- D. Trumpas planuoja išleisti vykdomąjį įsaką, kuriuo kriptovaliutos taps nacionaliniu prioritetu
- D. Trumpas turėtų įsteigti ir kriptovaliutų reguliavimo komisiją
- Kriptovaliutų gynėjai palaiko idėją, kad Bitcoinas taptų rezerviniu turtu
D. Trumpas planuoja išleisti vykdomąjį įsaką, kuriuo kriptovaliutos taps nacionaliniu prioritetu
Nuo rinkimų, pasibaigusių Donaldo J. Trumpo pergale, praėjo keli mėnesiai. Nuo pat savo kampanijos pradžios jis tvirtai pasisakė už šalies pavertimą kriptovaliutų valstybe ir ekonomikos stiprinimą.
D. Trumpas garsiai kalbėjo apie planus ir įrodė, kaip rimtai ketina šalies politiką papildyti nuostatomis palaikančiomis kriptovaliutas. Į svarbius postus būsimoje administracijoje jis pasirinko daug kriptovaliutų šalininkų ir jie jam tikrai patars visais klausimais.
Jis yra pasirengęs daug ką pakeisti ir įvesti konkrečius įstatymus, kad skaitmeninis turtas taptų labiau vertinamas ir svarbus. Jam įžengus į Ovalųjį kabinetą, kriptovaliutų pramonė džiaugiasi ir laukia didelių pokyčių.
Gali būti, kad taip nebus, bet D. Trumpas nesitraukia, nors tos naujos taisyklės negali prasidėti per kelias savaites ar mėnesius. Jis planuoja išleisti vykdomąjį įsaką, kuriuo kriptovaliutos taps nacionaliniu prioritetu[1].
D. Trumpas turėtų įsteigti ir kriptovaliutų reguliavimo komisiją
Anot su įsako planu susipažinusių žmonių, įsaku bus nurodyta vyriausybinėms agentūroms bendradarbiauti su kriptovaliutų pramone ir sukurti jos interesams atstovaujančią tarybą. Agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad įsakyme reguliavimo agentūroms bus nurodyta glaudžiai bendradarbiauti su pramone ir įsteigti kriptovaliutų tarybą, kuri sieks pramonės politikos tikslų.
Tačiau planas nėra galutinai parengtas ir prieš jį paskelbiant gali būti pakeistas. Tikimasi, kad D. Trumpas su kriptovaliutomis susijusį įsaką paskelbs pirmąją savo darbo dieną. Šis žingsnis atitinka jo rinkimų kampanijos pažadus paversti JAV „kriptovaliutų sostine“ ir kriptovaliutų pramonės tvirtą paramą jo rinkimų kampanijai.
Laikraštis „The New York Times“ pranešė, kad kriptografijos įmonių vadovai teikė informaciją apie vykdomąjį įsaką D. Trumpo patarėjui kriptografijos klausimais Davidui Sacksui. Panašiai sausio 13 d. laikraštis „The Washington Post“ teigė, kad tikimasi, jog sausio 20 d. D. Trumpas išleis vykdomuosius įsakus, kuriais bus sprendžiamas kriptovaliutų bankininkystės klausimas[2].
Pasak pranešimų, taip pat vyksta diskusijos dėl nurodymo vyriausybinėms agentūroms. Juo nurodoma peržiūrėti savo kriptovaliutų politiką, sustabdyti su kriptovaliutomis susijusius teismo procesus ir galbūt sukurti Bitcoin rezervą vyriausybės konfiskuotam turtui.
Kriptovaliutų gynėjai palaiko idėją, kad Bitcoinas taptų rezerviniu turtu
Sausio 15 d. „Reuters“ pranešė, kad D. Trumpo vadovaujama Vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) gali peržiūrėti savo vykdomas kriptovaliutų bylas ir sustabdyti tas, kurios nėra susijusios su įtarimais sukčiavimu. Sektoriaus ekspertai ir teisininkai prognozuoja, kad SEC netrukus atsisakys kai kurių su kriptovaliutomis susijusių teisinių veiksmų.
Pavyzdžiui, „Ripple Labs“ vyriausiasis teisininkas Stuartas Alderoty sausio 15 d. pakomentavo, kad, valdant naujajai administracijai, gali būti nutraukta SEC ilgai vykdyta byla prieš „Ripple“. Tai įvyko po to, kai SEC neseniai pateikė dokumentus apeliaciniam teismui, kuriuos pramonės atstovai vertina kaip galimą signalą apie besikeičiančius prioritetus.
Kai kurie kriptovaliutų šalininkai palaikė idėją, kad JAV turėtų bitkoinų rezervą, teigdami, kad tai galėtų padėti kovoti su infliacija ir sumažinti valstybės skolą.
Iš „Arkham Intelligence“ duomenų matyti, kad JAV šiuo metu turi apie 20,3 mlrd. dolerių vertės kriptovaliutų, konfiskuotų atliekant kriminalinius tyrimus, iš kurių 19,8 mlrd. dolerių sudaro bitkoinai.
Viename iš pasiūlymų, kuriam vadovauja senatorė Cynthia Lummis, siūloma, kad iždas įsigytų 1 mln. bitkoinų. Esant maždaug 100 200 JAV dolerių kainai už vieną bitkoiną, tai kainuotų mažiausiai 100 mlrd. dolerių.
Ketvirtadienį išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo kandidatas į iždo sekretorius Scott Bessent davė parodymus Senato finansų komitete. Per klausymą jis pristatė savo kvalifikaciją ir aptarė naujosios administracijos ekonominius planus[3].
Verslininkas, investuotojas ir milijardierius politinis rėmėjas Bessentas yra buvęs garsaus investuotojo ir demokratų rėmėjo George'o Soroso protežė. Nors už Volstrito ribų Bessentas nėra plačiai žinomas, rinkimų kampanijos metu jis tapo vienu svarbiausių D. Trumpo patarėjų ekonomikos klausimais.
Lapkritį D. Trumpui laimėjus rinkimus, po konkurencingo ir didelio atgarsio sulaukusio atrankos proceso Bessentas tapo kandidatu į iždo sekretoriaus postą. Posėdyje už Bessento sėdėjo jo vyras ir vaikai.
Jei bus patvirtintas, jis taps pirmuoju atvirai homoseksualiu, Senato patvirtintu kabineto nariu respublikonų administracijoje.