Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūrai (buvęs Informacinės visuomenės plėtros komitetas – IVPK) nusprendus nuo rudens nebepratęsti sutarties su teisėsaugos tiriama „Foxpay“, atsarginis mokėjimų tarpininkas „Paysera“ sieks tapti pagrindine valstybės institucijų mokėjimus aptarnaujančia sistema. „Paysera“ planus dalyvauti viešajame konkurse ir tapti pagrindiniu tarpininkavimo paslaugos tiekėju patvirtino įmonės generalinis direktorius Marijus Plančiūnas.
Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra, prižiūrinti svarbias valstybės sistemas, tokias kaip „Elektroniniai valdžios vartai“ ir Lietuvos atvirų duomenų portalas, šiuo metu yra paskelbusi tarptautinį viešąjį pirkimą atsiskaitymo per valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą tarpininkavimo paslaugoms teikti. Pasiūlymų laukiama iki rugsėjo 6 d.
„Foxpay“ laimėjo panašų konkursą 2022 metais, tačiau dėl teisėsaugos tyrimų ir kilusio skandalo įmonės sutartis nebus pratęsta, nors ji ir toliau teiks paslaugas iki viešųjų pirkimų procedūrų pabaigos, nebent vyriausybinė komisija pripažintų ją grėsme nacionaliniam saugumui arba Lietuvos bankas (LB) panaikintų įmonės veiklos licenciją. Tokiu atveju, aktyvuotųsi rezervinio paslaugų tiekimo sutartis, pasirašyta su „Paysera“.
Teisėsaugos akiratyje „Foxpay“ atsidūrė dėl įvairių priežasčių. Lietuvos bankas šiuo metu atlieka tyrimą dėl galimų įmonės veiklos pažeidimų, ypač susijusių su mokėjimo operacijomis per mokėjimų sistemą „Centrolink“. Taip pat Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įmonės veiklos. Be to, „Foxpay“ valdyboje dirbo buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyras, pastarasis faktas privertė ministrę palikti postą.
Nors 2022 metais sudaryta sutartis su „Foxpay“ buvo patvirtinta Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos, pastaruoju metu kilo klausimų dėl įmonės atitikimo nacionalinio saugumo reikalavimams. Tai iš dalies lėmė su įmonės savininke Ieva Trinkūnaite susiję vieši skandalai bei jos ryšiai su buvusios ministrės Monikos Navickienės šeima.
„Paysera“, kaip atsarginis paslaugų tiekėjas, yra pasiruošusi pilna apimtimi aptarnauti valstybės institucijų mokėjimus. Pasak „Paysera“ vadovo M. Plančiūno, įmonė turi pakankamus infrastruktūros pajėgumus, kad galėtų sėkmingai įvykdyti šiuos įsipareigojimus, jei tokia situacija iškiltų. Sutartis su „Paysera“, pasirašyta rugpjūčio 13 d., vertinama 333 tūkst. eurų (su PVM) suma.