių sąvartyno čia neperkelia, pavyzdžiui, su kilnia mintimi, kad taip vaizduojame, kaip laidojame Rusijos agresiją arba propagandą? O nuo stogo tada nešti šventųjų skulptūras ir vietoj jų kokį gal karinio lėktuvo muliažą užgriozdint? Ko ne?

Na, jei rimtai, nejaugi mokesčių mokėtojų išlaikomi valdininkėliai ir ministrai negali sugalvoti įdomesnių, vaizdingesnių, skoningesnių simbolių paminėti savo karo metinėms ir išreikšti nepasitenkinimą Rusijos invazija į Ukrainą? Jūs gal kokį Gandį pastudijuokite ar ką... Ar vis dėlto vaizduotė netraukia toliau sovietinio militaristinio mentaliteto?

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Praėjo lygiai metai po mano ir Raimondo Dikčiaus knygos "Geografija transe" kelionės starto. Mums būtų puiku, bet nėra būtini oficialūs kokių nors komisijų įvertinimai, nes mūsų komisija esate jūs, skaitytojai, ir būtent jūsų dėka ši knyga nukeliauja tūkstančius kilometrų - jos turinys įveikia tūkstančius kilometrų apie Rytų kultūras, o pati knyga siunčiama ir vežama į skirtingus pasaulio kraštus - JAV, Australiją, Europą, Aziją...

Jūs patys mums atsiunčiate arba publikuojate nuotraukas, kur matyti, kaip ir kur knyga įsitaisė - tai Londone ant tilto turėklo, tai Norvegijos kalnuose, tai Ispanijoje po palme, tai Vokietijoje ant kavos staliuko, Tai Klaipėdoje prie jūros, tai Trakuose virš eketės ir t.t.

Ačiū ir už tai, kad skaitote mūsų pasakojimus, jie juk skirti tik aukšto intelekto, plačių pažiūrų, atviriems pasauliui ir civilizacijų mįslėms žmonėms. Knyga, kuri atveria istorinius, maginius ir geopolitinius klodus. Knyga, kuri suvirpina egzistencinius klausimus. Knyga, kuriai nereikia partijos patvirtinimo, kad ji savo žanre ir formate yra pati geriausia, nes tokia ji iš tikro ir yra. Ir tik jūsų dėka jos kelionė po pasaulį tęsiasi!

Jei gyvenate svetur, užsisakykite, parašykite man asmeniškai, ir atsiųsime (jei reikia, su personalinėmis dedikacijomis). Jei esate Lietuvoje, knygos ieškokite "Pegaso" ir "Vagos" knygynuose. Galime ją ir patys atsiųsti paštu arba paštomatu ar, jei būnate Vilniuje, perduoti į rankas (irgi, jei pageidaujate, su autografais). O kai šį savaitgalį lankysitės Knygų mugėje, reikalaukite knygos "Geografija transe" knygynų tinklo "Vaga" arba žurnalo "Kelionės ir pramogos" stenduose.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Kai pasižiūriu reklaminius šūkius į savivaldybių rinkimus, ypač - Vilniaus, su visokiais drumzlinais, bereikšmiais, nieko vertais arba tiesiog kvailais pažadais, tai jau geriau ir sąžiningiau skambėtų toks: "BUS KAIP BUS!"

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis
0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis